Razbora klinowa i razbora espei- czy z tego coś wyjdzie?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
don Pedro
Posty: 45
Rejestracja: 28 gru 2016 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Razbora klinowa i razbora espei- czy z tego coś wyjdzie?

Post autor: don Pedro »

Drodzy Akwaryści,
Pytam czysto teoretycznie i z ciekawości. Czy razbora klinowa może się rozmnożyć z razborą espei? I czy ewentualnie takie potomstwo ma szansę przeżyć, o ile w ogóle powstanie? Ostatnio zaobserwowałem w moim baniaczku 120l gonitwy między rybkami, a jedna chyba-samiczka nieco się zaokrągliła- może ikra, a może po prostu trochę przytyła (nie jest szczególnie grubsza niż inne, po prostu nieco większa😂) To, co mnie zainteresowało, to ganianie się tejże razbory klinowej z razborą espei. Nie wiem, czy te rybki w ogóle zauważyły, że są różnymi odmianami, bo mieszkają ze sobą od wyklucia i pływają w jednym stadku. Nawet jeśli coś z tego wyjdzie, to szybko zostanie zjedzone przez krewety i ślimaki. Tylko... czy te razbory mogą się krzyżować?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie słyszałam do tej pory żadnych doniesień, żeby te gatunki razbor się ze sobą krzyżowały.
don Pedro pisze: Nie wiem, czy te rybki w ogóle zauważyły, że są różnymi odmianami,
To nie są odmiany tylko odrębne gatunki razbor.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
don Pedro
Posty: 45
Rejestracja: 28 gru 2016 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: don Pedro »

Bara, dzięki! Zawsze mogę liczyć na Twoje szybkie i kompetentne odpowiedzi. Ja też nie słyszałem o ich krzyżowaniu, ale są rzeczy na ziemi i w akwarium, o których nie mam pojęcia i nie dam rady się dogrzebać w Internetach :)
ODPOWIEDZ