Juwel Rio filtr BIOFLOW

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Marcineke36
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2015 22:40

Juwel Rio filtr BIOFLOW

Post autor: Marcineke36 »

Witam,

Zamierzam kupić zestaw JUWEL LIDO 120 lub RIO 125, RIO 180, chcę cały zestaw tak jak sprzedają tzn. szafka, akwa, pokrywa, i tu pytanie w zestawie jest filtr BIOFLOW, czy jest to dobra opcja, czy lepiej kupić jakiś kubeł ? Ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie, główną wadą jak dla mnie BIOFLOW to jego rozmiar, nigdy nie podobał mi się filtr w akwarium, i dlatego jestem uparty na kubeł, ale może się mylę, może BIOFLOW jest dobry filtrem.

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Jako posiadacz w przeszlosci jak i terazniejszosci akwarii Juwel moge napisac ; bioflow to dobry filtr , choc niepozbawiony wad . - spelnia swoja role ale zawsze moze byc lepiej . Od wielu lat uzywam filtra bioflow jako wstepnego a glowny to kubel zewnetrzny . Zamiast pompki bioflow wcisniety mam tam wezyk ,przez ktory woda leci do kubelka .Rowniez pierwszy otwor w przegrodzie bioflow mam zamkniety /zaklejony /.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Ja, jeżeli miałbym stawiać większe akwarium na pewno nie kupowałbym gotowego zestawu. Wiem że to wygodniejsze, ale raz tak zrobiłem i po jakimś czasie wszystko, dosłownie wszystko wymieniłem. Sprawdziłem w internecie ten filtr i cena mnie zabiła, a na pewno jest wliczona w cenę zestawu. W tej cenie masz filterek zewnętrzny klasy premium, który będzie na pewno dużo bardziej wydajniejszy. Także przemyśl czy nie warto samemu kompletować sprzętu.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Trex . Jaki to byl zestaw , ktory Cie tak wkurzyl ? Dlaczego cena/jaka/ bioflow juwel Cie zabila ?
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Nie wkurzył, tylko z czasem doszedłem do wniosku że sprzęt który był w tym zestawie trzeba znacznie modyfikować, aby akwarium w miarę rozwijania normalnie funkcjonowało. A cena filtra jaka? a taka https://glonojad.pl/Juwel_Bioflow_8_0_f ... QqEALw_wcB

i chyba nie powiesz mi że na wewnętrzny filtr to jest normalna cena, zwłaszcza że za 500 zł można kupić super filterek zewnętrzny.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Nie ... nie powiem Ci . Jest tylko jedno ale , moze dwa . Filtr , ktory Ty podajesz za przyklad, to jego najwieksza wersja do akwarii Rio 450 . Do Rio 125 kosztuje 200 okolo . Ponadto w zestawie , ktory podaje Marcineke 36 filtr juz jest . Nie wiem dlaczego tak zdecydowanie odradzasz ten zestaw ? Ja mam od wielu lat i nie zamierzam zmieniac . Jeszcze jeden plus tych zestawow Juwel - porzadne wykonanie .
Marcineke36
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2015 22:40

Post autor: Marcineke36 »

Dlatego pytam. Jestem na etapie szukania, w Juwelu podoba mi się wygląd zewnętrzny ogół wszystko jest fajnie spasowane i w jednym kolorze, plastikowe pokrywy są średnie moim zdaniem, A tutaj jest to fajnie zrobione, zastanawia mnie właśnie filtr, akwa miało by być raczej w kierunku roślinnym, obsada kakadu + jakaś drobnicą coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Polecam w calosci - warto . Jezeli bedziesz chcial cos dolozyc /filtr , swiatlo / zawsze mozesz to zrobic .W tej chwili mam Rio450 led z dodatkowa belka ze wzgledu na wysokosc akwarium i rosliny trawnikowe oraz filtr zewn , o czym pisalem wczesniej .


http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=24409
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Marcineke36 pisze także o zestawie rio 180 w którym występuje wersja bioflow m, a ten filtr kosztuje prawie 300 zł. W tej cenie też znajdzie się super filtr zewnętrzny. Tak jak mówisz filtr w zestawie jest, ale cena tego filtra jest wliczona w zestaw. Szczerze, to myślę że taki zestaw byłbym w stanie zorganizować za jakieś 800 zł, a to jest połowa ceny tego zestawu.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

owlman pisze:Polecam w calosci - warto . Jezeli bedziesz chcial cos dolozyc /filtr , swiatlo / zawsze mozesz to zrobic .W tej chwili mam Rio450 led z dodatkowa belka ze wzgledu na wysokosc akwarium i rosliny trawnikowe oraz filtr zewn , o czym pisalem wczesniej .


http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=24409
I właśnie o tym mówię, sam zaczynasz ten zestaw modyfikować, wydajesz kasę na światło które i tak zmieniasz.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Na ceneo Rio180 kosztuje ok 1100
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Ja uważam że to zależy od roślin. Nie ma co wydawać kasy na niewiadomo jaką filtracje jeżeli będzie dużo roślin szybkorosnacych i dobrze dobrana obsada.
Wiesz już jak ma wyglądać akwarium i co będzie w nim pływać?
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

owlman pisze:Na ceneo Rio180 kosztuje ok 1100
Możliwe bo jest promocja, przeceniony z 1415 zł,ale tylko w jednym sklepie. Normalna cena to ok. 1500 zł. jeżeli jest zdecydowany na zestaw to myślę że warto kupić w tej promocji.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2019 19:38 przez Trex, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Trex . Dodalem swiatla dla malutkich roslin . A filtr zenetrzny dokladam z dwoch powodow ; wieksza objetosc masy filtracyjnej oraz w przypadku filtra , ktory mam plynna regulacja przeplywu . Ale zaznaczam ,ze bez tych dodatkow akwarium rowniez swietnie funkcjonuje - tak jak pisze Bomba 91
Wypisz ceny rzeczy ktore proponujesz .
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

owlman pisze:Trex . Dodalem swiatla dla malutkich roslin . A filtr zenetrzny dokladam z dwoch powodow ; wieksza objetosc masy filtracyjnej oraz w przypadku filtra , ktory mam plynna regulacja przeplywu . Ale zaznaczam ,ze bez tych dodatkow akwarium rowniez swietnie funkcjonuje - tak jak pisze Bomba 91
Wypisz ceny rzeczy ktore proponujesz .
Ja nie przeczę że akwarium nie będzie funkcjonować. Chodzi mi o to, ze te pieniądze co wydaje się na zestaw, można zrobić akwarium na sprzęcie, który jest dużo bardziej wydajniejszy, jeżeli samemu się będzie dobierać.
ODPOWIEDZ