[100l] Ogólny

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

d4mi4n
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018 19:44
Lokalizacja: Węgierska Górka

[100l] Ogólny

Post autor: d4mi4n »

Data założenia: 23 listopada 2018r

Akwarium: Aquael CLASSIC 80 BOX LT 80X35X40 profilowane.
Oświetlenie: Aquael LEDDY TUBERETRO FIT SUNNY 16W
Filtr zewnętrzny: Aquael MIDIKANI 800 + szklany wlot i wylot
Napowietrzacz: Aquael OXYPRO 150
Grzałka: Aquael EASY HEATER 100W

Obrazek
Obrazek

W planach:
- butla z CO2
- tło do akwarium naklejane
- dodatkowe oświetlenie
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018 19:06 przez d4mi4n, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.

Czy znasz parametry wody w akwarium?

Podaj proszę informacje o obsadzie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
d4mi4n
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018 19:44
Lokalizacja: Węgierska Górka

Post autor: d4mi4n »

BARA pisze:Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.

Czy znasz parametry wody w akwarium?

Podaj proszę informacje o obsadzie.

Temat poprawiony, przepraszam.

Co do parametrów wody to testowałem za pomocą pasków i był w normie (wiem że mało dokładny pomiar) ale jeszcze nie zamówiłem testów kropelkowych.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Hej, ta roślinka na lewo za kamieniem to chyba mikrozorium, jej się nie wkopuje w podłoże.

Czekać teraz aż to zarośnie :)
d4mi4n
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018 19:44
Lokalizacja: Węgierska Górka

Post autor: d4mi4n »

AleksanderK pisze:Hej, ta roślinka na lewo za kamieniem to chyba mikrozorium, jej się nie wkopuje w podłoże.

Czekać teraz aż to zarośnie :)
Tak wiem dzis doczytałem :( jakaś propozycja? bo nie posiadam korzenia by ją przytwierdzić.

Co do roślin to fakt musze dokupić
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Możesz ją wetknąć w dziurę w kamieniu albo przywiązać nitką.
Ja w jednym moim mikrozorium aby sprawdzić prawdziwość teorii uciąłem prawie wszystkie liście, mikrozorium się bardzo pięknie zagęściło.

Niektórzy twierdzą aby uciąć wszystkie liście i zostawić samo kłącze, ja zostawiłem kilka liści i mikrozorium pięknie wygląda.
d4mi4n
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018 19:44
Lokalizacja: Węgierska Górka

Post autor: d4mi4n »

AleksanderK pisze:Możesz ją wetknąć w dziurę w kamieniu albo przywiązać nitką.
Ja w jednym moim mikrozorium aby sprawdzić prawdziwość teorii uciąłem prawie wszystkie liście, mikrozorium się bardzo pięknie zagęściło.

Niektórzy twierdzą aby uciąć wszystkie liście i zostawić samo kłącze, ja zostawiłem kilka liści i mikrozorium pięknie wygląda.
i tak zrobię, mam tylko nadzieje że przez te 2 tygodnie korzenie nie zgniły już :(
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dziękuję za poprawienie tematu.

Poda proszę obsadę ryb w akwarium, bo wydaje mi się nieco przerybione i gatunki źle dobrane.

Molinezje to ryby wymagające wody twardej, zasadowej, wręcz słonawej i bardzo ciepłej, temperatura minimalna 26 stopni.

Neony Innesa to gatunek wód miękkich, kwaśnych i chłodnych, temperatura maksymalna to 24 stopnie. Wymagają zacienionego zbiornika.

Żałobniczki to ryby wód miękkich, kwaśnych i ciepłych.

Nie powinieneś łączyć ze sobą tych gatunków ryb.

A jeszcze widzę prętniki, danio i ...? Czekam na informacje co tam jeszcze pływa.

Co to znaczy "parametry w normie"? Co nazywasz normą?
Proszę o podanie dokładnych wyników.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
d4mi4n
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018 19:44
Lokalizacja: Węgierska Górka

Post autor: d4mi4n »

Obsada to:

Danio - 3szt
Gupiki - 2szt
Prętnik trójbarwny - 1szt
Molinezje czarne - 2szt
Kiryski spiżowe - 2szt
Neonki Innesa - 10szt
Rasbora klinowa - 3szt
Żałobniczka zwyczajna - 2szt + 3szt (Fioletowe)
Anentome Helena (Helenki) - 2szt
Krewetki Red Cherry - 8szt
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb, jakie trzymasz, bo nie powinieneś łączyć ryb chłodnolubnych (neony Innesa i danio) z ciepłolubnymi (pozostałe) i gatunków wód twardych i zasadowych (gupiki, molinezje) z rybami wymagającymi wody miękkiej i kwaśnej (pozostałe).

Kiryski wymagają bezwzględnie piasku jako podłoża.

W dodatku razbory to ryby stadne, należy trzymać minimum 8 sztuk. To samo dotyczy danio.

Radzę: sprawdź parametry wody pod względem odczyny i twardości, oddaj neony i danio jako chłodnolubne, spradź które z pozostałych gatunków będą pasować do parametrów wody.
Lub zastanów się, jak wodę przygotować na etapie podmiany, żeby odpowiadała rybom, jakie trzymasz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
d4mi4n
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018 19:44
Lokalizacja: Węgierska Górka

Post autor: d4mi4n »

BARA pisze:Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb, jakie trzymasz, bo nie powinieneś łączyć ryb chłodnolubnych (neony Innesa i danio) z ciepłolubnymi (pozostałe) i gatunków wód twardych i zasadowych (gupiki, molinezje) z rybami wymagającymi wody miękkiej i kwaśnej (pozostałe).

Kiryski wymagają bezwzględnie piasku jako podłoża.

W dodatku razbory to ryby stadne, należy trzymać minimum 8 sztuk. To samo dotyczy danio.

Radzę: sprawdź parametry wody pod względem odczyny i twardości, oddaj neony i danio jako chłodnolubne, spradź które z pozostałych gatunków będą pasować do parametrów wody.
Lub zastanów się, jak wodę przygotować na etapie podmiany, żeby odpowiadała rybom, jakie trzymasz.
Zakup obsady byl sugerowany przez sprzedawce. A faktycznie musze doczytac a co trzeba bedzie oddac to oddam dla dobra rybek.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Pierwsza zasada akwarystyki - nie słuchać sprzedawcy w zoologu! :D
d4mi4n
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018 19:44
Lokalizacja: Węgierska Górka

Post autor: d4mi4n »

AleksanderK pisze:Pierwsza zasada akwarystyki - nie słuchać sprzedawcy w zoologu! :D
Moja wina bo w ciemno zaufalem.
Teraz chce to powyprowadzac by bylo dobrze... tylko troche sie sprawa skomplikowala bo mam noge w gipsie.
Z tego co przegladam wasze akwaria to widze ze bede musial dokupic roslinek. Co moglibyscie polecic? Jak narazie nie posiadam CO2 dawkuje tylko carbo
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

d4mi4n pisze:
AleksanderK pisze:Pierwsza zasada akwarystyki - nie słuchać sprzedawcy w zoologu! :D
Moja wina bo w ciemno zaufalem.
Nie Ty pierwszy i nie ostatni :(
d4mi4n
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018 19:44
Lokalizacja: Węgierska Górka

Post autor: d4mi4n »

AleksanderK pisze:Możesz ją wetknąć w dziurę w kamieniu albo przywiązać nitką.
Ja w jednym moim mikrozorium aby sprawdzić prawdziwość teorii uciąłem prawie wszystkie liście, mikrozorium się bardzo pięknie zagęściło.

Niektórzy twierdzą aby uciąć wszystkie liście i zostawić samo kłącze, ja zostawiłem kilka liści i mikrozorium pięknie wygląda.
Roślinka jest juz przyczepiona do kamienia. Mam pytanie czy korzenie bedą się chciały przyczepić do powierzchni do której jest przywiązana?
ODPOWIEDZ