Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Paletki. Czy mozna przelozyc ikre
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Rozmnażanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirukan

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 04 Mar 2019 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprzątam po sobie Laughing .

Ostatnio zmieniony przez mirukan dnia 12 Mar 2020 17:03, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
19banan

PostWysłany: 04 Mar 2019 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wyjmowalem splesnialej ikry. Czesc zostala zjedzona a reszta jeszcze jest. Jak wszystko splesnieje i ryby przestana sie zajmowac ikra to wtedy wyjme. Dzieki
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 04 Mar 2019 23:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rośliny w tarliskowym zbiorniku paletek w celu obniżenia czegokolwiek to nieporozumienie:
1. palety to brudasy jakich mało a do tego wymagają czystej wody więc tych rośłin musi być sporo i to w dodatku szybkorosnących czyt. o sporym apetycie
2. aby rośliny konsumowały związki w tym przypadku azotu musi być sporo światła bo bez tego nie mam fotosyntezy i nie mam konsumpcji .
Problem w tym że paletki nie lubią światła a na ikrę to już w ogóle działa usmiercająco

Potrzebujesz solidnego filtra z absolutnie nadmiarowo dobraną biologią a do tego spore podmiany.

Przy ikrze i niedługo po wylęgu norma jest min 20% na dobę .

NO3 pow 5ppm to pielegnowanie kalek a wykrywalne NO2 to juz patologia .

Niestety tak to wyglada i musisz do tego zmierzać jeśli chcesz kontynuować przygodę z rozrodem dyskowców
Powrót do góry
mirukan

PostWysłany: 05 Mar 2019 8:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zmieniony przez mirukan dnia 12 Mar 2020 17:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mirukan

PostWysłany: 06 Mar 2019 17:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zmieniony przez mirukan dnia 12 Mar 2020 16:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
19banan

PostWysłany: 06 Mar 2019 22:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NO2 nadal na poziomie 0.5 wywalilem korzen bo reszta ikry splesniala. Para wlasnie przymierza sie do zlozenia kolejnej ikry. Woda podmieniona, dno wyczyszczone a poprawy NO2 nie ma, wiec nie wiec co jest grane. Moze filtr jbl 901 nie nadaje sie do 200l?
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 07 Mar 2019 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twoje działania są nieco chaotyczne a przynajmniej takie odnoszę wrażenie .
Filtr, jaki by nie był, potrzebuje czasu aby zaczął pełnić swoja rolę w sensie filtracji biologicznej .
Filtr ten d. nie urywa . Owszem, w standardowych warunkach nawet by się sprawdził lecz Ty nie masz standardowych warunków . Ryby, które silnie obciążają filtracje a jednocześnie wymagające ponadstandardowo dobrych parametrów.

Pytanie jeszcze co tam masz wsadzone do tego filtra ? jeśli w całości masz tam np. lawę wulkaniczną to jako tako to będzie działało lecz jeśli masz tam wkłądy standardowe z jakimiś śmiesznymi ceramicznymi ringami ... .

Ja bym się za bardzo nie podniecał faktem że paletki znowu się przymierzają do tarła . Raczej bym to wręcz zignorował, czyniąc przygotowania do następnego tarła - przystosowując zbiornik typowo tarliskowy .
Powrót do góry
19banan

PostWysłany: 07 Mar 2019 14:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzialanie nieco chaotyczne wyniklo z tego ze ryby zlozyly ikre w glownym na korzeniu i w sumie nie potrzebnie to ruszalem. Parametry wody byly dobre, kontrolowane codziennie. Mysle ze parametry wody dla paletek mam niemal idealne ( w glownym)
Ph6.0-6.5, GH 3, KH 0, NO2 0. (Ostatnio troche wzroslo ale to przez zmiane podloza na piasek i wymienilem dwie gabki w filtrze fx5) NO3 ponizej 5, fe 0.
W jbl 901 na dole sa bio ringi plus woreczek fluval ammonia remover na srodkowym gabka grubsza, gabka piankowa i woreczek fluval carbon ba gorze gabka orginalna i wklad fluval quick clear.
Co masz na mysli "przygotowac zbiornik typowo tarliskowy"? Wydaje mi sie ze juz taki jest.. Nie na w nim nic oprocz rurek od filtra, napowietrzacza, grzalki i stozka do skladania ikry. Dodalem jedna rosline ale zawsze moge ja wyjac jak para zlozy ikre.
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 07 Mar 2019 16:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałęm na myśli głównie solidną filtracje i możliwość częstych podmian . Ponadto minimalne oświetlenie (lub wcale) i absolutny spokój .

Nie mam zaufania to takich "dziwnych" wkładów . Gdybym to ja tę filtrację konfigurował zasypałbym cały kubeł lawą a na zasys dał dużą gąbkę .

No cóż - cierpliwość Smile
Powrót do góry
19banan

PostWysłany: 07 Mar 2019 16:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ikra juz jest. Wiem ze nic z tego nie bedzie i nie robie sobie nadzieji. NO2 chyba nawet lekko sie podnioslo, chociaz ciezko powiedziec bo na skali jest 0.5 a nastepnie 1. Bardziej mi teraz zalezy na zdrowiu pary niz narybku. Jakbym teraz z fx5 jeszcze raz wycisnal gabke do jbl? Moze troche ceramiki przelozyc? Gdzies wyczytalem zeby absolutnie nie podmieniac wody zeby bakteria miala szanse sie nagromadzic. Prawda?
Oswietlenie mam led i jest ustawione na nocne wiec jest minimalne.
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 07 Mar 2019 18:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

19banan napisał:
Gdzies wyczytalem zeby absolutnie nie podmieniac wody zeby bakteria miala szanse sie nagromadzic. Prawda?

czy "absolutnie" to bym polemizował ale fakt: podmianami nieco opóźniamy cały proces . Tyle że ryb nie powinno tam być .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Rozmnażanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: