[28l] Bojownikarium

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

[28l] Bojownikarium

Post autor: BettaManiac »

[28l] Bojownikarium

Wymiary : 42(cm)x25(cm)x25(cm)x0.5(mm)

Oświetlenie : Belka dla roślin (2xred na 1x blue) jedna taka żarówka : https://halogen.pl/zarowka-tomi-led-3w- ... nlux-p9927
a druga jakaś 6000K i 400 lm.

Sprzęt : Grzałka Aquael Gold (Czy coś),Happet Orca 350 (Nie narzekam na niego :)).

Roślinność : ,gałęzatka,Mech Mini Perlen ,cryptocoryne venditi brown (Kryptokoryna),Nurzaniec Śrubowy,Moczarka Kanadyjska (o ile wiem),Żabienica Mini (Tak sprzedawali),Hedyotis salzmanii,Ludwigia Green ~ Dwie ostatnie rośliny pomógł mi rozróżnić MarJan za co bardzo dziękuje :)

Żyjątka : Bojownik x1 samiec typu Feather Tail Copper o nazwie "Srebrniak",otoski przyujściowe x3,ślimak military helmet x1,krewetki ilość nieznana

Parametry Wody : Twarda

Zdjęcia :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2019 16:45 przez BettaManiac, łącznie zmieniany 12 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wywal muszle z akwarium, zatwardzają wodę!

Co to znaczy, że woda jest "twardawa"? Liście ketapangu i kokos nie na to nie pomogą, poza dostarczeniem pewnej ilości garbników.

Trudno jest ocenić akwarium, zdjęcia są słabej jakości, czy możesz zrobić lepsze, tylko ze światłem włączonym nad akwarium?
Co jest źródłem oświetlenia?

Podłoże wygląda na nieodmulane i brudne. Badałeś poziom NO2 i NO3?
Jak długo akwarium już stoi?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Dzisiaj będe robił małe przemeblowanie,ze względu na bojka,twardawa woda,tzn kranówka,po prostu odczyn że jest lekko zatwardzony.
Dzisiaj będe odmulał,wcześniej bałem się że porwie krewetki,światło niestety jest włączone,to taka jakość telefonu,jak pisałem poszukam kamery do robienia zdjęć (ma taką funkcję)
Poziom NO2 i NO3 w normie są.
Akwarium stoi od około 2 lat.
Ps : Żródło oświetlenia to mini belka dla roślin oraz żarówki po 3 i 4w.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019 8:36 przez BettaManiac, łącznie zmieniany 1 raz.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

BettaManiac pisze:Poziom NO2 i NO3 w normie są.
"w normie" niewiele mówi, pisz konkrety ;)
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

pimowo w normie,mierzyłem miesiąc temu,nie mam aktualnie testów ;/


https://allegro.pl/oferta/elektryczny-m ... 6968734541 a co myślicie o tym?
Ps : Czemu te testy są tak ważne?Wiem,że testy NO2 i NO3 są od stężenia azotanów,ale po co są inne?(Typu twardość itp.)

nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Ostatnio zmieniony 16 mar 2019 22:10 przez BettaManiac, łącznie zmieniany 1 raz.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

BettaManiac pisze:Czemu te testy są tak ważne?Wiem,że testy NO2 i NO3 są od stężenia azotanów,ale po co są inne?(Typu twardość itp.)
Testy są ważne ponieważ chcesz trzymać zwierzątka z innego "świata" czyli inna temperatura, inna woda niż u nas. Musisz stworzyć warunki w akwarium takie same lub przybliżone i aby to zrobić musisz zrobić testy wody-"na oko" tego nie zrobisz przecież.
Takie podstawowe testy to: pH, KH, GH, NO3 Na podstawie tych testów będziesz wiedział jaką masz wodę w kranie i będziesz wiedział co należy w niej "poprawić"
BettaManiac pisze:Czy kupić zwykłe paski takie jakie były z termometrem?
Nie kupuj testów paskowych bo szkoda pieniędzy na to, zainwestuj w testy kropelkowe.

PS
Nie pisz posta pod postem, użyj guzika "Zmień"
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Ok,tylko pozostaje problem :(
Nie jestem w stanie wytłumaczyć Tacie,że są potrzebne,
bo mówi że wie jakie mamy parametry (7.5 pH),i że do
hodowli takich niedrogich ryb jak np. bojowniki nie są potrzebne (Mieszkamy na wsi,pochodzę z Torunia,a Tata pracuje jako meliorant)
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

testy na twardość są akurat najtańsze . W dodatku warto kupić uzupełnienie które jest jeszcze tańsze . Tam nie potrzeba żadnej skali kolorów tylko wkraplasz aż się zmieni kolor więc nawet w kieliszku ten pomiar zrobisz. Strzykawkę pewnie znajdziesz w domu a jak nie to w aptece za 1,2zł . Zresztą mając już jakikolwiek test masz już wszystko co potrzeba (probówkę , strzykawkę ) .

ps
mając jakieś zwierzątko i ciesząc się jego widokiem miło mi się robi mając świadomość że jest mu dobrze . Wolisz pieska na łańcuchu czy jak się wyleguje przy Twoich nogach ?
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

goldi_ pisze:. W dodatku warto kupić uzupełnienie które jest jeszcze tańsze .
Jakie uzupełnienie i gdzie mógłbym to zakupić?O ile udało by mi się przekonać tatę.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 17:08 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

BettaManiac pisze:
goldi_ pisze:. W dodatku warto kupić uzupełnienie które jest jeszcze tańsze .
Jakie uzupełnienie i gdzie mógłbym to zakupić?O ile udało by mi się przekonać tatę.
Kolega @goldi_ miał na myśli coś takiego:
https://www.plantica.pl/produkty/testy- ... ienie-3739
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Tacie chyba uda się wytłumaczyć,zobaczę dzisiaj.
+ Wie ktoś czemu bojownik nie chce jeść?
Nie chce jeść mrożonek ani płatków,ostatnio widziałem jakby czegoś szukał,może jje krewetki.
++ww.plantica.pl/produkty/testy-do-wody/kompletne/zoolek-aquatest-GH-KH-test-oznaczenia-twardosci-3745?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę, nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Co prawda w dziale Galeria jest to dopuszczone regulaminowo, ale jak piszesz coś szybko jedno pod drugim to bardzo rozciągasz dyskusję i wprowadzasz w niej chaos.
Twój kolejny post usunęłam.

Proszę zwracaj uwagę na treści swoich postów, bo są bardzo nieczytelne, kopiujesz w nich linki, błędnie wstawiasz cytaty (naniosłam poprawki).

Jak chcesz zapytać o kondycję zdrowotną bojownika to zapraszam Cię do działu Choroby.
A na teraz to tak na szybko:
1. Usuń muszle z akwarium
2. Zrób potężną podmianę wody, nawet 50% z jednoczesnym dokładnym odmuleniem podłoża

Jak długo świecisz światło nad zbiornikiem? Ile godzin na dobę?
Co to za dziwne korzenie są u samej góry akwarium po prawej? Takie białe z bulwami?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Muszle usunięte,odmulone,wymiana zrobiona,Roślinność : Zielistka (Nadwodna) to te bulwy,świecę od 7 - 22,zielistkę widać na paru zdjęciach,te listki biało zielone.
Bara,przepraszam,ale to mój pierwszy raz na takim forum,a mam 12 lat więc trochę się denerwuję :oops:.offtopic - Niektórzy ludzie hodujący bojowniki są dziwni,bo np. ktoś wykształcony i posiadający hodowlę bojowników mówi że nie ważne dla nich czy mają kule czy nie,ważne żeby miały mały litraż 10l>
Ostatnio zmieniony 14 mar 2019 9:11 przez BettaManiac, łącznie zmieniany 1 raz.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 17:32 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
ODPOWIEDZ