[110l] [Dziennik] IwAgumi

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Trex pisze:No to zdjęcie z Bojkiem naprawdę świetne :brawo zresztą jak całe akwarium :brawo
Dziękuję bardzo :)


Kolejny tydzień mija :) Okrzemki dalej atakują, ale akwarium było dzisiaj szczotkowane, a wszystkie trawniki przycinane :D Zastanawiam się jeszcze czy przypadkiem nie dosadzić przy najwyższej skale Alternanthera reineckii Mini, która miała być w akwarium już przy jego pierwszych planach i czy przypadkiem nie wsadzić w rogu (przy wlocie filtra) Blyxa Japonica. Dodatkowo myślę dalej nad obsadą, którą wypadałoby już kupić. Przez chwilę myślałam o tym żeby pomieszać trochę rybek, ale akwarium jest na to zbyt małe i ławica z jednego gatunku sprawdzi się chyba lepiej. Jak się wam wydaje... co będzie lepsze? Miedzik obrzeżony, fantom czerwony, rasbora galaxy, bystrzyk amandy czy może zostać jednak przy niebieskich i neon simulans? :)
A! Zapomniałam dodać wcześniej, ale od trzech tygodni akwarium zamieszkuje 20 sztuk krewetek Black Rose i z tego co dzisiaj widziałam to zapowiadają się młode :lol:
Obrazek
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Kolejny tydzień za nami :D Trawnik wygląda coraz lepiej, wszystko ładnie rośnie, a w tym tygodniu wpuszczamy już część rybek :D

Obrazek
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Świąteczny update :D Dodaliśmy dwie lampki żeby zobaczyć jak zareagują rośliny i teraz czekamy :) Rybki miały być, ale niestety będą dopiero po nowym roku. Wesołych Świąt wszystkim! :)

Obrazek
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Jest idealnie :wink:
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Taka wielka przestrzeń tylko dla siebie to chyba marzenie każdego bojownika. I to jeszcze jaka elegancka przestrzeń! Bardzo mi się podobają te czerwone akcenty między skałami.
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Piękne Iwa, chwytający za oko bojownik.
Czym robione zdjęcia?
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

AleksanderK pisze:Jest idealnie :wink:
Troszkę jeszcze brakuje do tego, ale muszę przyznać, że od kiedy sprawdzam testy swoich uczniów przy akwarium... jakimś cudem mają lepsze wyniki :D Ten widok bardzo uspokaja ^^
Nir pisze:Bardzo mi się podobają te czerwone akcenty między skałami.
Właśnie myślę nad jakąś niższą czerwoną rośliną, bo ludwigia bardzo szybko mi się rozrasta i choć jest piękna, i jej część na pewno zostanie, to jednak brakuje tego typowego "drugiego" planu :/ Na początku planowania akwarium, głównymi roślinami miał być trawnik, alternanthera reineckii mini i rotala bonsai mini... myślę, że do tego wrócę :D
michelle1992 pisze:Piękne Iwa, chwytający za oko bojownik.
Czym robione zdjęcia?
Dziękuję bardzo :) Zdjęcia robione Canon EOS 700D
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Baniak bardzo ładny i wiem że to taki styl ale dosadziłby tam ze 20 gatunków ziela hehe
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc .
Piekne , super , miodzio .
Zawsze mysle o czyms takim /minimalistycznym w roslinnosci / a potem ....jakos nie wychodzi - dosadzam roslin i mam dzungle .
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo chcę tam dosadzić roślin :D Strasznie kusi i ledwo się powstrzymuję w sklepach czy na stronach żeby czegoś nie kupić :/
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Hej wszystkim po dłuższej przerwie :) Z małych updateów to wsadziłam Blyxe koło wlotu filtra, ale nie jestem do końca pewna czy tam zostanie. Na chwilę obecną czeka na restart kostki :) Patrząc na to ile w akwarium mam w tej chwili małych krewetek... to za pewien czas będę się nimi dzieliła jakby ktoś był zainteresowany :P Swoją drogą trafiła mi się w akwarium krewetka mutant... jest dwa razy większa niż pozostałe dorosłe osobniki. Ma ponad 3cm o.O

Obrazek

Co do neonów, jestem zakochana :D Oczywiście, jak to neony, są rozproszone po akwarium, ale często też pływają ławicą po całej długości akwarium. Niestety, uparciuchy z nich straszne i jak siadam przed akwarium z aparatem to za żadne skarby nie chcą pływać razem. Dzisiaj rano udało mi się uchwycić tylko kilka krótkich przepłynięć, ale zawsze lepsze to niż nic. Nie zwracajcie proszę uwagi na wygląd akwarium, bo od dwóch tygodni nic nie było sprzątane prócz szybkiej przycinki roślin (te trawy z tyłu nie są równe, ale nie dlatego, że to moja artystyczna wizja tylko niższa trawa to parvula, a wyższa vivipara) i nawet gałęzatki mi ze skał zwiało :D

https://www.youtube.com/watch?v=4d0qaSB ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Brakuje mi roślin pływających, zacieniających akwarium (punktowo). Byłyby dobre i dla neonów i dla bojownika.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Super to wygląda :)
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Bojownik wg mnie nie pasuje w ogóle do takiej aranżacji.. No, ale co kto lubi. Ryby powinny mieć gdzie się schować.
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

BARA pisze:Brakuje mi roślin pływających, zacieniających akwarium (punktowo). Byłyby dobre i dla neonów i dla bojownika.
Prawa strona była przez ostatnie kilka tygodni całkowicie zarośnięta ludwigią, było i przytulnie i ciemno tak żeby ryby mogły się gdzieś schować... wyszło tak, że praktycznie żadna ryba tam nie chciała pływać, wszystkie na otwartej przestrzeni. Mimo wszystko na pewno dodam coś pływającego... lepiej mieć niż nie mieć. Dziękuję za radę :)
szamanka pisze:Super to wygląda :)
Dziękuję bardzo :)
bomba91 pisze:Bojownik wg mnie nie pasuje w ogóle do takiej aranżacji.. No, ale co kto lubi. Ryby powinny mieć gdzie się schować.
Samiczka wcześniej była w kostce, teraz pływa tutaj. Wolę żeby miała więcej miejsca do pływania, niż przejmowanie się czy pasuje do aranżacji :) Tak jak już wyżej napisałam, prawa strona była cała do chowania się jednak nikt nie chciał z tego korzystać. Na filmiku widać akwarium po tym jak pozbyłam się dużej części ludwigi, a więcej roślin dosadzę dopiero w przyszłym tygodniu ;)
ODPOWIEDZ