Jaki sprzęt do akwarium?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
WhiteWolf
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2019 22:13

Jaki sprzęt do akwarium?

Post autor: WhiteWolf »

Chcę założyć akwarium 112l.

Miałem już zbiorniki 25l i 80l
Teraz chce jeszcze 112l
Tu znalazłem fajne akwarium i stolikiem akwarystycznym.
Co o nim sądzicie?
https://www.plantica.pl/produkty/akwari ... -112l-5443

Filtr ten myślę ze będzie dobry:

https://www.plantica.pl/produkty/filtra ... v4QAvD_BwE

I takie pytanie co ile tam mniej więcej wymienia się te wkłady filtrujące biologiczne?

Pompka Oxypro 150 która jest zemną od akwarium 25l.

I ta grzałka

https://www.plantica.pl/produkty/temper ... 150w-13165

Jeśli macie jakiś inny lepszy sprzet po piszcie.

W tym akwarium mam zamiar hodować na pewno Otoski bo one zjadają zanieczyszczenia i goly i pewnie kilka mieczyków i danio.

I jeszcze jedno mogę użyć super glue do przyklejenia roślin do kawałka drzewa czy nie jest trujący dla ryb
Tomasz198603
Posty: 58
Rejestracja: 29 gru 2017 12:25
Lokalizacja: Imielin

Post autor: Tomasz198603 »

Witam według mnie akwarium i szafka dużo za dużo jeśli chodzi o cenę, gdzie indziej mógł byś się zmieścić z takim zestawem w 600zł +/- 50 zł.
Ja mam akwarium 105 litrów i używam filtra Aquael turbo 500 i spokojnie daję radę ale nie ma lampy UV. A koszt ok. 70 zł.
Tomasz198603
[200] 100x40x50 Malawi
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

-akwarium jeśli masz większy budżet to lepiej chyba by było moim zdaniem kupić np. zestaw juwel rio 125 z szafką,w komplecie masz wbudowany filtr i grzałkę dedykowaną oraz lepsze i mocniejsze oświetlenie 2x29w t5 lub nawet led lecz wybór należy już do ciebie
- co do turbo 500 to zgadza się.bardzo wydajny fliltr.ostatnio zapakowałem go do 30l (pojemnik z ceramiką i i watą + gąbka na dole) przy skręceniu na minimum z założoną 1 końcówką deszczownicy ładnie tam hula i woda kryształ po 1h się zrobiła.do 112 można spokojnie dać z 2 pojemnikami.
- Unifilter z tą lampką uv to podobno tylko zbędny bajer i według mnie nie warto w niego inwestować.
-wkłady biologiczne tj. ceramikę wymienia się bardzo rzadko,będzie widać po zużyciu i w przypadku kruszenia się
-nie myślałeś o jakimś filtrze zewnętrznym(kubełkowym)?
-grzałka wydaje się być ok ale wybrałbym 100W(150 też może ewentualnie być)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Ile masz na te zakupy ,w jakiej sumie chcesz sie zmiescic ?
Filtr nie jest zbyt dobry do tego litrazu ; ma maly kubel na media filtracyjne .
WhiteWolf
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2019 22:13

Post autor: WhiteWolf »

Właśnie chyba zdecyduję sie na Turbo ale chyba 1000,na filtry akurat mi pieniedzy nie szkoda bo są ważne a akwarium.
A kubełkowego nie chcę bo jestem pewien ze chce akwarium 112l i zadnego większego juz nie kupię, zwykle kubełkowe się kupuję kiedy myśli się na przyszłość o większych akwariach np: 240l czy większe
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

to jest twój wybór oczywiście. ;)
-turbo 1000 będzie oki.
-ale co do kubełków to się mylisz.żaden filtr wewnętrzny nie zastąpi ci zewnętrznego przede wszystkim na skuteczną filtrację jak i również ilość medii filtracyjnych w koszach oraz rzadszym czyszczeniu.
kubełki można stosować nawet w mniejszych akwariach i nie ma tu reguły.chodzi oto żeby tylko wirówki w akwarium nie robił ale od tego są zaworki zmniejszające przepływ.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

WhiteWolf pisze:A kubełkowego nie chcę bo jestem pewien ze chce akwarium 112l i zadnego większego juz nie kupię, zwykle kubełkowe się kupuję kiedy myśli się na przyszłość o większych akwariach np: 240l czy większe
112 to idealny litraż dla bardzo wielu filtrów kubełkowych - lista będzie długa .
Jednocześnie 112l to zbiornik na tyle mały że szkoda każdego skrawka na jakieś klamoty.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Ja mam kubełek Aquael multikani w akwarium 62l. Wcześniej miałam kaskadę, zwykłego sobie nie wyobrażam, zabralby masę miejsca.
ODPOWIEDZ