[112l] Akwarium 112L jakie rybki można jeszcze dobrać ??

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Mburas
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2016 18:52

[112l] Akwarium 112L jakie rybki można jeszcze dobrać ??

Post autor: Mburas »

Witam serdecznie, od miesiąca posiadam akwarium 112L. Niedawno wpuściłem 10 neonkow innessa , 5 danio fluo , 4 gupiki , jednego zbrojnika i jedna krewetkę. Czy przy takim litrażu mogę jeszcze dobrać kilka rybek ? Czy już za ciasno będzie ?

Obrazek

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jeśli chodzi o pojemność zbiornika to coś jeszcze możesz, ale nie za dużo. Co ważne to parametry wody by warunki odpowiadały każdemu zwierzowi jakie trzymasz.
Mburas
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2016 18:52

Post autor: Mburas »

Kurcze tydzień temu sprawdzałem było ok ale nigdzie nie zapisałem . Niedługo powtórzę testy. A czy doradzisz co mógłbym dobrać do obsady jeszcze ? Według swojego zdania :)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

To jak zrobisz testy to napisz wyniki i wtedy na pewno ktoś coś doradzi, bo na tą chwilę " było ok" za wiele nikomu nic nie mówi, a jak wiadomo ryby dobiera się do parametrów wody. Pomijam fakt, że w akwarium już masz ryby które nie powinny razem pływać.
Mburas
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2016 18:52

Post autor: Mburas »

A które to nie powinny pływać razem ? Bo taka mi doradzono obsadę.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 17:30 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

mirukan pisze:
Mburas pisze:Bo taka mi doradzono obsadę.
Kto Ci doradził ?
Znając życie to "pan w sklepie dobrał obsadę" ;)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Mburas pisze:A które to nie powinny pływać razem ? Bo taka mi doradzono obsadę.
Np. Gupiki i Danio mają odmienne wymagania co do parametrów wody włącznie z temperaturą wody.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Ja bym proponował zakupić do zbrojnika np.
Pielęgniczki (To nie to samo co pielęgnice!)
Ramireza : 2 samce 6 samic
Inka : tak samo jak u ramirezy
(Wybór osobny)
Albo Skalary i wtedy same samce jeżeli jesteś początkujący.
Pozostałe ryby oddać,chyba że propozycja od innych by ci się spodobała.
(+ Każdy może dodać coś od siebie do tego postu,bo nie za bardzo się znam,ale chcę coś pomóc)
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

BettaManiac
Miło, że chcesz pomóc ale proponowanie skalarów do 112l to kiepska rada.
To duże ryby i wymagają wysokości zbiornika co najmniej 50cm a długości co najmniej 100cm.


Ja bym tu widziała akwarium z dużą ławicą neonów innesa i parką zbrojników (+ krewetki), tylko zdecydowanie więcej roślin sugerowałabym dosadzić. :)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2019 14:54 przez michelle1992, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu i poprawiłam tytułu tematu na zgodny z Regulaminem działu Obsady.

Akwarium jest puste, mało zarośnięte, nie zapewnia rybom miejsc schronienia i odpoczynku.

Jakie są parametry wody?
Jak długo akwarium dojrzewało?
Neony wymagają wody miękkiej i kwaśnej, gupiki twardej i zasadowej.
Proszę o podanie danych.

Przypominam, że danio i neony Innesa to ryby chłodnolubne w odróżnieniu od ciepłolubnych gupików.

O jakim zbrojniku piszesz? Co to za gatunek? Czy możesz pokazać zdjęcie tej ryby?


BettaMianiac - nim zaczniesz pomagać najpierw nabierz doświadczenia akwarystycznego, bo Twoja propozycja skalarów i pielęgniczek ramireza do tego akwarium świadczy o Twoim braku wiedzy na temat tych ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Mburas
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2016 18:52

Post autor: Mburas »

Witam przepraszam za brak odzewu ale pokonala mnie choroba. Zamówiłem dziś zestaw testów do wody więc jak tylko przyjdą podam wszelkie wyniki. Tak macie rację żonie doradziła pani w zoologicznym obsadę. Tak więc wzięła co wzięła. Akwarium bez ryb było 3 tygodnie. Roślinki kupiłem sadzonki na początku zakładania akwarium, myslalem że się bardziej rozrosną ale będę chciał dosadzic jakieś w ten wekeend zależy tylko jakie będą dostępne w niedalekim zoologicznym.

Danio i neony chłodnolubne ? Aktualne 25 stopni to za dużo rozumiem ?

Co do zbrojnika postaram się go złapać dzisiaj. A fotografi to dogramy zdjęcie na forum.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Neony Innesa i danio powinny być trzymane w temperaturze ok. 23-24 stopnie. Natomiast gupiki w temperaturze poniżej 26 stopni stają się podatne na choroby, głównie skóry, ale również pasożytnicze układu pokarmowego.

Na razie nie ruszaj ryb, zaczekajmy aż sprawdzisz twardości GH/KH oraz odczyn wody (pH).

Zastanów się na spokojnie jakie ryby chcesz trzymać w akwarium, czy chcesz dopasowywać dla nich wodę, czy dopasujesz obsadę do już posiadanej wody?

Czekam na zdjęcie zbrojnika.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Mburas
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2016 18:52

Post autor: Mburas »

Obrazek



Ciężko o lepszą jakość bo się chowa szybko
Ostatnio zmieniony 15 mar 2019 13:07 przez Mburas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przy takiej fotce słabo będzie z identyfikacją, ale jestem mocno podejrzliwa, czy aby na pewno to jest tylko popularny wąsacz...
Dziwne jest to, co piszesz o bojaźliwości ryby, bo wąsacze na ogół nie są skryte i dają sobie robić zdjęcia bez problemu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ