[112 L] Ogólne, Zagubiony Świat

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No cóż, lubię jasne i krótkie wypowiedzi. Ale skoro nie pasują jakoś w tym temacie to w takim razie napiszę ładniej:

Drogi Użytkowniku Akwaforum z nickiem aawt, bardzo ciepło Cię proszę o podanie parametrów wody, jaką masz w akwarium, o ile oczywiście je znasz. Pytam z czystej akwarystycznej ciekawości, bez zamiaru pouczenia i biorę pod uwagę Twoje tłumaczenie, że nie masz co zrobić z molinezją i nie skażesz jej przecież na krótki i bolesny żywot w kanalizacji.

Interesuje mnie również temperatura wody, jaką utrzymujesz. Być może już ją podawałeś, ale nie umiem tego doczytać. Bardzo Cię proszę napisz mi również informację o tym parametrze.

Z góry dziękuję.

Ładnie, czy mam jeszcze bardziej się postarać?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

aawt pisze:Chodzi jednak o formę, ale faktycznie bo schodzimy z tematu, a wracając na odpowiednie tory ... ten piasek po lewej stronie nie był przypadkowy... Chciałem i nacieszyć oko i dac kirysom tzn kiryskom miejsce do kopania itp. ...
Zastanawia mnie nadużycie wielokropków, co ono oznacza tak właściwie. Co do cieszenia oczu, z własnych przygód z czarnymi podłożami i bazaltowymi żwirkami w moich akwariach: mielony bazalt, który masz jest takiej grubości, że optycznie pomniejsza Twoje akwarium. Serio. Grube podłoże, podobnie jak w przypadku, gdy ktoś zapcha sobie akwarium korzeniami o dużej objętości, sprawia wrażenie, jakby akwarium było mniejsze, niż faktycznie. No ale ok, załóżmy, że tego nie widzisz, jeszcze nie widzisz, lub już nie widzisz. To akwarium ma 2 miesiące. Jeśli masz cierpliwość dokładnie czyścić bazalt przy każdej podmianie wody z detrytusu, powinno Ci się udać utrzymać efekt ciemnego podłoża. W przeciwnym razie, pomiędzy ziarnami zbierze się gnijący detrytus, który swoją drogą będzie Ci powodował pogorszenie parametrów wody "z niewiadomych przyczyn", nadając bazaltowi bardzo interesujący brunatnoszary kolor.
aawt pisze:patrząc bardziej na ryby jak na ryby a nie jak matematyczny wzór widzę to tak, że raczej nie będą kopać tam gdzie nie będą mogły czy będzie im to sprawiało ból.
Możesz, proszę, wyjaśnić Twoją uwagę z matematycznym wzorem w kontekście tego zagadnienia? Chciałbym Cię lepiej zrozumieć, a nie chcę jednocześnie niesprawiedliwie zakładać, że używasz jej w taki sam sposób, jak wszystkie osoby uderzające w te tony.
aawt pisze:Instynkt instynktem ( aby jesc) zaraz ktoś powie ale dziecko drugi raz nie zrobi czegoś co sprawiło ból. To z drabinka pod oknem to jakaś hardkorowy przykład.
Kiryskom to nie sprawia bólu o tyle, o ile po prostu zużywają sobie na tym powoli pyski, tkanka zewnętrzna się zabliźnia, potem znowu zdziera, zabliźnia, zdziera. Aż zostaje sam otwór gębowy bez wąsów. U mnie "plaża" z piasku w ogóle się nie sprawdziła, bo kiryski nadal chciały ryć w bazalcie. Zatem wyciepnąłem cały bazalt i mam spokojną głowę. Mówisz jak do osoby, która nie miała tych ryb w ogóle w akwarium. Miałem. I nadal mam. I swoje się nauczyłem. I dzielę się tym z Tobą, byś nie musiał potem w akwarium patrzeć na kiryski odarte z kiryskowatości, jak ten:
Obrazek
Jeśli uważasz, że kiryski zadowolą się przestrzenią życiową, jaką im oddajesz, czyli jakieś 35x20cm, to ok, jest to Twoja sprawa i Twoja odpowiedzialność. Nie rozumiem tylko niechęci do uczenia się na błędach innych ludzi, by uniknąć ich u siebie ._.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Cos mi nie pasuje w tym Kirysku, cos jakby mu brakowalo :roll:
ODPOWIEDZ