Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

AQUAEL ULTRAMAX 1000 do 112l czy nie jest za mocny?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krispanek

PostWysłany: 14 Lis 2018 14:33    Temat postu: AQUAEL ULTRAMAX 1000 do 112l czy nie jest za mocny? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, wracam do akwarystyki po 15 latach i potrzebuję Waszej fachowej pomocy.
Jeżeli źle go umieściłem to przepraszam, proszę go przenieść w odpowiednie miejsce a ja się poprawię następnym razem.

Posiadam akwarium 112l w tej chwili szukam do niego filtra. Docelowo za rok albo dwa będę zakładał nowe akwarium około 200- 250l. Dlatego też wpadł mi do głowy pomysł zakupu AQUAEL ULTRAMAX 1000, gdzie można sobie zmieniać przepustowość i wydajność pracy. Dzięki temu w tym momencie miałbym już filtr do obecnego jak i przyszłego większego akwarium. Tak więc nie musiałbym ponosić dodatkowych kosztów w tym temacie przy zakładaniu większego akwarium. Pytanie jest czy ten filtr pomimo swojej regulacji wydajności nie zrobi mi bałaganu / czy nie będzie za mocny w tym mniejszym akwarium. Dodam że planuje mieć w obu akwariach pyszczaki.

Piszę o AQUAEL ULTRAMAX 1000 bo według mnie całkiem korzystnie wychodzi w ocenach i z tego co wiem bardzo łatwo się go czyści (prefiltr wyjmowany bez wyłączania filtra, osobne zawory in out). Jednak nie upieram się na niego może ktoś z Was z większym doświadczeniem ma lepszy pomysł dla mnie.

Będę wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 14 Lis 2018 16:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pyszczaki, czyli bez roślin zapewne, tym bardziej większy filtr to dobry pomysł, aby pomieścić media na filtrację biologiczną [ten ma 11l, więc starczy na pewno]. Skoro ma płynną regulację wypływu [teraz już większość ma] to ja nie widzę przeciwwskazań, aby go używać w 112l Smile

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: