[60l] obsada akwarium 60 litrów

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

hetin
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2018 17:52
Lokalizacja: Poznań

[60l] obsada akwarium 60 litrów

Post autor: hetin »

Witam kupiłem sobie(a właściwie córeczce) akwarium 60litrów ...grzałke ,filter ,w obudowie wymienili mi w sklepie swietlówke na odpowiednią ,podłoże jakis substrat a na wierzch żwirek ,pare roślin , na start jakis środek mi dali na start,drugi jakieś bakterie i do mojego nowego filtra dali kawałek gabki z ich starego ... myśle ze chyba powinno być wszystko na start ....akwarium zalałem 17.11.2018 myśle ze koło 1 grudnia zaczne wpuszczać rybki , że do tego czasu rybki będa miały juz dobre warunki do życia .....Wykombinowałem taka obsadę: 1 bojownik samiec i do niego 2abo 3 samiczki,12 neonków innesa i na dno 6kirysków panda ....zastanawiam sie jeszcze nad parą molinezji albo 3,4 ma samcami głupika ...... co sądzicie na temat takiej obsady ? i czy kiryski na takim podłożu moga być ? (czy np dno pokryć włóknem kokosowym )... Proszę o porade :)

Chciałem dodać fotke ale mi sie nie udaje....

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać, użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. Poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
Ostatnio zmieniony 23 lis 2018 18:21 przez hetin, łącznie zmieniany 1 raz.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 18:18 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
hetin
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2018 17:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hetin »

ok
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Bojownik ciepłolubny, Neon Innesa zimnolubny, kiryski muszą mieć piasek. Ogólnie mówiąc, wybrane ryby mają całkiem odmienne wymagania.

Na początek TUTAJ lektura dla Ciebie.
hetin
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2018 17:52
Lokalizacja: Poznań

fotka

Post autor: hetin »

Obrazek

hmmm... to moze zamiast neonków - bystrzyk ozdobny by sie nadał ?.... jaką obsade do bojownika proponujecie ?........ bo myślałem jeszcze nad pielęgniczkami ramireza ale nie wiem czy dogadaja sie z bojownikiem ?

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać, użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Może zamiast neonów Innesa neony czerwone? Są bardziej ciepłolubne. Na molinezje akwarium za małe. Do bojownika najczęściej proponuje się razbory klinowe lub espei.
Pozdrawiam.
hetin
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2018 17:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hetin »

czyli ogólnie harem bojownika 1+2, Neony czerwone x10 . kiryski panda x6 i wysypać piasku dla kirysków i 5 samców gupika ..... takie coś może być?
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Ty masz akwarium 60l czy 600l bo się pogubilem. Tyle tych ryb...
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie.
Pandy nie lubia wysokich temperatur na dłuższa metę, jakich wymaga bojownik. Neony czerwone "książkowo" pasują do bojownika. Z kirysków, które powinny wytrzymywać temperaturę bojownika:
spiżowy,
trójpręgi,
metański,
sierpoplamy
na pewno jeszcze coś by się znalazło
gupika zostaw w spokoju- 3 planowane gatunki to już dość na ten litraż, masz zapewnione dno, ławicówkę i "króla" z pannami- więcej niczego nie pchaj.
hetin
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2018 17:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hetin »

ok czyli gupiki odpuszczam .... a podłoze musze zmienic rozumiem ?

i czy dawać piasek na ten żwirek co mam czy moze włóknine kokosa? czy w ogóle żwirek wywalić? co będzie lepsze ?



Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać, użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Grubość podłoża ogólna jest dość duża u Ciebie i dobrze dla roślin, jak dosypiesz jeszcze ze 2 cm warstwę piasku to znowu mniej wody wchodzi, jeśli to możliwe zbierz żwirku, ale żeby nie wymieszać z substratem, jak się nie da to nasyp piasku drobnego [gradacja do 0.8mm najlepiej według mnie], żeby warstwa piasku na całej powierzchni miała około 2cm- kiryski nie powinny wymieszać piasku ze żwirkiem, ale piasek będzie jakiś czas uzupełniał szczeliny ze żwirka.
Z rybami też "nie szalej"- nie wszystko naraz, zacznij od neonów, po tygodniu ze 4 kiryski [potem zastanowisz się czy jeszcze 2 dać], na sam koniec bojowniki, tylko ja najpierw wpuściłbym samiczki- niech poznają zbiornik, kryjówki [samczyki nieraz ganiają samiczki, niech już są otrzaskane gdzie wiać] i na koniec król na salony- samiec. Jeśli to możliwe, nie kupuj bojka z kubka, jak będzie wybór, że gdzieś pływa z innymi rybami to właśnie to powinien być Twój wybór.
hetin
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2018 17:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hetin »

tak myślałem zeby bojownika na końcu dać żeby on sie dostosowywał do już zamieszkujacych a nie żeby traktował nowych jako intruzów ... jeżeli chodzi o bojownika z kubeczka to też wolałbym pływającego z innymi rybami ....moim zdaniem powinno być zakazane trzymanie rybek w kubeczkach ... ale ślicznie dziękuje za rady ......jeszcze mam takie pytanie ....wode zalałem 17 go listopada oczywiście filter chodzi na okrągło a światło 12 godzin dziennie ...czy rybki moge już kupować tak jak zaplanowałem od 1go grudnia? :) i tak mniej więcej ile piasku będe potrzebował do tego akwarium ,ile kg kupić?:)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Hetin, zapoznaj się z Regulaminem Akwaforum. Pisząc post pod postem łamiesz jego zapisy. Jak chcesz coś dopisać do ostatniego postu, na który nie ma jeszcze odpowiedzi, użyj opcji "zmień".

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu. Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. Użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.

Podaj nam informacje o parametrach wody w akwarium i wymiany szkła.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Zakup sobie testy chociaż na NO2 na początek gdy będzie wynosił 0 to możesz wrzucać ryby wtedy się cykl azotowy zamknie, jest to o tyle ważne że wysoki poziom NO2 jest niebezpieczny dla ryb.

Jaki miałeś substrat pod żwir, może źle widzę ale chyba na zdjęciu widać podłoże aktywne, też ktoś to widzi? Jeśli tak to jego nie trzeba przykrywać żwirem.
hetin
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2018 17:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hetin »

mam jeszcze takie pytanie czy piasek wysypywać na całej powierzchni akwarium czy np można zrobić pół na pół ? Chce kupić czarny piasek (troche drogi u nas w zoologicznym 5kg 40zł)i jeszcze jedna sprawa polećcie jakiś sprawdzony odmulacz 😊 Pani Basiu przepraszam jak coś źle robię ale dopiero staram się to ogarniać 😊 Pozdrawiam 😊 testy wody oczywiście zrobie 😊jakie testery polecacie ? rzeczywiście to było jakieś gotowe podłoże 120zł taki nie duży woreczek kosztował ... akwarium ma takie wymiary 60×30×33 filter zew Prime10(80-150l),grzałka 75W,brzęczyk 1.6l/h
Ostatnio zmieniony 24 lis 2018 10:53 przez hetin, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ