Tarło krewetek

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Tarło krewetek

Post autor: Aldred »

Witajcie.
Mam jedno krótkie pytanie :D Czy wiecie jak przebiega tarło( jeżeli można to tak nazwać)krewetek??? Jak one się podczas swoich zalotów zachowują?
Z góry dzieki za odpowiedź 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Cytat:
"...Gdy już odróżnimy płeć należy je tylko karmić, i czekać. Objawem gotowości samicy do składania jaj jest wypuszczenie do wody feromonów, Powodują one niezwykłe podniecenie samców. Zazwyczaj do "stosunku" dochodzi wieczorem. Początkowo samiec pływa razem z samicą i siada na niej. Jeżeli samica go nie zrzuca, samiec zapłodni ją. Jeżeli "chętnych" jest zbyt wiele samców może dojść do walk...."
A co do rozmnażania tu:
http://www.akwaria.pl/krewetki/rozmnazanie.html
A co podejrzewasz ze Twoje krewetki gotowe? Młode masz akwa..a dojrzałośc krewetki uzyskuja po 4-5 miesiącach, takowe juz Twoje sa? Moze to nie to co myslisz :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Dokładnie tak jak napisał Mireks. Moje krewecie trą się bez róznicy na porę dnia. Samczyk "biega" za samiczką, następnie siada na nią i zapładnia jajeczka. Po jakimś czasie samiczka przenosi jajeczka (które miała na głowie) pod odwłok i nosi je tam, aż wyklują się maluchy. Podczas ciąży fajnie czyści jajeczka, kopiąc odnóżkami ;) Wyklute młode przypominają skaczące pchełki, są strasznie maleńkie, ale rosną dość szybko....u mnie w ten sposób rozmnażają się krewetki babaluti(rainbow) a jakie Ty masz krewecie?
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Hej. Mam 2 szt. Japonica(amano). WIem, że akwa jest młode ale wszystko wskazuje na to że oglądałem wczraj ostre zaloty. Od 3 dni dziwnie się zachowywały a wczoraj wieczorem siedziały w kącie i wchodziły na siebie, dziwnie się wyginały i takie tam. No i u samiczki zauwarzyłem właśnie takie jasne jakby jajeczka :lol: "w głowie" Najlepsze jest to, że myślałem że one są jednej płci 8)
Przeczytałem poniższy artykuł i wszystko się zgadza :)
http://www.aquadesign.pl/artykuly_html/ ... eeding.htm
Najgorsze jest to, że nawet jeśli faktycznie są to amory i coś z tego powstanie to nie jestem na to przygotowany. Nie mam ani kotnika ani dodatkowego zbiornika do przechowywania małych.
Bedę dalej prowadzić obserwację i zobacze co z tego wyniknie.
Kurcze ja też się nie spodziewałem , że tak na samym początku będe mieć takie przygody :roll:
Edit
Teraz w ogóle gdzieś znikły i nie mogę ich znaleść :roll: Może planowały wczoraj ucieczkę 8) :lol:
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No cóż albo beda młode albo nie, albo przetrwaja albo tez nie...taki jest wybór w tej sytuacji. Trzymam jednak kciuki za powodzenie całej operacji pod kryptonimem Krewetka :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Boję się, że operacja się nie powiedzie :? Dalej nie mogę znaleść mojej parki krewetek :evil: Jeszcze nigdy się tak nie skryły żebym nie mógł ich znaleść. A wczoraj przed snem jak zaświeciłem lampką zerknąć co one porabiają to siedziały na szczycie termometru przy powierzchni :roll: Normalnie zakochana para postanowiła uciec :evil: Na dodatek nie mam nawet jak zajrzeć za akwarium, bo za blisko ściany :cry: Porażka :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Oooops a akwa nie jest przykryte? Tzn. nie masz pokrywy a;bo szyby albo czegokolwiek coby zakrywało akwarium? Jesli tak...coz...moze zwiały Ci z zakwa i niestety na dobre :(

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Mam pokrywę, ale mogły tymi wycięciami na rurki od fitra zwiać. Tam jest dosyć miejsca :roll: Poczekam jeszcze i zobacze, oby się znalazły :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Krewetki można trzymać w otwartym zbiorniku. Lecz trzeba im zapewnić optymalne warunki. Najczestsza przyczyną ucieczek może być stężenie azotanów powyżej normy dla danego gatunku lecz niekoniecznie. radze więc sprawdzić stężenie azotanów w zbiorniku.
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Przeczytałem poniższy artykuł i wszystko się zgadza
Przeczytałeś dokładnie? bo jest jedno "ale"...akurat w ogólnym nie uda Ci się rozmnożyć amano (mimo, że samiczka nosi jajeczka) Aby larwy przetrwały potrzebne jest osobne akwarium oraz słona woda. Troszkę zabawy z tym, ale chyba warto ;)
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Witajcie ponownie :)

Po długich a ciężkich wreszcie znalazłem je 8) Schowały sie za grzałką tuż pod powierzchnią wody. Tak się wcisneły, że dopiero po dokładnym przeglądzie je zobaczyłem. Siedzą tam dalej i nie wychodza nawet po jedzenie :?
A jeżeli chodzi o te osobne akwa ze słoną wodą to wiem, dlatego już wcześniej pisałem że się martwię bo nie jestem na to przygotowany teraz a zbiornika specjalnie na nie teraz niestety nie kupię :cry:
Obrazek
ODPOWIEDZ