[100 L] Obsada / Filtracha

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

[100 L] Obsada / Filtracha

Post autor: Zacza »

Witam,
Akwarium 100 L 80x30x40
Filtr : Fluval U3

Mam pytanko chciałbym mieć w nim danio pręgowane, mieczyki, molinezje krewetki (amano, Redy) i może kiryski żeby dno się ruszało. Nenonków nie chce, jestem dość zdecydowany na danio

Pytanko do was, czy taka obsada ma jakikolwiek sens?
Oraz czy filtr jest ok czy coś innego potrzebne myślałem o kubełku aquael unimax 150 bo słyszałem, że cichy a akwarium stać będzie 30cm od łóżka.
Dzięki bardzo za informację.
Paweł

tytuł tematu poprawiłam na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 11 mar 2020 22:10 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

No parametrów jeszcze nie ma żadnych bo tylko akwarium w powijakach i nawet wody w środku nie ma.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 11 mar 2020 22:09 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

Woda : średnio twarda - 9 stopni w niemieckiej skali
Potas - 2 mg/dm³
Magnez - 5 mg/dm³
pH - 7,7
Amoniak <0.05 mg/dm&#179;
Chlorki - 6 mg/dm&#179;
Wapń - 63 mg/dm&#179;
Zasadowosc - 3.63 mmol/dm&#179;

Dobry to był, chociaż wiem co pije :)
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

Czołem,
Czy jeszcze jakiś danych potrzebujecie czy to wam wystarczy?
Idąc za ciosem i aby nie zawalac forum czy moglibyście różnie dać znać o tym filtereku czy starczy czy może jednak kubełek?, jak kubełek to czy aquael unimax 150 jest ok?
Paweł
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 17:01 przez mirukan, łącznie zmieniany 2 razy.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

Czołem,
No więc będą to danio pręgowane tylko ostatnie pytanie ile mogę ich mieć skoro to będzie tylko jeden gatunek, myślałem o 25-30 czy to za dużo?
Paweł
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 16:59 przez mirukan, łącznie zmieniany 2 razy.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

mirukan pisze: Biorąc pod uwagę przelicznik 1cm ryby równa się 1litr wody przy długości rybkiok.5ck wychodzi 20 szt. na to akwa.
Biorąc pod uwagę podawany przez Ciebie przelicznik to można pielęgnicę pawiooką mającą 35 cm trzymać w akwarium 35l...

Proszę nie stosuj takiego przelicznika, bo każdy gatunek ma swoje wymagania i potrzebuje odpowiedniej przestrzeni do pływania.

W omawianym akwarium najlepiej będzie wpuścić 15 sztuk danio i obserwować, jak zajmują przestrzeń. Po pewnym czasie będzie widać, czy jest ich za dużo czy nie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

Hej,
Akwa ruszy dopiero za miesiąc bo narazie na morzu jestem a jak wiadomo marynarze lubią ryby hehe ;).
Może kupię ciut wieszke czyli 112 ale muszę to przedyskutować z moją drugą połówką.
Ale ok chociaż wiem ile rybek mogę trzymać dzięki.
Jedno mnie nurtuje jak to jest z tymi filtrami wew/zew czy to jest kwestia "wizualna" czy jednak co kubełek to kubełek...
Paweł
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poczytaj tematy w dziale Sprzęt, bo każdy z akwarystów ma swoje własne doświadczenia.

O filtrach wewnętrznych była dyskusja tutaj:
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t ... =g%B1bkowe
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

Tak poczytałem ten post i nic z niego nie wynika niektórzy lubią taki system a niektórzy inny i tyle w wielkim skrócie.
A ja sam nie wiem bo z jednej strony nigdy nie używałem kubełka jedyne co jest jego wielkim plusem to wieciej miejsca dla roślinek to jest pewne... Muszę jeszcze pomyśleć.
A skoro o filtrze rozmowa to czy ktoś mi może dokładnie opisać kiedy mam doczynienia z pralka w akwarium? Jak to wygląda bo generalnie każdy jeden filtr wytwarza pralkę tylko kwestia kiedy o niej mówimy na poważnie?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zacza pisze: Jak to wygląda bo generalnie każdy jeden filtr wytwarza pralkę tylko kwestia kiedy o niej mówimy na poważnie?
Nie każdy. Gąbkowe kominowe wcale. A inne filtry ustawione normalnie, z niewielkim przepływem wody powodują jej ruch na tafli i łagodny obieg w zbiorniku, a jak do tego jej jeszcze deszczownia to w ogóle wszystko jest spokojne.
Mianem "pralki" nazywamy szybki i niepotrzebny ruch wody z akwarium, zmuszający ryby do nieustannego ruchu pod prąd, przesuwający dekoracje i mocno chwiejący roślinami. Często "pralka" jest połączona ze zbędnym napowietrzaniem wody, rozpylającym z niej powietrze i prowadzącym do podrażniania skrzeli ryb.
Oczywiście piszę tu o akwariach ogólnych, a nie typowych strumieniowych, gdzie ruch wody jest wręcz wskazany.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

Miałem w akwarium 100 L filtr aquael turbo 1500 i generalnie roślinki bujały się lekko bo wylot skierowany ku górze ale jak wsypywalem jedzonko to raz dwa i rozwalało je po całym akwarium - czy to była typowa pralka?
Kupiłem nawet deszczownice do tego litra ale było tylko gorzej bo zajmował cały dłuższy bok akwarium i fakt wtedy nie było błony na tafli ale roślinki wydaje mi się że cierpiały bo ruszał się znacznie bardziej.
Więc zdecydowałem się na fluval U3 i wygląda na to że jest ok ale jednak szum filtra mnie lekko wkurza dlatego myślę o kubełku tylko właśnie nie wiem czy to nie będzie kasa wydana na nic bo szum jak był tak będzie a skoro kubełek będzie w szafce to z automatu mam skyrznie rezonansową... I tak można w koło hehe
ODPOWIEDZ