Nowe akwarium mętna woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Puzon
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019 16:56
Lokalizacja: Radlin

Nowe akwarium mętna woda

Post autor: Puzon »

Hej,
Jestem nowym akwarystą, znalazłem zbiornik 25l i tak się to zaczęło. Woda stała tydzień najpierw poszło 6 kirysków i woda zaczęła już mętnieć ale najbardziej teraz. Akwa ma już ponad 2 tygodnie i doszło 10 neonów innessa. Woda mętna. Filtr pat mini, który bardzo się zabrudza. Czy to może być przez to, że karmie chyba za dużo, bo pokarm zostaje i nie gasze filtra na karmienie?

PS. Nie piszcie, że za mały zbiornik, bo innego nie mam. Jak nabiorę doświadczenia w akwarystyce będę zakładać nowy, ten jest do nauki. Ponoć mniejszy trudniejszy to więcej sie nauczę :)
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

10 neonów to zdecydowanie za dużo (neony minimalnie,zależy jakie,mi chodzi o czerwone 70 litrów,wraz z gęsto obsadzonym akwarium!!)
O co ci chodzi z bo pokarm zostaje i nie gasze filtra na karmienie?
Czy gasisz wogóle filtr (na noc?) Jeżeli tak,to jest to błąd,filtr powinien działać ciągle.Co mówią testy (Bara zawsze o to pyta,bo to może dużo pomóc)?
Czy posiadasz piasek dla kirysków (potrzebny im jest,bo Twoje zapewne szukają jedzenia w podłożu).Czy posiadasz rośliny,oraz jakie posiadasz oświetlenie?
Puzon
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019 16:56
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Puzon »

Kiryski mają pokarm, który opada na dno. Filtr chodzi cały czas i chodził jak nie było ryb. Chodzi o to, że jak karmie rybki to nie wyłączam filtra. Jeśli chodzi o neonki to są takie malutkie, że te 10 sie rozmywa jeszcze chyba 10 dokupię. Światło dwa paski ledowe, 6500k zimne światło 21 mini lampek na pasek wydaje się być ok.

Dodam, że neonki pływają razem w ławicy, a jeden neon jest osobno samotny przy górze.


Nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień" jak chcesz coś dopisać. Posty połączyłam. MOD BARA
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Puzon pisze:Woda stała tydzień
Akwarium nie dojrzało, a Ty wpuściłeś ryby. Za chwile wszytko zacznie padać :(
Na początek poczytaj TUTAJ i TUTAJ
Puzon pisze:doszło 10 neonów innessa.
Akwarium za małe na te ryby-czytaj TUTAJ
Puzon pisze:Nie piszcie, że za mały zbiornik, bo innego nie mam. Jak nabiorę doświadczenia w akwarystyce będę zakładać nowy, ten jest do nauki. Ponoć mniejszy trudniejszy to więcej sie nauczę
Nauka, nauką, ale dlaczego chcesz męczyć swoimi poczynaniami biedne żyjątka?
Puzon
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019 16:56
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Puzon »

Nic nie zacznie padać :) Kiryski mają sie dobrze pływają już 10dni. Były wpuszczone eksteksperymentalnie, czy woda jest już ok. Neony wrzucone, gdy woda stała 2 tygodnie. Czytałem podane linki przed zakładaniem akwarium.
Tylko co z tą mętną wodą. Do tego ścianki akwa są śliskie, może to glony?
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019 17:34 przez Puzon, łącznie zmieniany 1 raz.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Nic nie zacznie padać
Taaa... Podaj jakie masz NO2?

Przeczytałeś linki które podałem? Jakie wnioski?
Puzon
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019 16:56
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Puzon »

pimowo pisze:
Nic nie zacznie padać
Taaa... Podaj jakie masz NO2?

Przeczytałeś linki które podałem? Jakie wnioski?
Czytałem linki przed zakładaniem akwarium. Woda ma już prawie 3 tygodnie.

Czy ktoś w końcu odpowie na pytanie zawarte w temacie? Potrzebuję porady na ten temat, a nie inny, bo zauważyłem, że nowym akwarystom piszecie ciągle to samo. Ryby wrzuciłem do odstanej wody, więc to nie problem.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Gdy akwarium dojrzeje (jeszcze 2-4 tygodnie) to woda się wyklaruje.
Puzon
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019 16:56
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Puzon »

Oki dzięki. Spotkałem się z prprzypadkami, że wrzucali ryby po 24h i przeżyły, więc myślę, że nie będzie problemu.

A co z tym neonkiem, który pływa samotnie?

Aha mam jeszcze jedno pytanie, czy do pata mini zakładać tą rureczkę, co napowietrza, czy może chodzić bez tego?
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Puzon pisze:Aha mam jeszcze jedno pytanie, czy do pata mini zakładać tą rureczkę, co napowietrza, czy może chodzić bez tego?
Wystarczy jak wylot filtra ustawisz tak, żeby tafla wody była poruszana, a ta rurka jest zbędna.
Puzon
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019 16:56
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Puzon »

Hmm... a co ile karmicie rybki?
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Codziennie,ja około południa,z przerwą 1/2 dni (głodówka) w tygodniu,ja czasami robię głodówkę około tygodniową (raz na jakieś 2/3 miesiące)
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Puzon pisze:co ile karmicie rybki?
Ryby karmię raz dziennie: 2-3 dni pokarm płatkowany, dzień mrożonek i znów 2-3 dni pokarm płatkowany. Co około 10 dni robię dzień głodówki.
Puzon
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019 16:56
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Puzon »

Myślicie, że ten neonek dołączy do stada? Pływa samotnie przy lustrze wody, a ławica z pozostałych trzyma się razem.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Konkretna i jasna odpowiedź w tym temacie brzmi: męczysz ryby i skazujesz je na powolną śmierć we własnych szczynach. To nie jest akwarium tylko obóz koncentracyjny dla ryb. Nie zapewniasz im żadnych warunków, jakich potrzebują. O czym mamy tu pisać?

Trzymasz żywe i czujące stworzenia nie znając ich potrzeb i lekceważąc podstawy akwarystyki.

To tyle komentarza.

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać i nim się zaczniesz nimi zajmować, a nie zamęczać, po prostu przemyśl swoje motywacje do tego, co robisz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ