Nie typowe 160l panorama

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Elektryk1992
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2018 16:14

Nie typowe 160l panorama

Post autor: Elektryk1992 »

Witam chce zaprezentowac swoje akwa 160l światło jakie posiadam to aquael retrofit plant 16w i swietlowke z hurtowni firmy osram 32w grow ale planuje albo zmienić na drugą retrofit albo suny z aquaela i tu moje pytanie która kupić czy może zostawić jak jest. Filtracja kubeł zewnętrzny tetra dozuje CO2 po przez bimbrownie i daje carbo macro i Micro z blue Line. Chcę doszukać się błędu jestem początkowym akwarysta i angażuje się strasznie w hobby problem mam z zabienica i alternatera. Ta druga już jest poza akwa bo zarośla krasnorostami. Zabienica znowu robi się dziurawa na liściach nie które brązowieja i znika w oczach odcinam na bieżąco ubytki. Podmianki max co 2tygodnie 30%
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Żabienica lubi żyzne podłoże- daj jej kulki gliniano- torfowe pod korzenie- mało czerpie z toni nawozu, ponadto czytałem nieraz, że aklimatyzuje się ciężko.
Jeśli chodzi o tube retro fit- mam jedną sunny i jedną plant. Dla ludzkiego oka sunny jest o wiele jaśniejsze jak plant- ze dwa razy napewno jak nie bardziej, więc zrobi się w zbiorniku jaśniej...ja lubię jednak jak jest ciemniej, planuję niedługo zastosować dwie plant bez sunny i zobaczyć tego efekty...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wstaw zdjęcia na serwer zewnętrzny, np. Fotosik i podaj nam link.

Co jest podłożem w akwarium?
Jakie są parametry wody?

Mam wrażenie, że podajesz dużo nawozów i CO2, ale rośliny nie są w stanie tego przerobić ze względu na słabe światło (słaba fotosynteza) i karmisz glony.

Jaka jest obsada?
Czym karmisz ryby?
Jak długo akwarium już stoi?
Jak długo świecisz w ciągu doby?

Żabienice potrafią wymienić liście w nowym środowisku. Jak długo ta roślina już jest u Ciebie?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ