[120l] Początek z akwarium

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Pawko789
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2018 21:49

[120l] Początek z akwarium

Post autor: Pawko789 »

Witam wszystkich . Niedawno zakupilem używane akwarium 120l , do tego byl filtr wewnętrzny gąbkowy , pokrywa była przerabiana i zamiast dwóch świetlówek teraz jest jedną tylko ledowa o mocy 10w ( 15 malych ledowych diod ) grzałkę dokupiłem do tego 200w , bo była w zestawie tylko 25w i w sklepie zoologicznym powiedzieli mi że 25w będzie za mało . Dno usypalem mieszanym ziwrkiem i rozmiar i kolor największe kamyczki mają max 4mm . Zakupiłem parę roślinek w zoologicznym , jakie nazwy to nie pamiętam, wiem że moczarka jest.... Obsadę do tego akwarium mam 2x gurami perłowy 3x gurami marmurowy 2x molinezje czarne , 3x bocja siatkowa , 12x noenki, i glonojad . Pytanie mam takie czy obsada w miarę czy za dużo rybek na takie akwarium . Chciałbym zmienić filtr na jakiś inny lecz nie wiem doradzcie coś . Chciałbym jeszcze jakieś ślimaki i krewetki też proszę o poradę .

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Początek z akwarium

Post autor: MarJan »

Pawko789 pisze: Pytanie mam takie czy obsada w miarę czy za dużo rybek na takie akwarium . Chciałbym zmienić filtr na jakiś inny lecz nie wiem doradzcie coś . Chciałbym jeszcze jakieś ślimaki i krewetki też proszę o poradę .
Witaj, obsada niezbyt trafiona, nie będę się rozpisywał, jakikolwiek internetowy atlas ryb Ci to przedstawi. Podajesz litraż, wymiarów nie, może nawet nie mierzyłeś? Jak można kupować zwierzęta, wymieszać razem i dopiero zastanawiać się czy jest ok?- nie pomyliłeś kolejności? Prawdopodobnie nie znasz parametrów wody, bo wymieszałeś niektóre ryby o całkowicie odmiennych potrzebach bytowych...
Poczytaj o tej akwarystyce trochu co? Woda ma wspólny mianownik: "mokra", ale po za tym bardzo może się od siebie różnić...

No i w sklepie kupujesz młode, niewielkie sztuki, ale jak będziesz karmić to one urosną.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [120l] Początek z akwarium

Post autor: BARA »

Pawko789 pisze:Obsadę do tego akwarium mam 2x gurami perłowy 3x gurami marmurowy 2x molinezje czarne , 3x bocja siatkowa , 12x noenki, i glonojad . Pytanie mam takie czy obsada w miarę czy za dużo rybek na takie akwarium .
Gurami do oddania, masz dla nich za małe akwarium. Na JEDNĄ parę gurami 200l to minimum.

Molinezje to ryby wymagające wody twardej, zasadowej wręcz słonawej.
Neony (jaki gatunek?) wymagają wody miękkiej i kwaśnej.
Nie należy łączyć ze sobą tych dwóch gatunków ryb.

Jaki gatunek glonojada? Czy zapewniasz mu jakiś korzeń w akwarium?

Dla bocji podłożem musi być piasek!

Podaj nam informacje o parametrach wody, jak długo akwarium już stoi, jak jest urządzone.

Dopasuj obsadę do warunków, jakie możesz im stworzyć.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ