Filtry do 200l akwarium - prośba o porady

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Dawant
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2018 10:20

Filtry do 200l akwarium - prośba o porady

Post autor: Dawant »

Cześć,
koledzy uprzejmie proszę o porady:

Po wielu latach przerwy zakładam na nowo akwarium 200l. Dostałem w spadku używany, ale całkowicie sprawny filtr Fluval 205. Boję się jednak, że on nie wystarczy do pełnej filtracji. Pojawił się pomysł, żeby dokupić jeszcze jeden filtr kubełkowy i z jednego zrobić filtr biologiczny a z drugiego mechaniczny. Czy jest to dobry pomysł, czy raczej przesadzam :?:
Planowana obsada:
30 x Neon simulans
2+2 Pielęgniczka Ramireza
10 x Kirysek Panda
1+2 zbrojnik niebieski
6 x otosek
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
Akwarystyki uczy się całe życie.
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Czytałam sporo o filtrach w ostatnim czasie jako, że sama jestem w trakcie zakładania akwarium i powiem szczerze, że biorąc pod uwagę również aspekt cenowy zdecydowałam się ostatecznie na Sunsun HW-303B (jest jeszcze tańsza wersja bez lampy UV). Filtr ma bardzo dobre opinie, jako trwałego, wydajnego i cichego. Nie mogę co prawda ocenić jeszcze jego trwałości, ponieważ stoi u mnie dopiero drugi dzień, ale mogę powiedzieć, że pracuje bardzo cicho i wydajnie, także polecam chociażby zapoznanie się z tą opcją :)
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Do takiego zbiornika to zalecany jest kubel najlepiej o przeplywach 1000 -1200L/h + jakis mechaniczny wew. 500L/h. Przy czym jeden robi za biologie, a drugi za mechanike + chemiczne wspomagacze jak wegle, purigeny i waty w srodku jesli mamy bzika na punkcie klarownej wody. Kubel zamknac na 4-6miesiecy i niech sobie przerabia wode, wewnetrzny mozna czyscic co tydzien, dwa itd.

Sporo ryb to sporo odpadu i nadmiaru organicznych zwiazkow przemiany materii roslin/ryb itd i trzeba to wszystko wziasc pod uwage przy planowaniu filtracji, bo po miesiacu miodowym wyskoczy kilka krasnorostow, z ktorymi jest ciezko walczyc, a filtracja biologiczna i lanie carbo w wode nie zalatwia sprawy.
ODPOWIEDZ