Nowe akwarium mętna woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Puzon
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019 16:56
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Puzon »

BARA pisze:Konkretna i jasna odpowiedź w tym temacie brzmi: męczysz ryby i skazujesz je na powolną śmierć we własnych szczynach. To nie jest akwarium tylko obóz koncentracyjny dla ryb. Nie zapewniasz im żadnych warunków, jakich potrzebują. O czym mamy tu pisać?

Trzymasz żywe i czujące stworzenia nie znając ich potrzeb i lekceważąc podstawy akwarystyki.

To tyle komentarza.

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać i nim się zaczniesz nimi zajmować, a nie zamęczać, po prostu przemyśl swoje motywacje do tego, co robisz.
Twoje akwarium ma WC? :lol:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Puzon pisze: Twoje akwarium ma WC? :lol:
Twoje akwarium to WC, do tego bez możliwości opuszczenia go.
Jak możesz pisać, że ten mały zbiornik jest do poćwiczenia nim kupisz większy?
Następny to będzie np. 112l i sumy rekinie z gibicepsem i stadem skalarów czy coś podobnego?
Zastanów się czym jest akwarystyka najpierw, bo póki co daleki jesteś od zrozumienia tego hobby.
Trochę ostre słowa, ale prawdziwe.

To WC zmień w krewetkarium ze ślimakiem i tyle.
Menka
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2019 12:47

Post autor: Menka »

Puzon przychodzisz na forum po poradę - otrzymujesz ją. Poczytaj posty BARY która napisala samą prawdę! i korzystaj z doświadczenia innych. Mają ogromną widzę, pomogą.
To co piszesz o ćwiczeniu w małym zbiorniku jest nie do przyjęcia.
To jest naprawdę okropne i przykre.
Te rybki zdechaną, bo za chwilę zabiją je parametry niedojrzałego zbiornika. Daj je chociaż komuś na przechowanie, zanim zbiornik się nie ustabilizuje.

Nie tylko brak doświadczenia świadczy o tym, że jesteś początkujący. Wiedza przychodzi szybko. Problemem jest jeśli nie przyjmuje się porad, nie chce się wyjść z błędu i nie ma się za grosz pokory i empatii również do zwierząt.
To nie jest zabawa, tylko m.in. odpowiedzialność.

Możesz jeszcze coś z tym zrobić. Póki te rybki żyją.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Najgorsze jest to że jemu się wydaje że według niego jest wszystko ok i taka kolej rzeczy ( potrzeba kilku zgonów), aby się "nauczyć" akwarystyki.
Puzon
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019 16:56
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Puzon »

Dobra, nie będę się unosił honorem, znacie się lepiej. Wiedziałem, że zwolennicy akwarystyki są wrogami zbiornika 25l, ale nie wiedziałem, że zostanę, aż tak zlinczowany. Mój zbiornik na dzień dzisiejszy wygląda tak, że wszystko żyje, oprócz jednej neonki. Tej co od początku nie trzymała się stada. Mam dwie karmy, standardowy tropical płatki ale kurde ja nie wiedziałem jeszcze, ani razu, aby moje neonki go jadły. Pływa po tafli wody sobie, na oko go ubywa ale może po prostu spływa na dno. Ten drugi to granulki też tropical, które opadają (no niby, bo opada jakieś 30-40%) i kiryski od razu ruszają jak spada i wsuwają go jak odkurzacz. Widziałem też tropical kirysek, on lepiej opada? Bo nie wiem, czy go kupić. Wkurza mnie, że te granulki lepią się do filtra.
Kiryski na moje oko mają się dobrze, tylko nie potrafię rozgryźć tych neonów. Są bardzo malutkie, wręcz muszę podchodzić pod akwarium, żeby się ich doszukać. Może one nic nie jedzą i będą stopniowo padać z głodu? Kumpel ma neonki i też karmi je tym tropicalem.
Jeszcze jedna sprawa, czemu tak lekceważyłem waszą krytykę małego zbiornika. W zoologicznym, który prowadzi gościu z zamiłowania i ma tam ogrom zwierząt od agam, przez węże, ary po rybki jego pracownik po zapytaniu, czy 25l wystarczy na 6kirysek i 10 neonow odpowiedział "Tu jest 30l i jest 800neonow" także tego...
PS. Obiecuję ograniczyć arogancję w zamian za przyjaźniejsze traktowanie. Pozdrawiam.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Panie Puzon, mam wrażenie żeś prowokator i tyla.
Wątpię, aby ktoś z forum był wrogiem "szkła", nawet jak ma niewielki litraż, tu chodzi o ludzką głupotę, bo kiedy człek nabywa wiedzy i mimo wszystko brnie dalej źle to sam sobie szkodzi tak na prawdę. 25l akwa może być na prawdę stabilne i piękne, ale trzeba wiedzieć co się robi.

800szt. neonów w 30l to produkt- towar na sprzedaż, osobiście omijałbym taki sklep szerokim łukiem, kiedy widzę jak dba się o zwierzęta, które chcę mieć zdrowe- śmiało, zakup sobie kilkaset rybek do swojego baniaczka i licz potem straty, nie wspominając już jakim sadystą się okażesz.

Skrytykowane nie zostało Twoje akwarium jako takie, tylko dobór zwierząt do tego konkretnego szkiełka.

Przyjaźnie nastawiony jestem do Ciebie, do Twoich poczynań już nie.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 13 mar 2020 18:04 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

mirukan no nie przesadzajmy,ale jakby nie wiedział co to pirania i ktoś powiedział że to gatunek spokojnej pielęgnicy,i żeby włożył rękę to już by uwierzył :P
Puzon
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019 16:56
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Puzon »

Dobra, nie ogarnąłem zupełnie z tym akwarium. Wczoraj padły kolejne dwie neonki, rośliny brązowieją, na ściankach mam pełno śliskiego nalotu, jakiś glon chyba, a w filtrze pełno resztek pokarmu (już się ostatnio wkurzyłem i go cały opłukałem pod bieżącą wodą - tak wiem, że tam się gromadzą istotne bakterie i się tak nie robi). Nie wiem co robić, na razie zrobię podmiankę z 30% wody ale chyba czeka mnie restart.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
ODPOWIEDZ