Co to za roślina?

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

Co to za roślina?

Post autor: geronimo »

Hej, dostałem dzisiaj od kolegi roślinkę do mojego świeżo założonego alwarium. Czy jest to żabienica amazońska? Nie mogę do końca jej rozszyfrować, a kolega też nie wie co to.

I drugie pytanie. Czy tę roślinę można przyciąć aż do ziemi z nadzieją, że od korzeni wybiją nowe pędy?

http://fotowrzut.pl/5Z7QHG4MMG oto ta roślinka
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Z roślinką nie pomogę, ale rzuciła się przejrzystość wody, a raczej jej brak. Co tam u Kolegi się dzieje? :(
geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

Post autor: geronimo »

dosadzałem przed chwilą rośliny i czyściłem szyby, stąd taka woda ;)
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

To z pewnością jest zabienica zostaw ja w spokoju na początku może tracić liści po jakimś czasie wypuści nowe ona lubi żyzne podłoże pod korzenie wskazane kulki gliniane
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Na 100% żabienica, ale konkretnego gatunku nie jestem w stanie określić, za dużo odmian i mieszańców jest.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

Post autor: geronimo »

dzięki ;)
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

geronimo pisze:żabienica amazońska?
tak
geronimo pisze:Czy tę roślinę można przyciąć aż do ziemi z nadzieją, że od korzeni wybiją nowe pędy?
Przycinanie nie jest dobrym omysłem ponieważ te rośłiny nie wypuszczają z odciętego pędu - prędzej zgnije niż się odrodzi.
Nadmiar liści pedów należy urywać od kłacza . Chwyć roślinę u podstawy i szybkim szarpnięciem urwij to co zbędne .
Jak zapewnisz tej rołsinie dobre podłoże to prędzej czy później wypuśći boczne pędy a czasami nawet utworzy się na nowych pędach kwiat .
ODPOWIEDZ