[78l] ogólne obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

[78l] ogólne obsada

Post autor: szamanka »

Jak w temacie, chyba muszę jeszcze poćwiczyć rozpoznawanie płci u juwenilnych barwniaków, a na razie szukam czegoś żeby zastąpić ten gatunek.

W akwarium są microrasbory Galaxy i drobnoustki beckforda,więc gatunek musi pasować do parametrów wody pH 6.5-7.5, GH 5-15, temperatura 22-27 (lepiej raczej góra zakresu).

Gatunek ma być ciut większy, do trzymania w parze lub haremie.

Moje propozycje które znalazłam to:
Barwniak szmaragdowy (wada-zbyt podobny do czerwonobrzuchego, chciałabym coś ciutkę innego, no chyba że trafilabym jakąś formę barwną :))
Głowaczyk barwny
Pielęgniczka agassiza
Pielęgniczka boliwijska

Akwarium oferuje duża ilość kryjowek, roślin i piaszczyste dno. Przednia szyba ma 75cm.

Co radzicie/ co przeoczyłam szukając możliwych gatunków? Rybki mają być ładne, kolorowe i przejawiać jakieś zachowanie oprócz pływania z kąta w kąt. :)
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Coś z Błędnikowcow. Ja polecam harem Betta splendens, ale może z mniejszych to Parosphromenus deissneri, albo Trichogaster chuna.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Bojowniki są piękne, ale akwarium jest częściowo otwarte (szyba zakrywa jakieś 2/3), więc blednikowce chyba nie będą dobrym pomysłem, poza tym chyba mając plażę wolałabym jakieś ryby denne.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Ja tam bym proponował też pielęgniczki,tylko że np. Ramirezy,o ile nie gryzły by się z pH 7.5 (mają od 5.0 do 7.0),a temperatura była by dla nich dobra (od 26 do 30 C)
Proponował bym Electric Blue,chociaż są bardziej drogie od zwykłych,kiedy dorosną mają ciekawe kolory.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Jednak mam barwniaki szmaragdowe Nigerian red

https://photos.app.goo.gl/8tkLyFT5Y9Ti4WjN8

temat do zamknięcia
ODPOWIEDZ