[112] Pomoc w doborze obsady

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MateuszLodz
Posty: 69
Rejestracja: 02 sty 2019 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MateuszLodz »

mirukan
Na ten moment akwarium wygląda tak :
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/o~w ... yM1vOZvj6o

Jutro jest giełda akwarystyczna i chciałbym coś dokupić tylko właśnie nie wiem co, te roślinki które są przed nurzańcem wylatują.
Chciałbym dołożyć pistie, jakąś sporą żabienice na srodek, trzeba dołożyć coś dużego koło nurzańca. Tak to widzę
Może zaproponujesz jakieś rośliny ze średnimi wymaganiami?
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 05 mar 2020 21:03 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

no ładnie się prezentuje na początek,zobaczymy jak roślinki ruszą :)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
MateuszLodz
Posty: 69
Rejestracja: 02 sty 2019 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MateuszLodz »

Jeśli mam być szczery to już tracę siły.
Od dwóch tygodni siedzę codziennie do nocy przy różnych forach artykułach itp.
Pytam ludzi, szukam wiedzy.
Problem w tym że czuję się coraz głupszy.
Jedni mówią sadź, drudzy żeby absolutnie teraz nie ruszać podłoża bo zrobie sobie tylko kłopot.
Jestem już tak zakręcony, że zaczynam żałować kupna tego akwarium...serio
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

niby w trakcie dojrzewania nie powinno się grzebać w akwarium ale lepiej teraz kombinować i przesadzać i dosadzać niż później grzebać gdyż potem można się kłopotów czasem nabawić.z podłoża ulatniają się różne związki w tym siarka
i często prowadzi to do glonów itp. według mnie ale może się mylę.
z praktyki wiem iż mniej się grzebie w akwarium tym lepiej
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

No najlepiej zrobić na początku raz a dobrze, ale z pierwszym akwarium to rzadko chyba wychodzi.
Ja swoje pierwsze robiłam od nowa, od 0 po 3 albo 4 miesiącach. Ja bym się nie przejmowała i ruszała ile wlezie. Moim zdaniem lepiej zmieniać aranżację teraz niż jak będą ryby. Tylko może Ci substrat spod piasku wylecieć. Nie masz glonów więc jest bardzo spoko, zawsze akwarium mogłoby wyglądać jak kisiel agrestowy.
MateuszLodz
Posty: 69
Rejestracja: 02 sty 2019 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MateuszLodz »

Jutro pojadę na tą giełdę. Może będą jakieś kryptokoryny, one zajmą miejsce tej czerwnej roślinku która jest zaraz przed nurzańcem, Dołożę moczerkę, jakąś rotalę, duża żabienica na środek pod tylną scianą i bedzie chyba wystarczająco.
szamanka pisze:No najlepiej zrobić na początku raz a dobrze, ale z pierwszym akwarium to rzadko chyba wychodzi.
Ja swoje pierwsze robiłam od nowa, od 0 po 3 albo 4 miesiącach. Ja bym się nie przejmowała i ruszała ile wlezie. Moim zdaniem lepiej zmieniać aranżację teraz niż jak będą ryby. Tylko może Ci substrat spod piasku wylecieć. Nie masz glonów więc jest bardzo spoko, zawsze akwarium mogłoby wyglądać jak kisiel agrestowy.
Właśnie coś mi się zaczyna pojawiać na piasku i korzeniu.
Foto:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Ryb ... Y2pURrhUkU
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Slh ... wlrYBp2bbU
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 05 mar 2020 21:04 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Sadz teraz.
Dlaczego?

Po pierwsze primo rośliny to naturalne siedlisko bakteri.
Po drugie jak posadzisz teraz to do momentu wpuszczenia ryb duża szansa, że rośliny sie już przyjmą i będą aktywnie pobierać to co wydala zwierzęta (oczywiście z pomocą bakteri).
Po trzecie po co sadzić jak już ryby będą i dodatkowo je stresować. Lepiej to zrobić zanim pojawią się żywi mieszkańcy wrażliwi na wszelkie zmiany :)

Im większa masa roślinna tym lepiej. Jedynym ograniczeniem powinny być ewentualne wymagania ryb odnośnie miejsca do pływania.

Aranżu to bym nie zmieniał. Jak już coś 2 tygodnie siedzi to niech tak zostanie. Wygląda to dobrze przecież. Ino trochę pustawo (ale ja jestem zwolennikiem zielonych buszy). Roślina zaczęła się zakorzeniać, teraz ją oslabisz przesadzaniem.

Oczywiście powyższe to tylko moja opinia.
MateuszLodz
Posty: 69
Rejestracja: 02 sty 2019 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MateuszLodz »

Biniu
Jeśli chodzi o ta czerwoną roślinę to kupiłem ja kilka dni temu w zoologu. Tylko jak później wyczytałem zostałem lekko oszukany i ta roślina nie nadaje się do akwarium dlatego pewnie wyleci
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Przy takiej roslinnosci glony to normalka... Dawaj ta pistie:-) Ile godzin swiecisz? Jaka barwa?

Fajne akwa
MateuszLodz
Posty: 69
Rejestracja: 02 sty 2019 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MateuszLodz »

Biniu pisze:Sadz teraz.
Dlaczego?

Po pierwsze primo rośliny to naturalne siedlisko bakteri.
Po drugie jak posadzisz teraz to do momentu wpuszczenia ryb duża szansa, że rośliny sie już przyjmą i będą aktywnie pobierać to co wydala zwierzęta (oczywiście z pomocą bakteri).
Po trzecie po co sadzić jak już ryby będą i dodatkowo je stresować. Lepiej to zrobić zanim pojawią się żywi mieszkańcy wrażliwi na wszelkie zmiany :)

Im większa masa roślinna tym lepiej. Jedynym ograniczeniem powinny być ewentualne wymagania ryb odnośnie miejsca do pływania.

Aranżu to bym nie zmieniał. Jak już coś 2 tygodnie siedzi to niech tak zostanie. Wygląda to dobrze przecież. Ino trochę pustawo (ale ja jestem zwolennikiem zielonych buszy). Roślina zaczęła się zakorzeniać, teraz ją oslabisz przesadzaniem.

Oczywiście powyższe to tylko moja opinia.

bomba91 pisze:Przy takiej roslinnosci glony to normalka... Dawaj ta pistie:-) Ile godzin swiecisz? Jaka barwa?

Fajne akwa

Tak pistie dzisiaj kupię.
Świecę w tym tyg 7h, barw 8000k, chihiros a801


Już jestem po zakupach.
Doszło kilka roślin, pistia też kupiona. co prawda tylko 10 rozetek ale podobno szybko się rozrasta
W tygodniu gdzieś ją dostanę na olx.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2019 10:18 przez MateuszLodz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Do prezentacji zbiorników służy dział Galeria. Proszę załóż tam swój temat zgodnie z Regulaminem Działu Galeria i tam prowadź dalej dyskusję o swoim akwarium.

Tutak piszemy o obsadzie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MateuszLodz
Posty: 69
Rejestracja: 02 sty 2019 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MateuszLodz »

BARA pisze:Do prezentacji zbiorników służy dział Galeria. Proszę załóż tam swój temat zgodnie z Regulaminem Działu Galeria i tam prowadź dalej dyskusję o swoim akwarium.

Tutak piszemy o obsadzie.
Dobrze w takim razie proszę usunąć temat. Utworzy nowy, tylko o obsadzie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To jest temat, w którym piszemy o obsadzie do Twojego akwarium. Nie zakładaj nowego.

Natomiast w dziale Galeria wstaw zdjęcia swojego akwarium z opisem i tam będziemy rozmawiać o akwarium całościowo.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ