Filtr HW-304B na poziomie akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Lampropeltis
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2019 13:36

Filtr HW-304B na poziomie akwarium

Post autor: Lampropeltis »

Posiadam akwarium 300 l i rozważam zakup do niego filtra SunSun HW 304B. Problem jest taki, że akwarium nie leży na szafce, tylko bezpośrednio na macie na podłodze. Słyszalem, że niektóre filmy kubełkowe mają problem z działaniem, jeśli są położone na poziomie akwarium. Czy dotyczy to także HW-304B? Czy też może będzie pracował, nawet położony na poziomie akwarium?
qwojtek
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2015 23:13

Post autor: qwojtek »

Jeżeli zanurzysz wylot z tłoczenia pod taflą wody i uda ci się odpowietrzyć filtr , to możesz go umieścić ponad akwarium .
adamn
Posty: 55
Rejestracja: 24 sty 2018 13:36
Lokalizacja: Żory

Post autor: adamn »

Odradzam kupno HW 304B jeśli ten filtr nie będzie w szafce ze względu na głośność pracy. Nie chodzi o przepływ wody ale takie jednostajne buczenie. U mnie jest to nawet słyszalne w odległości 10 metrów do akwarium.

Dodatkowo po 8 miesiącach stwierdzam u niego 2 poważne wady:
- niestandardowa średnica węży 18/25mm. Nie można do niego dokupić prefiltru HW 602 lub 603 bez dodatkowej zabawy w uszczelnianie. Na rynku nie można dokupić redukcji z 25mm na 22mm.
- pobór mocy 55W. W praktyce moc czynna jest około 29W i za to płacimy ale jakby nie patrzeć to mamy w akwarium włączoną grzałkę 55W. W przypadku ryb zimnolubnych jest to problem. W moim akwarium zawsze miałem przynajmniej temperaturę o stopień większą niż w domu.
Latem w salonie mam temperaturę do 25/26 stopni i bez dodatkowego chłodzenia welonom byłoby za ciepło.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Na rynku nie można dokupić redukcji z 25mm na 22mm.
Od zawsze takie redukcje załatwiałem wciskając wąż w wąż . Po lekkim rozgrzaniu w goracej wodzie nie stanowi problemu a trzyma jak diabeł sołtysa .

Co do mocy to nie przesadzałbym :
Wszystkie filtry mają podobne a czasem wręcz identyczne silniki . Np. EHEIM zaniza swoje moce i pomierzona jest wieksza niż katalogowa . Moce bierne są podobne choć nie ujawniane w danych tak więc działanie cieplne miedzy markami zbytnio się nie rózni
adamn
Posty: 55
Rejestracja: 24 sty 2018 13:36
Lokalizacja: Żory

Post autor: adamn »

goldi_ pisze: Cytat:
Na rynku nie można dokupić redukcji z 25mm na 22mm.

Od zawsze takie redukcje załatwiałem wciskając wąż w wąż . Po lekkim rozgrzaniu w gorącej wodzie nie stanowi problemu a trzyma jak diabeł sołtysa .
Kupię z ciekawości z metr węża i sprawdzę czy to zadziała z wężami z HW 304.
O prefiltrze HW 603 myślę od początku założenia akwarium ale przywróciłeś mi nadzieję.
ODPOWIEDZ