Baniak 180 -240L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Xaden
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2018 10:16

Baniak 180 -240L

Post autor: Xaden »

Witam, wracam po 10 latach przerwy do mojego hobby i mam mały problem, a mianowicie szukam solidnego zestawu Baniak + szafka i oczywiście dobre oświetlenie i tutaj pojawia się problem dużo się zmieniło przez tę parę lat i chętnie rozważyłbym wasze propozycje jaki zestaw kupić litraż 180 lub 240L.
(Nazwa zestawu,marka lub link do zestawu)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

kup oddzielnie wszystko, wtedy masz wybór najlepszy, mebel kup taki, aby pasował do pokoju, zestawy mają to do siebie, że i tak nieraz trzeba je poprawiać, zwłaszcza oświetlenie

a jak musi być zestaw, bo to wygodne to sorry, ale wyboru aż tak masakrycznego nie ma- ustalasz sobie widełki finansowe i wybór zazwyczaj jest w kilku opcjach- nie kilkunastu
Xaden
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2018 10:16

Post autor: Xaden »

Myślałem nad takim zestawem https://allegro.pl/juwel-rio-240-bialy- ... 91791.html co prawda oświetlenie do wymiany, ale reszta z tego, co wyczytałem daje radę.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc .
Oswietlenie w tym zestawie nie jest do wymiany , bo jest ok . Mozna ,/ w zaleznosci od potrzeb/ dolozyc jeszcze jedna belke ...choc nie jest konieczne .
Od wielu lat posiadam zestawy Juwel /mialem tez i taki / . W tej chwili to Rio 450 led z dodatkowa belka oswietleniowa = wszystko gra .- opis w dziale galeria .
Xaden
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2018 10:16

Post autor: Xaden »

A można widzieć jaki miałeś zew. filtr wtedy ?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc.
Od wielu lat Eheim 2076 3e polaczony z fabrycznym Juwela / w zestawie/ jako filtrem wstepnym
ODPOWIEDZ