[54 l] Ogólne

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Undizg
Posty: 16
Rejestracja: 12 sty 2019 22:05

[54 l] Ogólne

Post autor: Undizg »

Witam. Kupiłem dzisiaj do akwarium 60x30x30 typowy rośliniak z podłożem aktywnym 12 neonów inesa (narazie maja zgaszone światło i 9 sztuk w grupie przy dnie w jednej stronie akwarium jest a 3 w drugiej stronie sobie stoi.. rozumiem ze stres), 2 zbrojniki niebieskie ( o dziwo jeden już się uaktywnił i czyści przednia szybę, nawet bardzo dokładnie to robi, tzn milimetr po milimetrze ;p).


I pytanie czy dam rade upchnąć jeszcze 4-6 otosków czy już za dużą obsada jest? Ewentualnie poczekać np. rok jak zbrojniki przestana interesować się glonami i dopiero dać otoski?
Ostatnio zmieniony 04 mar 2019 19:03 przez Undizg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Kiedy te akwarium było założone??
Undizg
Posty: 16
Rejestracja: 12 sty 2019 22:05

Post autor: Undizg »

Trex pisze:Kiedy te akwarium było założone??
3 tygodnie temu. Wystartowało z połową starej wody + stability.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jakie pH, KH, GH i temperatura?
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :D
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020 22:36 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Undizg
Posty: 16
Rejestracja: 12 sty 2019 22:05

Post autor: Undizg »

Trex pisze:Jakie pH, KH, GH i temperatura?
pH- 6,8
GH 9
KH 4
NO2 0
No 3 koło 10
nh4 <0,05
Undizg
Posty: 16
Rejestracja: 12 sty 2019 22:05

Post autor: Undizg »

mirukan pisze: Ja bym poczekał minimum 3 tygodnie , bo o ile rozumiem kwarantanny nie robiłeś . Ostatnio z neonami dzieją się jakieś dziwne rzeczy, masa ludzi pisze że chorują i umierają.
Jak będziesz pewny że wszystko jest OK możesz pomyśleć o otoskach :)
Taka szybka kwarantanna czyli, 20 min w celu wyrownania temp. Pozniej przez 1,5 wlewalem wode do worka.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Undizg pisze:
Trex pisze:Jakie pH, KH, GH i temperatura?
pH- 6,8
GH 9
KH 4
NO2 0
No 3 koło 10
nh4 <0,05
No to otoski możesz dołożyć, ale pamiętaj o odpowiedniej aklimatyzacji, bo to na prawdę delikatna rybka.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 11 mar 2020 22:23 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Undizg
Posty: 16
Rejestracja: 12 sty 2019 22:05

Post autor: Undizg »

Dzięki za odpowiedzi. Poczekam te 2-3 tygodnie. Zobacze jak z tymi neonkami.

Ewentualne pytanie. Czy jakbym chciał na szybko przerobić roślinne na czarne wody to z jak zrobić z obsadą ? Dokupic jakieś małe akwa 20-30 l by tam przebywały dajmy 2-3 tygodnie? No i nie wiem jak z filtracje rozegrać. Bo mam kakskade FZN 2 aquaela. Ale jak tam torf + matrixa zmieszcze to nie wiem a na kubelek to miejsca nie mam bo akwa do kuchni poszlo (rosliny były w wiekszym zbiorniku ale nie spodobalo mi sie wszystko i wieksze dojrzewa pod malawi ale tam mam chyba problem z startem cyklu poniewaz NO2 i NO3 nie chca mi skoczyc od poczatku startu).
Undizg
Posty: 16
Rejestracja: 12 sty 2019 22:05

Post autor: Undizg »

Hmmm.... Po 24 h Neony nadal sa na dnie. Ale dziwne zachowania przejawiaja. O ile po pokarm ktory spadal lapczywie sie rzucily jak byl prawie na dnie. O tyle 7-9 neonow w na jednej stronie akwarium jest z czego z 2 z tej grupy czasem podplyna pod srodek. Jeden neon w miejscu stoi i jakby pilnowal terytorium bo jak inny neon podplywa ten atakuje i wraca w swoje miejsce. A 2 w drugim rogu akwarium non stop przesiaduje. Ja wiem ze stres itp ale nie sadzilem ze grupa sie rodzieli i podzieli akwa na 3 strefy. Jedynie zbrojniki maja wywalone i wszedzie juz byly.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę popraw tytuł tematy na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. Użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ