Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Ultramax 1000 napowietrzanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek50501

PostWysłany: 12 Sty 2019 22:00    Temat postu: Ultramax 1000 napowietrzanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Kupiłem filtr Ultramax 1000 i nie wiem jak jest w nim z napowietrzaniem. Można jakoś coś podpiąć dodatkowo lub czy jakoś w nim się reguluje? Z tego co czytałem to ma filtrować i napowietrzać. Ale jakoś nie wiem jak to ustawić. Miał ktoś taki problem lub wie jak to się reguluje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bomba91

PostWysłany: 12 Sty 2019 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wylot wody z filtra powinien byc ustawiony tak, zeby tafla wody byla w lekkim ruchu. I to ja natlenia.
Stop Wink
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 12 Sty 2019 22:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dodatkowo masz w zestawie deszczownicę która możesz ustawić na kilka sposobów. Możesz nad tafla wody , wówczas wprawdzie bardzo będzie się "burzyła" woda lecz będzie trochę hałasu . Najczęściej deszczownica jest ustawiona tuż pod powierzchnią wody a wyloty skierowane pod katem (powiedzmy 45st) do tafli wody .

falowanie (marszczenie) oraz przepływ (przemieszczanie się ) załatwi temat napowietrzania doskonale. Jeśli zależy Ci z jakiś powodów na bąbelkach możesz kupić zwęzkę venturiego - gdzieś na allegro mi się kiedyś rzuciło w oko
Powrót do góry
Piotrek50501

PostWysłany: 14 Sty 2019 21:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podpiąłem tak, ze deszczownica jest pod powierzchnią wody jakieś 5-7cm i skierowana pod kątem 45st w górę.

Moje pytanie wzięło się głównie dlatego, że po zmianie filtra kiryski często podpływają pod powierzchnię wody oraz gupiki często tam siedzą. Czy to jest spowodowane zmianą filtra czy może coś źle zrobiłem? Czy to normalne? Wcześniej nie zauważyłem u Nich takich zachowań.
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 14 Sty 2019 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotrek50501 a stary filtr nadal pracuje czy go wyłączyłeś i pracuje tylko nowy? Jeżeli to drugie to masz odpowiedź zachowania ryb.

[360] no name
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: