Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Ro郵inniak low tech raczej 112L
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Undizg

Do陰czy: 12 Sty 2019

PostWys豉ny: 12 Sty 2019 22:13    Temat postu: Ro郵inniak low tech raczej 112L Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Zamierzam za這篡c akwarium 112L ro郵inne. Wiec mam do Was pytania ma貫 Smile

1- Jaki filtr kube趾owy by軼ie polecili?
2- O鈍ietlenie jakie ? (zastanawia貫m sie nad 2x AQUAEL PLANT BLACK LEDDY SMART 2 i chyba by wystarczy豉 taka kombinacja czy moze 1x sunny 1x plant albo 2 x sunny ? Ewentualnie Aquael LEDDY SLIM 32W PLANT 80-100CM)
3- Dosta貫m substrat podzwirowy nurtiplant jakies 4l ... I zastanawiam sie czy dokupic jescze 5 l czyli razem 9l i na to 篤ir jeszcze. Styknie?
4- Jak kto by豚y mi造 i jednak pom鏬 w doborze element闚 to tak m闚ie ze budzet bedzie jakies 800-1000 z.

Pozdrawiam Smile
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
bomba91

Do陰czy: 16 Kwi 2017
Pom鏬: 7

PostWys豉ny: 12 Sty 2019 22:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak roslinne to i bez filtra mogloby byc.
Kubelkowy w kazdym razie miejsca w akwa nie zajmuje. Ja mam Fluval 206 i dopoki go uzywalam, byl ok Wink
Z mojego doswiadczenia zaobserwowalam, ze rosliny rosna lepiej na 6500k , zalezy co bys chcial uprawiac Mr. Green
Substratu owego nie znam, co chcesz sadzic?
Powr鏒 do g鏎y
Undizg

PostWys豉ny: 12 Sty 2019 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bomba91 napisa:
Jak roslinne to i bez filtra mogloby byc.
Kubelkowy w kazdym razie miejsca w akwa nie zajmuje. Ja mam Fluval 206 i dopoki go uzywalam, byl ok Wink
Z mojego doswiadczenia zaobserwowalam, ze rosliny rosna lepiej na 6500k , zalezy co bys chcial uprawiac Mr. Green
Substratu owego nie znam, co chcesz sadzic?

Na pocz徠ek jakie latwe w uprawie ro郵inki. P騜niej si zobaczy jak bedzie mi sz這 z ro郵innym ;p
Powr鏒 do g鏎y
lysy68
Pomocnik

Do陰czy: 24 Lut 2017
Pom鏬: 27
Sk康: Radziejowice

PostWys豉ny: 12 Sty 2019 22:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1-fluval,tetra
2-najlepsza barwa to 6500k
3-pod這瘸 nie znam ale tu masz opis ze strony producenta i wyszukaj kalkulator pod這瘸 ale wed逝g mnie b璠ziesz potrzebowa na ten litra oko這
15L-18L pod這瘸 wraz ze 篤irkiem

"Uniwersalne pod這瞠 podk豉dowe NutriPlant to po陰czenie czterech ca趾owicie naturalnych sk豉dnik闚 zapewniaj帷ych:

stabilizacj parametr闚 wody,
w豉軼iwy rozw鎩 korzeni ro郵in,
sta造 dost瘼 do sk豉dnik闚 pokarmowych,
tworzenie siedlisk flory bakteryjnej wspieraj帷ej ro郵inno嗆.

Produkt powsta na podstawie bada p. Mariana Wojtaszka, kt鏎ego wieloletnie do鈍iadczenia dowodz, 瞠 u篡cie pod這瘸 NutriPlant w zbiornikach typu Low Tech eliminuje potrzeb dodatkowego nawo瞠nia (w tym stosowania CO2) przez okres od 3 do 6 lat.

Zastosowanie: u這篡 na dnie suchego zbiornika warstw NutriPlant o grubo軼i 1,5-2 cm. Nast瘼nie u這篡 warstw 篤iru kwarcowego o grubo軼i 4-6 cm. Rekomendowana gradacja 篤iru od 1-5 mm. Ostro積ie zala zbiornik wod do po這wy wysoko軼i. Zasadzi ro郵iny. Akwarium wype軟i wod."

4- grza趾a 100w np. jbl protemp lub innej znanej firmy

M.M
Powr鏒 do g鏎y
Biniu

Do陰czy: 22 Lis 2018
Pom鏬: 6
Sk康: 鏚

PostWys豉ny: 13 Sty 2019 8:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak ro郵inne Low Tech to polecam zacz望 przygod od lektury ksi捫ki:
"Ro郵iny w akwarium: ekologia ro郵in wodnych dla akwaryst闚" Pani Diany Walstad. Po lekturze wszystko stanie si dla Ciebie jasne.
Chocia wg mnie nie tylko zainteresowani niskobud瞠tow akwarystyk ro郵inn powinni przeczyta t pozycj. Opisane jest wiele ciekawych zale積o軼i jakie panuj w akwarium. No i poparte wynikami bada naukowych Smile
Powr鏒 do g鏎y
Undizg

PostWys豉ny: 13 Sty 2019 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TETRA EX 800 plus b璠zie dobry do tego litra簑? Bo nigdzie nie ma ex 700. Ewentualnie ex 600.
Albo AQUAEL ULTRAMAX 1000 FILTR ZEWN邛RZNY. W sumie nad nim teraz mysle i bym bra.
Powr鏒 do g鏎y
goldi_

Do陰czy: 20 Lut 2018
Pom鏬: 52
Sk康: Pi豉

PostWys豉ny: 13 Sty 2019 12:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim litra簑 idealnie sprawdzi si HW-302 .
lysy68 rekomenduje to co on u篡wa i z czego jest zadowolony (czyt. co nie sprawi這 mu k這pot闚) .

Swoj rekomendacje opieram na swoich do鈍iadczeniach kilkuletnich z kilkoma tymi filtrami oraz na r闚noleg貫j eksploatacji ich z innymi markami
Powr鏒 do g鏎y
lysy68
Pomocnik

PostWys豉ny: 13 Sty 2019 14:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

goldi_ napisa:
lysy68 rekomenduje to co on u篡wa i z czego jest zadowolony (czyt. co nie sprawi這 mu k這pot闚) .

Swoj rekomendacje opieram na swoich do鈍iadczeniach kilkuletnich z kilkoma tymi filtrami oraz na r闚noleg貫j eksploatacji ich z innymi markami

zgadzam si z tob.
zabaw z akwarium zacz掖em dopiero 2 lata temu i dok豉dnie na swoich obserwacjach i do鈍iadczeniach ze sprz皻em,pisz o tetrze ze jest oki tylko trzeba pami皻a po ka盥ym otwarciu o przesmarowaniu uszczelek.
za nied逝go b璠 uruchamia 125l i mam zamiar uderzy w tetre ex1200 bo jak b璠zie za mocny to zawsze mo積a go przykr璚i.
seria HW te si cieszy dobrymi opiniami i wielu zaawansowanych akwaryst闚 cz瘰to w豉郾ie na tym bud瞠towym sprz璚ie operuje i s bardzo zadowoleni i wr璚z wol je od du穎 dro窺zych markowych kube趾闚.
u mnie co prawda tetra ex800 plus pracuje w 54 litrowym akwarium i 瞠by nie robi豉 wiru skr璚am moc o 1/3 i to wystarczy

M.M
Powr鏒 do g鏎y
Undizg

PostWys豉ny: 13 Sty 2019 15:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lysy68 napisa:
goldi_ napisa:

zgadzam si z tob.
zabaw z akwarium zacz掖em dopiero 2 lata temu i dok豉dnie na swoich obserwacjach i do鈍iadczeniach ze sprz皻em,pisz o tetrze ze jest oki tylko trzeba pami皻a po ka盥ym otwarciu o przesmarowaniu uszczelek.
za nied逝go b璠 uruchamia 125l i mam zamiar uderzy w tetre ex1200 bo jak b璠zie za mocny to zawsze mo積a go przykr璚i.
seria HW te si cieszy dobrymi opiniami i wielu zaawansowanych akwaryst闚 cz瘰to w豉郾ie na tym bud瞠towym sprz璚ie operuje i s bardzo zadowoleni i wr璚z wol je od du穎 dro窺zych markowych kube趾闚.
u mnie co prawda tetra ex800 plus pracuje w 54 litrowym akwarium i 瞠by nie robi豉 wiru skr璚am moc o 1/3 i to wystarczy

Dobra kupuje tetre ex 800. Dzieki za pomoc Wink

Ps podloze AQUAEL ADVANCED SOIL PLANT DLA RO印IN sprawdza sie czy to mit?
Powr鏒 do g鏎y
goldi_

Do陰czy: 20 Lut 2018
Pom鏬: 52
Sk康: Pi豉

PostWys豉ny: 13 Sty 2019 16:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ps podloze AQUAEL ADVANCED SOIL PLANT DLA RO印IN sprawdza sie czy to mit?

oczywi軼ie 瞠 si sprawdza . Wlasnei postawi貫m kolejny zbiornik na tym pod這簑 .
Ale uwaga!
jak ka盥e pod這瞠 aktywne ma swoje wymagania oraz pewe ograniczenie .
Jest doskona貫 ale najpierw zaplanuj ca豉 reszt (w tym obsade ) zanim zdecydujesz sie na to pod這ze .
Powr鏒 do g鏎y
lysy68
Pomocnik

PostWys豉ny: 13 Sty 2019 19:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko patrz na now wersj czyli Tetra ex800 New PLUS bo czasem mo積a taniej kupi ale starsz wersj bez oznaczenia New i Plus a one by造 podobno awaryjne i dlatego wcze郾iejsze wersje tych filtr闚 mia造 z貫 opinie
M.M
Powr鏒 do g鏎y
Undizg

PostWys豉ny: 13 Sty 2019 19:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lysy68 napisa:
tylko patrz na now wersj czyli Tetra ex800 New PLUS bo czasem mo積a taniej kupi ale starsz wersj bez oznaczenia New i Plus a one by造 podobno awaryjne i dlatego wcze郾iejsze wersje tych filtr闚 mia造 z貫 opinie

Sprawdzi貫m zam闚ienie i na obrazku ma w lewej gornej cze軼i opakoania New ... a plus nawet w opisie Smile Takze chyba dobrze wzi掖em Smile
Powr鏒 do g鏎y
lysy68
Pomocnik

PostWys豉ny: 13 Sty 2019 19:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobrze dobrze Smile
jak si z tym filtrem obchodzi jak trzeba i nie kombinuje zbytnio z wk豉dami to on si odwdzi璚za kultur pracy.

M.M
Powr鏒 do g鏎y
Trex

Do陰czy: 10 Lis 2017
Pom鏬: 13
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: 13 Sty 2019 21:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chc by z造m prorokiem, ale ma這 kto jest zadowolony z filtr闚 Tetra.
Powr鏒 do g鏎y
Undizg

PostWys豉ny: 20 Sty 2019 20:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lysy68 napisa:
dobrze dobrze Smile
jak si z tym filtrem obchodzi jak trzeba i nie kombinuje zbytnio z wk豉dami to on si odwdzi璚za kultur pracy.

Czemu nie powiedzia貫s o problemach z zassaniem wody do filtra... dzie sie m璚zy貫m az w koncu zaskoczy這... Btw zmiana plan闚 zasz豉 i jestem szcze郵iwym posiadaczem akwarium nie 112 l a 200 l.

Ps. narazie wspomagam filter tetry filtrem aquaela kaskada fzn2. Zostawic czy wywali ?
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a pliki na tym forum