Wybór filtra wewnętrzego do 112l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pttica
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2017 20:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Wybór filtra wewnętrzego do 112l

Post autor: Pttica »

Witam

Mam pytanie mam w akwaium AQUAEL UNIFILTER 1000 FILTR WEWNĘTRZNY
i już po 1 roku przestaje działać coraz słąbiej filtruje czy kupić taki sam czy coś innego np. TURBO FILTR 1000 AQUAEL

A może jakiś inny byście proponowali ??

Z góry dzięki
Pttica
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Kup najlepszy jaki uważasz i na jaki możesz sobie pozwolić- w końcu idą święta :D . Ja mam zewnętrzny i polecam takie rozwiązanie. Dlaczego Twój filtr coraz słabiej filtruje? Czy to kwestia wymiany gąbeczki na nową, bo stara zużyta, czy pompka po prostu straciła obroty?
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Kup sobie Ferplast Blumodular, mozna sobie doczepiac kosze wg potrzeb, prawdziwy szatan jesli chodzi o filtracje mechaniczna. Wg mnie lepszego nie znajdziesz, u mnie obrabia 240L i jest skrecony na 70% bo szaleje hehe.

A jak ci twoj filter zwalnia, to zmien media filtracyjne na nowe lub wytnij sobie wg potrzeb i odzyskasz moc, no chyba ze wirnik zjadlo przez rok ale watpie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ja na wewnętrznych filtrach Aquaela jadę od lat i nie zauważyłam, żeby traciły moc, o ile są prawidłowo utrzymywane i regularnie czyszczone.

Wyjmij filtr, wypłucz wkłady i wszystko powinno działać normalnie. Podejrzewam, że w filtrze są totalnie zapchane gąbki. Ceramiki nie ruszaj, ale gąbki raz na parę miesięcy należy totalnie wymyć, nawet pod ciepłą bieżącą wodą. I tak dosyć szybko zostaną ponownie zasiedlone bakteriami.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ