Swietlowki Led wielka prosba o pomoc w okresleniu wielkosci

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
pawello1822
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2019 8:44

Swietlowki Led wielka prosba o pomoc w okresleniu wielkosci

Post autor: pawello1822 »

Witam
jestem zupelnie nowy na forum , wiec na poczatek witam serdecznie,
jestem na etapie stawianie akwarium, 60x30x40, ziemia ogrodowa, czarny zwirek, docelowo krewetki slimaki i jakas mala rybka, roslinki z alledrogo "niewymagający zestaw roslin dla poczatkujacych" niestetey od poczatku idzie mi jak pod gore, suma sumarum, akwarium wystartowalo z tydzien temu, ale walnalo mi oswietlenie w pokrywie, nie jest to chyba świetlowka bo juz ze dwie sprawdzilem, niestetey ona ma wejscie 2g11 wiec w sklepie nie potrafia mi sprawdzic czy jest ok, nie znam sie na elekryce na tyle zeby samemu dojsc do tego co nie dziala, trudno, szukajac po allegro znalazlem taki zestaw 3x40 jak ponizej, pytanie moje jest, czy taka dlugosc swietlowek bedzie ok? potrzebne beda dluzsze czy moze krotsze? są jeszcze 3x30 i 3x50, wieksze niz 50 juz nie wejda pod pokrywe, bardzo prosze o pomoc, nie chce juz zmieniac koncepcji, podpowiedzcie prosze jak z ta dlugoscia przy trzech swietlowkach


https://allegro.pl/oferta/swietlowka-le ... 7242000099

i opis bo nie potrafie tego linka chyba wstawic:

Komplet świetlówek, świetlówka LED PLANT do roślin 40cm , świetlówka LED 40cm biała zimna 2x więcej diod mocna IP68 oraz świetlówka LED UV hermetyczna połączona z zasilaczem 12V

Parametry techniczne:

długość oprawy – 4x30cm
klasa szczelności oprawy IP68
typ diod LED - SMD 5050
Materiał: biały podkład PCB na nim ułożone diody SMD 5050
barwa światła - czerwono-niebieska w proporcji (4:1)
biała zimna - 2 x więcej diod
UV
długość fali czerwonej - 620-660nm
długość fali niebieskiej - 440-470nm
kąt świecenia - 120 stopni
średnica świetlówki - 16mm
zasilacz - 12V minimum 1A
uchwyty montażowe w zestawie
żywotność do 150 000 godzin
montaż - do pokrywy
Świetlówki LED ROŚLINNE bardzo szybko zyskują uznanie wśród plantatorów amatorów jak i wyspecjalizowanych producentów.

Świetlówki te mają budowę: 4*chip LED SMD 5050 w kolorze czerwonym oraz 1*chip LED SMD 5050 w kolorze niebieskim.

Taki układ pozwala na uzyskanie optymalnego wzrostu roślin.

Świetlówka LED biała zimna pozwoli ci dobrze doświetlić swoje akwarium

Świetlówka LED UV pozwoli skutecznie pozbyć się glonów z twojego akwarium

Do zestawu są dołączone 6 uchwyty do zamontowanie świetlówki do pokrywy

Zasilacz 12V w zestawie jest minimum 1A

w przypadku braku białego zasilacza wysyłka z czarnym

Zalety oświetlenia:

świetny efekt wizualny
solidne wykonanie
mały pobór prądu
długa żywotność nawet do 150000 godzin
wodoszczelność IP68
prosty montaż
estetyka wykonania


z gory dziekuje za szybką pomoc, musze to ogarnac w tym tygodniu:)

EDIT, dodam jeszcze po konsultacjach ze sprzedawca ze mozna ten zestaw zmienic na 2x40 bial i 1x40 plant
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

pawello1822 pisze:Świetlówka LED UV pozwoli skutecznie pozbyć się glonów z twojego akwarium
Potraktuj to jako żart . Dodatkowo tak duży udział UV spowoduje kłopoty z roślinami (bledniecie, skręcanie kłopoty ze wzrostem )


Te dane kupy się nie trzymają więc nie są to dane faktyczne lecz jakiś szacunkowe . Zresztąstosowanie diod 5050 do celów akwarystyki roślinnej to brawura a o skutkach stosowania takich wynalazków internet pełwn . Moje doświadczenie w tym względzie również każe mi odradzać takie rozwiązanie

Jeśli opracowałeś już koncepcję to może zainteresuj się czymś podobnym do tego: https://allegro.pl/oferta/profesional-s ... 6161634008 lub (nawet lepiej) : https://allegro.pl/oferta/swietlowka-le ... 7137504552
pawello1822
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2019 8:44

Post autor: pawello1822 »

hej, dzieki za , jak pisalem nie znam sie, dlatego pytam
czy takia swietlowka jak podales wystarczy do mojego baniaka?
cenowo mieszcza sie w budzecie, wiec sa ok,

to jeszcze pytanie odnosnie zastosowanie dodatkowych lamp Plant, one maja sens?

rozumiem ze 5630 sa mocniejsze od 5050? dla mnie to jeszcze nieodkryte tereny:) poczytam na forach
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019 10:44 przez pawello1822, łącznie zmieniany 1 raz.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Nie wiem czy wystarczy bo nie miałem zamiaru dobrać do Twojego akwarium oświetlenia lecz jedynie wskazałem rozwiązanie lepsze od tego co sam sobie wybrałeś . Zresztą, uważam że w tej kategorii oświetlenia to jedyny sensowny wybór . Liczbę modułów dobierzesz do posiadanej/planowanej obsady roślin .
Przy roślinach średnio lub minimalnie ponad średnio wymagajće zastanowiłbym się nad 1 podwójnym i dodatkowo pojedynczym modułem czyli po jednym module z każdego linku . Powinno dać radę .

W odniesieniu do tych lamp plant mam mieszane odczucia . Powodem moich rozterek są stosowane w nich diody których widmo nie całkiem trafia w oczekiwania roślin . Nie prowadziłem żadnych eksperymentów z tymi konstrukcjami więc moje w tym względzie wątpliwości przyjmij z pewną rezerwą
ODPOWIEDZ