Początkujący startuje z akwarium, brak NO2 i NO3

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Velu
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2019 9:40

Początkujący startuje z akwarium, brak NO2 i NO3

Post autor: Velu »

Witam wszystkich,
Dopiero raczkuję w temacie akwarystyki i obawiam się, że na starcie popełniłam już kilka rażących błędów ^.^'. Akwarium zostało zalane 10 lutego, 125 litrów 80x30x54. Światło LED 2*16 W, póki co świecę 5 godzin. Filtr Eheim Pick Up 200 2012, podłoże to najzwyklejszy żwirek naturalny, pod rośliny dałam też po ćwiartce tabletek Planta Start. Co do samych roślin to są to rogatki, zwartki i moczarki. Problem polega na tym, że w wodzie nie ma żadnych azotanów i azotynów, a moczarka wypuszcza korzenie. Wyczytałam, że brakuje jej mikroelementów. I tu pojawia się pytanie, co z tym fantem zrobić? Lać jakiś nawóz? Kulki/pałki? Sypać jakąś pożywkę dla bakterii? (Też były lane). Ze światłem coś pokombinować? Kupić test na amoniak?

Parametry:
pH - 7,1
Twardość ogólna - 12/13
NO2 - 0
NO3 - 0

Z góry dziękuję ślicznie za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zaczekaj, nic nie lej, pozwól żeby akwarium samo dojrzało. I radzę więcej świecić, bo na razie rośliny nie mogą prowadzić prawidłowej fotosyntezy.

Wydaje mi się również, że masz za mało światła jak na taki zbiornik.
Akwarium jest wysokie na 54cm? Tym bardziej światło powinno być mocne, to wysoki słup wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ