Filtr kubełkowy - ale który... [100 L]

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Filtr kubełkowy - ale który... [100 L]

Post autor: Zacza »

Hej,
Takie pytanko do was. Planuję zakup filtra kubełkowego do akwarium 100 L. Obecnie posiadam fluval U3 ale cotygodniowe czyszczenie mnie męczą a z kubełkiem jest niby rzadziej. No i zajmuje dużo mniej miejsca, a zależy mi na tym aby każde możliwe miejsce zwolnić.
Propozycje są następujące :
Fluval 106 - dziwnie najtanszy
Unimax 150
Tetra ex 600 plus

Który waszym doświadczonym zdaniem jest wart uwagi?, tylko zaznaczę, że zależy mi na minimalnym poziomie głośności.
Pozdr
Paweł
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Fluwal i Unimax brałbym większe (206 i 250), tetry nie polecam. Jak chcesz zmieścić się w budżecie do 300 i kupić wydajny i cichy filtr - pomyśl o Ikoli 250.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

No to ja już nic nie kumam, proponujesz ikole 250 ok poczytam wieciej ale na samym starcie już widać, że ma mniejszy przepływ niż wyżej wymienione.
Czy swoją decyzję motywujesz ilością koszy czy poborem mocy / awaryjnością?.
Wiadomo kwota im mniejsza tym lepsza :).
Paweł
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jak do 300 zł to bierz Fluvala 206.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Zacza Błąd pisarski, miała być Ikola 350. Ten filtr na pewno będzie cichy. Nie wiem jak Fluval 206. Kilka osób tu ma, może Ci podpowiedzą.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Ja mam Fluvala 206 i nie wiem czy można go zaliczyć do cichych. Stoi w pokoju syna, ale nie w szafce tylko obok i jak jest w domu cicho to słychać lekkie buczenie, ale w niczym to nie przeszkadza. Zmierzyłem aplikacją na telefonie głośność przystawiając telefon do filtra i wskazało mi 34 dB. O ile jest to wynik wiarygodny. Teraz kupiłem Eheima 2273 i nie dość że większy, większa wydajność to jest cichszy, ale stoi w szafce. Teraz wiem że są filtry cichsze od Fluvala :D
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

Ja to potrafię sobie życie skomplikowac hehe, teraz myślę o fluval u albo unimax.
Ale aż nie chce mi się wierzyć że fluval generuje tylko 34 dB bo to tyle co generalnie nic i jeżeli to prawda to możliwe, że wybór padnie na niego bo mam akwarium 30-40 od głowy więc glosniejsze filtry mogą na mnie źle działać ;).
Oglądałem sobie YouTube i pytanko jest o te wkłady filtracyjne bo ewidentnie widać że fluval to maluskie ma te kosze a sprawują się one Tobie?, bo widzę że masz mniejszy litraz akwarium niby te 20-30 L ale mogą chyba różnice zrobić co nie? .
U miałby pełnić filtra głównego bez jakikolwiek wspomagacza. .
A niedługo wracam do domku więc chciałbym ruszyć z kopyta bo mam na to tylko 4miesiace, więc co proponujecie?
Paweł
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 17:26 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Co do czystości wody to super się sprawdził, woda kryształ bez żadnych drobinek pływających w toni wodnej ( co bardzo mnie irytowało przy innych filtrach), ale dodałem od siebie do koszyków watę filtracyjną. Kupiłem większy kawałem i sobie podocinałem na wymiar.
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

Lubicie ułatwiać rozwiazania hehe.
Jedno jest pewne 3 filtrów nie kupię żeby później wybrać ten jeden hehe więc decyzja musi zostać podjęta ciut wcześniej.
A co do przewidzianej pojemności akwarium dla filtra, wyczytałem na jednej ze stron idź trzeba sugerowaną pojemność akwarium podzielić na dwa czy to prawda czy nabijanie kasy?
Bo właśnie ok fluval byłby to 206 ale unimax albo 150 albo 250...
Aż dziwne, że nie ma tu posiadaczy unimax-a a to też może o czymś świadczyć hmm.
Paweł
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 17:25 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Z cichych filtrów zewnetrznych polecam JBL Cristalprofi, jest wykonany naprawde starannie i jak sie odpowietrzy to praktycznie nie słyszalny, minusem jest cena, tzn tani nie jest w stosunku do rywali.

Fluval 306 bo o takim mogę coś powiedzieć jest swietny, pojemny, ma moc ale super cichy nie jest, tzn zamknięty w szafce będzie okej ale te filtry brzęczą.

Na zbiornik 100L jak mam być szczery wypada mieć te 1200-1500L/h nominalnej mocy od producenta. Po zapełnieniu koszy ceramiką, watami i cudami natury przepływ spadnie o lekko 30%, natomiast wraz z upływem czasu i warunkach w zbiorniku będziemy się zbliżać do 50% wydajności itd.

Osobiście szykałbym używanego markowego filtra, wymienił uszczelki, węże i miał spokój, aczkolwiek nie jestem przeciwnikiem nowości z dalekiego wschodu :)
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zacza »

Nie no teraz ja już nic nie wiem hehe ale wydaje mi się, że 12000 L wydajności to chyba za dużo (bo to rozumiesz przez moc nominalna?) .
Rozumiem mówi się żeby filtr miał wydajność min 3 krotnie większą niż pojemność akwarium no ale 12 razy?. Spojrzałem w Google i taka maszyna ma 63W to ja bym na balkonie musiał trzymać owe cudo hehe.
Coraz bliższy jestem unimax 250 ale też ciekawi mnie fluval jako że mam wewnętrzny i jestem prawie zadowolony hehe.
Z dalekiego wschodu do ja wracam hehe i już mam dość ich nowości technicznych ;).

Ah te zera.... Sory bardzo za dużo zer sobie doliczylem.. ;)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2019 15:02 przez Zacza, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrjaniszek
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2019 21:24

Post autor: piotrjaniszek »

Trex pisze:Ja mam Fluvala 206 i nie wiem czy można go zaliczyć do cichych. Stoi w pokoju syna, ale nie w szafce tylko obok i jak jest w domu cicho to słychać lekkie buczenie, ale w niczym to nie przeszkadza. Zmierzyłem aplikacją na telefonie głośność przystawiając telefon do filtra i wskazało mi 34 dB. O ile jest to wynik wiarygodny. Teraz kupiłem Eheima 2273 i nie dość że większy, większa wydajność to jest cichszy, ale stoi w szafce. Teraz wiem że są filtry cichsze od Fluvala :D
Ja mam Fluvala 206. Proszę o podanie wyników pomiaru tła.
200l
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

piotrjaniszek pisze:
Trex pisze:Ja mam Fluvala 206 i nie wiem czy można go zaliczyć do cichych. Stoi w pokoju syna, ale nie w szafce tylko obok i jak jest w domu cicho to słychać lekkie buczenie, ale w niczym to nie przeszkadza. Zmierzyłem aplikacją na telefonie głośność przystawiając telefon do filtra i wskazało mi 34 dB. O ile jest to wynik wiarygodny. Teraz kupiłem Eheima 2273 i nie dość że większy, większa wydajność to jest cichszy, ale stoi w szafce. Teraz wiem że są filtry cichsze od Fluvala :D
Ja mam Fluvala 206. Proszę o podanie wyników pomiaru tła .
Sorry, ale nie rozumiem &#129300;
ODPOWIEDZ