help

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
pati
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2005 22:22

help

Post autor: pati »

hello. na poczatku chce zaznaczyc, ze wiem, ze wiekszosc akwarystow jest pzreciwna kuli, ale ja najzwyczajniej nie mam miejsca na wieksze akwa choc o nim marzę. wierzcie mi.. prosze o radę, mam kulę ok 6 litrów.zyje wniej sobie od roku bojownik. jednak od kilku dni mam problem- meszek na pletwach, plesniawka, jak mniemam.Kupilam MFC po kapieli z jednej pletwy zeszlo ale pojawilo sie na drugiej. domyslam sie iz przyczyna jest temperatura mam ok 22-23 stoni, a nocy jeszce chlodniej. grzalka- oblecialam wiele zoologicznych gdzie utrzymaja gdzie nie ma grzaleczki z termostatem na tyle malej bym ja umiescila w mojej kuli. czy taka jest prawda? czy nie mam szans na grzalke? jak pomoc rybce zaznaczywsze, ze absolutnie w gre nie wchodzi wieksze akwa???
Awatar użytkownika
michal111
Posty: 122
Rejestracja: 01 lut 2005 21:56

Post autor: michal111 »

Pomogła byś jemu nawet akwa 10l ale prostokątnym dała byś tam roślinki i malutki filtr :!: W tej kuli to dugo nie pożyje :!:

Według większości sklepowych sprzedawców to bojaownika można trzymać w kuli bez filtra napowietrzania i grzałki :!: [I tu są w błędzie i to dużym to jest poprostu znęcanie się nad zwieżętami :!: powinna wejść w życie jakaś ustawa nakazująca zaprzestania tego męczenia ryb :!: W niekturych państwach kule są już zakazane podobne :? :!: ]

Jak długo stosowałaś kuracje :?: :?: :?:

Ps.Takie akwarium nie wyniesie cię więcej niż 100zł a bojowniukowi będzie o niebo lepiej :!: a i jeszcze jedno daj mu na razie chocioż moczarki do tej kuli :!:
54l,20l i 4l więcej informaci w dziale galeria ;]

Text napisał dyslektyk za błędy przepraszam ;]

Nowy numer gg mam ;]
pati
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2005 22:22

Post autor: pati »

co do kuli nie moge miec nic wiekszego bo choc mam 24 lata rodzoce sie nei zgadzjaa choc sie klocilam prosilam plakalam i grozilam przez 3 dni. moczarke moge sprawic, jasne. ale co zgrzalka??? kuracja narazie miala miejsce raz chory kawalek pletwy odpadl, ale dzis rano zauwazylam mech na kolejnej pletwie wiec znow sie kapie w MFC. smutno mi:(
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

jezeli faktycznie nie masz szans na akwa to trudno niech bedzie ta kula. Poszukaj moze jakiejs grzalki na allegro. Tam moze cos znajdziesz i dopasujesz. Albo kup zwykla grzalke a termostat dokup. Ja do kwarantanny tak mam. Termostat podpinasz do pradu do termostatu podpinasz grzalke. Termostat ma czujnik temperatury ktory wkladasz do kuli.
pati
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2005 22:22

Post autor: pati »

hej hej jedak sie udalo moj bojownik ma prostokatne akwarium 12 litrow, kamyczki i zamek i grzalke 10 W. kapie sie w MFC ale dalej jest chory dolna pletwa jest zaatakowana mocno, na brunatno. co robic???
Awatar użytkownika
michal111
Posty: 122
Rejestracja: 01 lut 2005 21:56

Post autor: michal111 »

Stosuj kuracje dugotrwale przyniesie efekty :D

Ps.Co do akwarium to nie lubie zamków ale daj tam dużo roślin i zrób mu jakieś kryjówki :D
54l,20l i 4l więcej informaci w dziale galeria ;]

Text napisał dyslektyk za błędy przepraszam ;]

Nowy numer gg mam ;]
ODPOWIEDZ