[27L] kostka 30x30x30 - typ ogólny

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

[27L] kostka 30x30x30 - typ ogólny

Post autor: geronimo »

Dokładnie tydzień temu zalałem swoją kostkę. Tak wyglądało to tydzień temu. Podłoże żwirek, piasek bazaltowy + kulki gliniano torfowe. Trawnik eleocharis parvula, z drugim planie kilka innych roślin z żelu. Filtr Aquael Asap 300. Oświetlenie belka ledowa ok. 6W, o nieznanej mi ilości lumenów. W planach zakup grzałki i pokrywy.

Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Heh, spoko. Daj cos, zeby filtr zaslonic :)
geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

Post autor: geronimo »

Ok :)

Akwa po restarcie w dniu wczorajszym i wymianie podłoża. Nowe jest założone zgodnie z zasadami ;) Doszła żabienica, odpadł jeden korzeń.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

No jak dla mnie bomba :) teraz niech rosnie.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ładnie się zapowiada, będzie cudne.
Obrazek
[126L] Dżungla
geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

Post autor: geronimo »

Jako, że akwarium ma być domem dla bojownika kupiłem grzałkę Shark H-229 25 W.

Mam pytanie odnośnie roślin, czy to normalne, że żółkną w początkowej fazie od ich posadzenia? Trochę mnie to niepokoi. Załączam zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Żabienice potrafią wymieniać liście w nowym środowisku. Ale akwarium jest za małe na tak dużą roślinę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

Post autor: geronimo »

Żabienicę dostałem od kolegi, który miał w planach wyrzucić ją na śmieci. Robi póki co dobrą robotę w akwarium, bo konkuruje z glonami. Jak inne rośliny podrosną to zobaczymy co z nią dalej zrobię. BTW podoba mi się i jak dla mnie to może leżeć na tafli i zajmować pół akwarium.

PS Bara zazwyczaj piszesz, że akwarium za małe, by trzymać jakiekolwiek rybki, nie spodziewałem się, że mam za małe akwarium dla rośliny :D

A bojownika mogę tam trzymać :?:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie napisałam, że masz za małe akwarium na rośliny, ale na tę konkretną żanienicę. Sam się o tym przekonasz. W razie potrzeby służę sadzonkami kryptokoryny Wendtii Green.

Na bojownika ciut mało miejsca, ale nie będę polemizować. Po prostu wiem co może ta ryba jak ma naprawdę dużo miejsca do pływania.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

Post autor: geronimo »

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie muszę dobrać rośliny do rozmiaru nano. Póki co poza żabienicą mam same sadzonki z żelu, które 2 dni do mnie jechały w dni mrozu. Nie wiem czy się przyjmą. Na szczęście mam w swoim mieście fajny sklep akwarystyczny, którego właścicielem jest trochę szalony pasjonat (wypytam go) :D

Żabienica żabienicą, a co z dużym heńkiem? czy może się lekko żółcić w nowym zbiorniku? czy już raczej po chłopie?
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Mój duży henio też trochę zżółkł na początku, też z żelu, trochę umarło ale teraz rośnie bardzo ładnie. Z tym żelem trzeba dosyć mocno wyczyścić bo jak zostanie na roślince to podobno ciężko się im jest przyjąć.
geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

Post autor: geronimo »

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Niestety większość sadzonek z żelu nie dała rady w prawdziwym świecie. najbardziej szkoda mi trawnika, który najpierw zżółkł, a póżniej zaczął gnić.

Obecne akwarium to stan przejściowy.

Obrazek

Obrazek
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

A jaki rodzaj miałeś trawnika? :)
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Agumi pisze:A jaki rodzaj miałeś trawnika?
geronimo pisze:Trawnik eleocharis parvula
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Hmmm... eleocharisy trawnikowe często tak mają :D Mój tak samo zrobił się żółtawy i zaczął gnić, ale lałam żelazo i fosfor i wstał :D
ODPOWIEDZ