Problem z wodą?/napowietrzeniem?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
xenomorfer
Posty: 20
Rejestracja: 16 paź 2018 20:27

Problem z wodą?/napowietrzeniem?

Post autor: xenomorfer »

Witam, 3 tygodnie temu założyłem akwarium 50x30x30 ogólne.

Akwarium;50x30x30
Oświetlenie: Pokrywa Maxi led 17,3 W +RGB
Filtr : Ikola 150 wraz z ceramiką i keramzytem na dnie.
Podłoże: Ichiban Dark Soil w ilości 9L
Grzałka: 50W Jeneca
2 korzenie+ 2 kamienie lawy.

Roślinki :
Eleocharis parvula
Micranthemum Monte Carlo
Bacopa monnieri
Limnophila aromatica
Micrantheum umbrosum
Alternanthera reineckii Red mini
Rotala macrandra
Rotala rotundifolia

Obsada:

2 otoseki
6 gupików 3samce-3samice
1 bojownik samiec
i jedna krewetka red cherry, do wczoraj były 4 ale chyba bojownik się nimi interesuje szczególnie.

Parametry oparte na stestach JBL paskowych

NO3 - 0
NO2 - 0
GH'd - między 5-6 a 11-12
KH'd - 8-9
pH - 7,5
CL2 - 0

wiem że są mało precyzyjne ale obserwowałem kilka chwil i zrobiłem kilka prób.

Świecę 8 godzin dziennie, zwiększałem stopniowo, zacząłem od 6 godzin.
Dzisiaj podmieniłem wodę,podmieniam raz/tydzień

Pomijam już fakt że jeden otosek złapał ospe podałem według zaleceń CMF i zwiększyłem temperaturę do 30 stopni.

Pytanie tak naprawdę brzmi odnośnie gupików, zanim dzisiaj im włączyłem światełko zauważyłem że pływają przy powierzchni. tak jakby na wylocie z deszczownicy. Wcześniej nie zauważyłem tego zjawiska u bojownika czy otosków. Oświeciłem światło, podmieniłem dzisiaj wodę, podałem potas, CMF.

Nie podaję nic oprócz Tego co wymieniłem, woda troszkę jakby mętnawa,ale to chyba po podmianie wody tak , a gupiki cały czas przy tafli wody. Deszczownica powoduję ruch tafli wody lecz nie wiem doszło 6 rybek i brakuję powietrza? czy po prostu tak ma być może ;/ . Nie mówię że w ogóle nie pływają na dole ale 90% czasu są u góry.

Poniżej zdjęcia. Przepraszam za jakość ale robione telefonem, następnym razem obiecuję poprawę.

https://zapodaj.net/5b3d020bac240.jpg.html
https://zapodaj.net/d7d3bdf75389a.jpg.html
https://zapodaj.net/16673799d875e.jpg.html
https://zapodaj.net/a877829d756db.jpg.html

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jaka jest temperatura wody w akwarium na codzień? Rozumiem, że teraz ją podniosłeś, ale nie zapewniłeś dodatkowego napowietrzania. Im cieplejsza woda tym mniej jest w niej tlenu. Nie wolno tak wysoko podnosić temperatury i nie dodawać napowietrzania!

Zmniejsz temperaturę na 27 stopni. Podłącz napowietrzanie.

Dodatkowo moje uwagi:
Akwarium jest puste, nie zapewnia rybom miejsc zacienionych dla odpoczynku i schronienia. Wpuściłeś za szybko ryby. Powinieneś dosadzic Kika wysokich roślin i koniecznie zapewnić rośliny pływające.
Gupiki są zestresowane i gromadzą się pod powierzchnią wody.

Czy filtr pracuje non stop?


Niestety w tak świeżym akwarium otoski mogą nie przeżyć. Padną z głodu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
xenomorfer
Posty: 20
Rejestracja: 16 paź 2018 20:27

Post autor: xenomorfer »

Temperatura wody 25-26 stopni.

Filtr pracuje cały czas.

Racja pojadę zaraz w poniedziałek albo może i jutro jak mi się uda po jakieś wyższe roślinki, albo coś pływającego.

Póki co otoski na chwilę obecną są bardzo ruchliwe , trzymają się razem, jak jeden płynie w jedną stronę to drugi za nim. Siedzą prawie non stop na korzeniach.
xenomorfer
Posty: 20
Rejestracja: 16 paź 2018 20:27

Post autor: xenomorfer »

Witam po przerwie świąteczno/noworocznej.

A więc zrobiłem wedle zaleceń i dodałem napowietrzacz, kilka nowych roślin z akwarium znajomego oraz zredukowałem troszeczkę obsadę.

Bojownik wymieniłem na prętnika karłowatego oraz dokupiłem koleżankę.Bojownik po prostu nie dawał spokoju gupikom a raczej ich ogonom.

Otoski były 2 i są 2 ,i mają się dobrze.( Jednego złapała ospa, lecz wyleczyłem go dzięki CMF oraz podniesieniem temperatury oraz poziomem napowietrzania.

Co do ogółu roślinki poszły znacznie do góry, czasem prętniki wykopią mi jakąś kępkę z parvulą. U małego heńka zauważyłem tylko bledniejące bądź brązowiejące liście.

Zastana wia mnie jeszcze ogólne zmętnienie, nie wiem czy tak ma być (akwarium miesiąc+) czy też nie, nie są to jakieś paprochy bo czysto jest, lecz takie ogólne zmętnienie.

Obrazek

A co jeśli by tak im dodać np 4 neonki czerwone dla towarzystwa?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To jest dział choroby. Chcesz pisać o obsadzie to załóż temat w dziale Obsady.
Chcesz zaprezentować swoje akwarium to załóż temat w dziale Galeria.

Czy mam zamknąć obecną dyskusję?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
xenomorfer
Posty: 20
Rejestracja: 16 paź 2018 20:27

Post autor: xenomorfer »

ja chciałem tylko pociągnąć dalej temat żeby nie zaśmiecać i nie zakładać kilka tematów osobno. A tu od razu na ostro.

Proszę zamknąć.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie oburzaj się proszę moim postem w Twoim temacie. Po prostu kwestię choroby już wyczerpałeś, a dział Choroby nie służy do dyskusji o zbiornikach.

Proszę załóż temat w dziale Galeria, wstaw tam zdjęcie i dokładny opis zbiornika. Tam będziemy dalej o nim pisać.

Z góry dziękuję.

Powyższą informację wysłałam Ci na pw, ale jej nie odczytałeś do chwili obecnej.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zablokowany