Szafka pod 112l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tomgw
Posty: 31
Rejestracja: 09 mar 2017 13:23
Lokalizacja: Olsztyn

Szafka pod 112l

Post autor: tomgw »

Witam!

Czy taka komoda z szufladami może być pod awkarium 112l (80x35x45cm)? Górny blat to 30mm , boczne ściany 18mm , na plecach niestety cienka płyta. Pod akwarium pójdzie styropian albo jakaś inna pianka. Dawać drugi blat na górę np 18mm?

Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Bałbym się....tylko boki trzymałyby ciężar, na środku nie ma punktu podparcia, z tyłu też nie ma [ani z przodu].
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Miałem niedawno podobny problem, planowałem na tego typu szafkę dać akwa 80x30x40cm (96l) i znajomy stolarz mi to odradził. Gdyby to miało jeszcze ściankę na środku to byłoby OK.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
tomgw
Posty: 31
Rejestracja: 09 mar 2017 13:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tomgw »

A to może taka szafeczka? Blat 22mm, ścianki boczne i środkowe 15mm. Akwarium stało by na środku. Tutaj plecy też cieniutkie. Na zdjęciu nie widać ale są jeszcze 2 nóżki na środku pod tymi ściankami także nie wisi w powietrzu.
Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Wydaje mi się, że będzie dobra. Dla pewności bym podłożył coś na całej długości pod te środkowe płyty (wiem, są jakieś nóżki).
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Patrząc na lewe drzwiczki to ta szafka już jest ugięta.
Jejku
Posty: 18
Rejestracja: 12 lis 2018 14:33
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Jejku »

Tak jak kolega wyżej napisał szafka jest już ugięta i mimo że ma 2 ścianki pośrodku które poprawiają konstrukcje i na pewno nadają jej wytrzymałości to jednak styk z podłożem jest przez dwie nogi czy tam cztery nie widać dokładnie jak wygląda od spodu. Jeśli chciałbyś jej użyć to wykręć/odklej czy wywal nogi, tak by cała podłoga szafki stykała się z panelami wtedy jak najbardziej wytrzyma "nawet dwa takie baniaki" :D
ODPOWIEDZ