Gurami całujące

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Gurami całujące

Post autor: Stary rekin »

Czy jak się całują to gra wstępna, czy tylko gryzą się?
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

:) to walka o terytorium :)
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

A jak rozróżnić płeć? I kto zkim się całuje?
Ostatnio zmieniony 22 mar 2006 23:33 przez Stary rekin, łącznie zmieniany 1 raz.
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

jak popatrzysz z góry to samica jest pełniejsza :wink:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Dymorfizm płciowy u gurami mozna odróżnić w sumie u ryb dorosłych. Podczas osiągania dojrzałości płciowej ciało samicy przekształca się w przedniej części za głową, stając się bardziej "kanciaste" na grzbiecie i brzuchu. Zwykle samica większa jest od samca. Samiec natomiast, na pyszczku nad nosem, posiada delikatnie wykształcony guzek tłuszczowy.
A co do całowania, jak wspominał już august to takie przepychanki, zapasay i walka o miejsce w akwa i rejion w ktorym chca pływać, ale bardzo przyjemny obrazek :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Jakiego akwa potrzebują, czy są stadne, jakie osiągają rozmiary, i z kim mogą mieszkać w zgodzie?
Sporo tych pytań, ale jak zobaczyłem całujące się w sklepie to wpadłem w zachwyt.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No więc gurami to zdecydowanie rybki terytorialne, co to oznacza, a oznacza tyle, ze potrzebuja dosc sporego zbiornika, aby były w nim zadowolone, z moich obserwacji i z mojego doswiadczenia z tymi rybkami wiem, ze jesli beda miałt za małe akwa, a w nim będą inne rybki niestety zagonią je na smierc. Zwykle wytyczja sobie swoj rewi, ktorym - powiem przekornie - jest zawsze całe akwarium :) Ale jesli chodzi o konkrety, to baniak 160 l wzwyz dla tych rybek bedzie mysle w miare dobrym domem. Oczywiście odmian gurami jest wiele, rozumiem, ze chodzi tu o gurami całujące i one Cie inetersuja. Oczywiscie nie sa to stadne rybki az bardzo, ze musiz ich miec od razu 10, ale kilka sztuk tak, jednak wtedy zbiornik dosc pokażny by sie przydał, chocby z tego wzgledu, ze osiagaja dlugosc do 15 - 25 cm. Zatem widzisz, ze wymagania co do wielkosci duzego zbiornika to koniecznosc. Parametry wody dla tych rybek topH 6.5, temperatura dosc szeroki zakres 19-28 C. Co do trzymania z innymi rybkami nie polecam, a tym bardziej jesli zbiornik nie bedzie za duzy :) Odzywanie pokarm zwykle roslinny, zatem tez potrafia troszke roslinek przyciac :)
To tyle chyba.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Dzięki za wyczerpujące informacje. Napisz jeszcze czy będą tolerować małych czyścicieli akwarium np: otoski, kosiarki itp.
Rozumię, że lubią dużo roślin.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Jeśli bedzie odpowiedni zbiornik to będą tolerowac, mam na mysli odpowiedni mówiąc odpowiednio duzy :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ