Akwarium roślinne

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
taquito
Posty: 13
Rejestracja: 04 paź 2018 18:12

Akwarium roślinne

Post autor: taquito »

Witajcie.
Ze względu na brak możliwości uprawy roślin w akwarium z żółwiem zastanawiam się nad założeniem małego zbiornika roślinnego.

W związku z tym mam sporo wątpliwości.
1. ZBIORNIK - Jaki wymiar zbiornika? Posiadam stare akwarium 60x30x30 float, ale chętnie kupiłbym np. 50x30x16 z przednią szybą optiwhite oraz klejone bezbarwnym silikonem. Bardzo podobają mi się płytkie akwaria, z których wystają korzenie.
2. FILTR - Jeśli płytkie akwarium to jaki filtr? Najbardziej przyglądałem się Aquael Pat Mini, ale martwi mnie jego wysokość, bo to 12cm, więc zostaje tylko 3-4cm na podłoże pod filtrem.
3. OŚWIETLENIE - wszędzie różne sugestie typu 1W = 2l wody. Ale czy to są wartości dla świetlówek czy dla lamp LED? Jakie tanie oświetlenie kupić aby nie było zbyt dużo ani zbyt mało światła? Myślałem o jakiejś belce LED ze względu na nietypowy wymiar akwarium. np. https://allegro.pl/sunsun-ade-18w-lampa ... 70206.html
4. PODŁOŻE - tutaj postawiłbym na ziemię Aqua Soil i na to czarny żwir
5. NAPOWIETRZANIE - czy w ogóle potrzebne? wolałbym uniknąć napowietrzacza ze względu na hałas. Widziałem filtry typu pat mini ale z opcją dodatkowo napowietrzania, ewentualnie jakaś kaskada do tego podłączona. Oczywiście w planach skromna ilość ryb za jakiś czas
ODPOWIEDZ