[84l] Bonsai

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

bomba91 pisze:Nie wiem co to szartansja
Chantransia. Krasnorosty.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2019 21:03 przez michelle1992, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Akwarium jest bardzo ładne a glony jak to glony czas i testowanie, ja odkąd zacząłem zabawe z aktywnym podłożem to chyba tylko nie miałem zielonej wody :D Aktualnie pozostały tylko nitki :P
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Chantransia. Krasnorosty.
Dzięki. Znam tylko włoski odpowiednik :roll:
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Najs :D mi zawsze miło zobaczyć, że ktoś się próbuje bawić w akwaria krajobrazowe.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

fajnie wyszło, rzeczywiście drzewo nad łąką :wink:
jts82
Posty: 63
Rejestracja: 27 gru 2017 10:48

Post autor: jts82 »

Zastanawiam sie na dwoma uprawnieniami. Szukam opinii.

Pierwszy to skimmer na wlocie filtra (przy okazji zmiany wlotu na szklane), drugi to lampa UV na wylocie.

Chce w ten sposób zawalczyć z korzuchem, którego nie potrafię się.pozbyć w żaden inny sposób (z głosami sobie prowadziłem).


Jak sądzicie - to dobre rozwiązania czy strata kasy??
jts82
Posty: 63
Rejestracja: 27 gru 2017 10:48

Post autor: jts82 »

Małe zabiegi fryzjerskie.

Przed
Obrazek

Po
Obrazek
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Wolę wersję przed :wink:
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Też ten gąszcz mi się bardziej podobał, ale swoim akwarium jak sprzątam nadmiar roślin to też jest dla mnie goło :)
jts82
Posty: 63
Rejestracja: 27 gru 2017 10:48

Post autor: jts82 »

Gąszcz odrośnie - mocniejszy ;)

A na trawnik pod drzewem już prawie światło nie docierało. Więc wiosenna przycinka wskazana.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

A ja wolę po, przed to tak krzaczasto, nie drzewiasto, może po prostu samą górę mniej bym przyciął, ale dobrze jest- zielsko potrzebuje tego też.
jts82
Posty: 63
Rejestracja: 27 gru 2017 10:48

Post autor: jts82 »

Zaczyna odrastać:
Obrazek

Zauważyłem też, że na mchach, które były w bezpośrednim strumieniu wody z deszczownicy pojawiło się coś (co to? szantrasje?) Jak się tego pozbyć?

Obrazek

Zamówiłem sobie inne wloty i wyloty do filtra (szkło ze skimmerem) czekam aż przyjdzie - mam nadzieję, że się niceo poprawi estetyka do tego czasu.
jts82
Posty: 63
Rejestracja: 27 gru 2017 10:48

Post autor: jts82 »

Małe porządki - wymiana końcówek filtra na szklane.
Poza tym w kilku miejscach dosadziłęm elocharisa.

Zamieniłem też wlot z wylotem. A ponieważ miałem problem z kożuchem zainstalowałem też skimmer. I tu pewne pytanie - słup wody w skimmerze jest poniżej powierzchni wody w akwarium - jak go zanurzam, zasysa wszystko, po czym się sam wynurza do takiej pozycji - czy tak to powinno działać?

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
jts82
Posty: 63
Rejestracja: 27 gru 2017 10:48

Post autor: jts82 »

Obrazek


Mąly update- w generalnie nic się nie dzieje - poza szaleńczym rozmnażaniem się krewetek.

Obecna obsada to:

5x neon czerwony
3x danio
2x kosiarka (z kosiarkami mam tak, że wymieniam się z kimś - biore małe, wykarmian, a jak zaczyna im być ciasno to się znów wymieniam na maluchy - efekt jest taki, ze glony ładnie wyjedzone a ryby póki sa małe to na tych 70 cm się mieszczą)
kilka helenek
6x amano
i przypuszczam około 150 krewetek (red i yellow oraz kundelków), Na powyższym zdjęciu naliczyłem około 40 redów, a to fragment akwarium.


Jaka jest wg Was graniczna liczba krewetek w tym zbiorniku? Chcę wiedzieć kiedy należałoby je zacząć odławiać.

Ze sprzętu doszedł Chihiros doctor III (ale na razie - po około 3 tygodniach - nie widzę rewelacji) oraz symulator zmierzchu i świtu - i to mi się bardzo podoba - zauważyłem, że ryby - zwłaszcza rano - nie płoszą się już nagłym pojawieniem się światła - są spokojniejsze.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

A dasz fotę na drzewko?
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ