Filtr Aquael Pat mini

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gregor_SKO
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2018 18:08

Filtr Aquael Pat mini

Post autor: gregor_SKO »

Witam,
mam problem z filtrem PAT MINI z zestawu Aquaela (cube 30l). Filtr robi mi pralke. Suwak mam ustawiłem dosłownie 1mm od dału tak, że działał jak najmniej a i tak wydaje mi się, że jest troche pralka.
Moje drugie pytanie, z tego filtra wychodzi wężyk nad akwarium z pokrętłe którym reguluje pęcherzyki powietrza wylatujące z filtra. Czy to jest funkcja napowietrzania w tym filtrze ? Czy mam ustawić tak aby nie wylatywały bąbelki czy wylatywały?
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

W komplecie dostałeś końcówkę sterującą, załóż ją do filtra i skieruj w górę, lekko przechylając w bok. Będziesz miął ruch tafli wody i tym sposobem napowietrzysz wodę, a ten wężyk jest zbędny.
Dając końcówkę sterującą woda wylatująca powinna trochę się rozłożyć na boki i wyhamować przy tafli wody.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 18:55 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
gregor_SKO
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2018 18:08

Post autor: gregor_SKO »

Ok potestuje w wannie. Konówke sterującą mam ustawioną w tylnia szybe, czyli bez tego małego wężyka woda nadal będzie sie napowietrzać.
Może warto dokupić do tego filtra deszczowni. Wtedy przez tyle dziurek już nie było by takiego "prądu" wody
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

gregor_SKO pisze:czyli bez tego małego wężyka woda nadal będzie sie napowietrzać.
Dokładnie tak, wystarczy ruch tafli wody.
ODPOWIEDZ