aquael ultramax 2000

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
monis
Posty: 48
Rejestracja: 17 cze 2016 17:51

aquael ultramax 2000

Post autor: monis »

Witam proszę o opinię na temat tego filtra, czy warto? Kto z was użytkuje ten filtr? cena dobra i podoba mi się to czyszczenie bez otwierania kubełka ale czy warto?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

mam ten filtr od niedawna i prawdę mówią jestem nieco zawiedziony .

Wbudowany prefiltr mnie również skusił i prawdę mówiąc rozstrzygnął moje dylematy z wyborem. Działa to świetnie i do tego nie mam żadnych zastrzeżeń . Konstrukcja filtra jak wszelkiego rodzaju "zamykadła" itp. działają fajnie i budzą zaufanie. Podobnie z innymi elementami samego filtra - bez zastrzeżeń . Szybki start (pompka zasysająca ) jest rewelacyjna - wszystki JBL-e EHEIMY itp. mogą sobie o takiej skuteczność pomarzyć .

I to było by na tyle pozytywów .

Całę wyposażenie dołazone do tego filtra (wylewki zasysy itp. ) to największę badziewie jaki miałem w ręku - niech mi ktoś coś złego powie na chińskie . Osprzęt do Hanazy np. HW 302 wygląda jak Maybach pod biedronką :)
Węże fajne - miękkie ale niezałamują sie ale dlaczego takie krótkie i dlaczego dwa równe - albo zasys i wylot w tym samym rogu akwarium ale to duży filtr więc dedykowany do dużego (długiego akwarium ) więć cyrkulacja ... . No chyba że masz szafkę z przedziałem na filtr centralnie - ja nie więc węże poszły do szyflady :)

No i na koniec coś co każe mi zrezygnować z tego filtra !

Kupiłem go na wymianę z JBL cristal Profi który ma kilka wad ale największą była jego głośna praca . Kto nie miał ultramaxa ten nie wie co to głośny filtr ! masakra

Wszystko gra o ile stoi sobie na podłodze i nieczego nie dotyka lecz wstawienie go do dowolnej szafki i załamka gwarantowana .

Przeoczyłem jeden istotny szcegół na prezentacji tego filtra na targach ( yotube ) . Gostek reklamuje go jak filtr bardzo cichy bo go nie słychać i dobiero trzeba go dotknąć aby przekonać sie że pracuje . Drży tak ze nie pomagają nawet podkładki ze styropianu - szafka rezonuje . (no przeież uprzedzali :) )


Reasumując : jest na sprzedaż . Zainteresowany?
monis
Posty: 48
Rejestracja: 17 cze 2016 17:51

Post autor: monis »

Dziękuję za odpowiedź , już byłam bliska kupna tego filtra, też widziałam prezentację tego filtra i naprawdę super to wyglądało... podobno cieknie też ... więc nie wypał będzie...szkoda kasy ... może uda ci się sprzedać i nie stracić dużo.... pozdrawiam
qwojtek
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2015 23:13

3 dni użytkowania

Post autor: qwojtek »

Troszkę mnie wystraszyły posty na forach akwarystycznych dotyczące serii ultramax , dotychczas korzystałem z kilku filtrów aquaela i zakup zrobiłem w ciemno . Moje akwa to 375 l brutto , do tej pory filtracja oparta była na unimax250 oraz własnej konstrukcji z pompą obiegową do kotła c.o. oraz 3x prefiltr HW 1,5 l łączone równolegle , wydajność oczywiście ogromna , ale zaczęły padać zawory przy kubełkach. Szybkie spojrzenie do neta i wyskoczył ultramax 2000 z fajną ilością miejsca na złoża filtracyjne, szybki zakup na allegro (do tej pory miałem unimaxa , minikani i maxikani -pełne zadowolenie- oraz 2x tetry puszczające na połączeniu z głowicą ex 800 oraz 1200)i zadowolony z nowej zabawki zacząłem przeglądać posty. Teraz po 5 dniach użytkowania stwierdzam , że z jakością nie mam problemu. Filtr został podłączony do o rurowania własnej roboty, (3/4" elementy PVC U klejone, nie sprawdzałem na wężach) duża średnica robi różnicę w prędkości przepływu jak i ograniczona na zaworze wydajność (dwa filtry stoją w szafie pod akwa ), nie mam problemu z głośną pracą filtrów. Kolejnym problematycznym elementem wydaje się być czyszczenie prefiltra przez niektóre osoby , ja zamykam ssanie ,tłoczenie i wyłączam zasilanie , z prefiltra nie wycieka woda. Podsumowując najistotniejszym elementem jest zwiększenie średnicy na ssaniu i tłoczeniu (mniejsze opory i prędkość przepływu) przekłada się to na cichszą pracę jak i na brak efektu wirówki na max wydajności :) . Jeżeli ma ktoś ciekawość to mogę wrzucić wideo.
Pingwin71
Posty: 85
Rejestracja: 07 cze 2018 8:26

Re: 3 dni użytkowania

Post autor: Pingwin71 »

qwojtek pisze: Jeżeli ma ktoś ciekawość to mogę wrzucić wideo.
no to zaciekawiłeś mnie! Poproszę!
ODPOWIEDZ