[28l] Bojownikarium

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Bardzo ładny jest Twój bojownik.

Jak chcesz, żeby zdjęcia wychodziły troszkę "lepsze" to rób je bez flasha i wykorzystaj moment, kiedy w pokoju jest ciemno a akwarium jest jedynym źródłem światła :)
Warto też oprzeć telefon/aparat/kamere o jakąś stabilną płaszczyznę (stół, krzesło, parapet) co tam masz to czas naświetlania nie wpłynie na ostrość :)
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Dzięki za porady,i za to,że jest ładny :).Niestety nie korzystam z flasha,to moja jakość telefonu,dzisiaj postaram się znaleźć kamerę do nagrywania pod wodą,i taką bajerancką którą gdzieś mam lecz nie wiem gdzie/znajdę aplikację żebym miał chociaż trochę lepsze zdjęcia.Dzisiaj może będą właśnie zdjęcia z kamery,no tylko muszę ją znaleźć (grafika będzie jak przy lustrzankach,a raczej podobna :P)
Ps. Tak sobie przeglądałem te pseudo poradniki i znalazłem to :
(stronka do tego na samym dole https://dom.wp.pl/rybki-i-rosliny-akwar ... 338900097a)
zołotechnik
02-05-2015
ryby w akwarium są przydatne, szczególnie w okresie Bożonarodzeniowym. Wówczas przygotowuję z nich smakowitą kolacyjkę - rybka gotowana, mniam, mniam. W 2014 niestety nie wyszło jak chciałem - grzałka się zepsuła, a niedogotowane, zalatywały żabami...
Zostawiłem bez zmian żeby nie było :P
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Zdjęcia z dzisiaj,mam nadzieję że są w lepszej jakości,kamery nadal brak :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Zakupiłem niedawno filtr Orca 350 z Happeta czy jakoś tak,i był w nim węgiel aktywny,tylko czy on mi czegoś nie usunie czego bym nie chciał żeby usunął?Bo wiem że w nieznacznym procencie usuwa garbniki,ale i tak jak podmnieniam stosuję wywar (mało) z liścia ketapangu na ciemną wodę,więc dużo mi nie robi to,chodzi mi bardziej czy jak nie stosuję nic to coś to robi złego,bo nie wiem czy ma być czy nie :/
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Ktoś coś??
Bo mała aktywność jest :/
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Odnośnie węgla, uważam że jest zbędny, woda sama się obroni, wkład chemiczny jest niepotrzebny, zamiast niego można więcej ceramiki dać na przykład. Niektórzy mimo wszystko używają węgla, tylko jak dla mnie zbędna zabawa, bo albo wymieniasz, gdyż traci swoje właściwości albo nie wymieniasz i z czasem spełnia zadanie takiej ceramiki z tym, że gorzej...

Co do aktywności, nikt na siłę co kilka dni pisać nie będzie. Coś zmienisz w zbiorniku, pokażesz nowego, zapytasz o coś, co ciągle na forum się nie powtarza to i odzew będzie...akwarium jest Twoje dla Ciebie, nie trzeba codziennie mieć aktywności w wątku. :)
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Dzięki za pomoc,a co myślisz o tym :
https://allegro.pl/oferta/bio-cera-ball ... 6567435936
Czy się nie bawić,kupić skałę lawową czy jak to się nazywa i skruszyć?
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

https://i.pinimg.com/originals/10/ea/e4 ... d8cf34.jpg
Znalazłem zdjęcie mojego bojownika,i teraz pytanie,czy ktoś pomógłby,czy ten bojownik jest rzadki,i jakiego jest typu?
Ps. jest identyko,nawet oczko ma takie samo :P.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

wygląda jak Halfmoon
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Dzięki :).
Teraz zobaczyłem,jest to jakiś Feather Tail Copper (pewnie kolor,tzn. miedzi).
Wow,mój bojownik jest bardzo rzadki,ktoś tam na forum o bojownikach napisał :
Po za tym uwielbiam odmianę Feather Tail,czyli wyższą selekcję Rosetail i wywodzącą się z Halfmoonów,czyli miałeś rację,MarJan :).
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2019 16:45 przez BettaManiac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Hmm...
Tak sobie wczoraj myślałem,że może updejcik akwarium zrobimy,bo naszło mnie na zmianę aranżu dość sporą :P.A i plus ciekawe doświadczenie wczoraj miałem,bo krewetki mnie skubały :lol:.
Obrazek
Akwarium z przodu :).
Obrazek
Bojownik pozuje przy deszczownicy,jakby chciał powiedzieć że dobry filtr kupiłem :P.
Obrazek
Kreweciorki.
Obrazek
Akwarium z przodu v2.
Obrazek
Bojownik coś zobaczył...
Obrazek
Akwarium z boku,nie wiem czy ładnie wyszło mi z tą zieloną rośliną,jak chcecie to oceńcie :).
Obrazek
Podpasił im chyba ketapang mocno.
Obrazek
Mój DIY karmnik dla krewet z puszki Tropicala :P.
Obrazek
A tutaj korzonek mchem ładnie obsadzony.
--------------------------------------------------------------------------------------
Taki duży trochę update,no ale dawno nie opublikowywałem w galerii mojej nic :).
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Bojownik jest naprawdę piękny - gratuluję.

Czemu stosujesz "karmnik" dla krewetek? Nie możesz im podawać pokarmu tak po prostu?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Dzięki Bara :).
Aktualnie karmnik jest bardziej w roli testów (robię diy pokarmy które mocno rozwalają się,muszę je trochę ulepszyć,a jak się nie uda to trudno,będę musiał go stosować,bo nie chcę mieć syfku od niego po całym akwarium :P[mam zamiar założyć za niedługo krewetkarium z Caridinami] a wolę moje pokarmy,bo po pierwsze : są tańsze,bo po prostu kosztują mój czas,no i prąd z blendera,a po drugie,wiem co daję krewetkom,a w kupnych pokarmach nie wiem na sto procent :).)
ODPOWIEDZ