Amano zrzuca skore

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Amano zrzuca skore

Post autor: Robin 88 »

Czy krewetki amano zrzucaja z siebie skore,bo w moim akwarium na roslince lezy skora zostawic ja czy wyciągnac?

Ortografia...
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Witaj.
Tak. Krewetki Amano zrzucają skórkę(wylinkę). Wylinkę możesz zostawić w akwa na trochę i zobaczyc czy inne rybki tym się interesują. Podobno czasami lubią sobie poskubać( ale to chyba zależy od gatunku) u mnie akurat nie wyrażały ochoty więc wyciągnąłem ją. Poniżej podajęlinka gdzie możesz sobie doczytac całą resztę. Pozdrawiam :D
http://www.akwaria.pl/krewetki/linienie.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Cjhciałem tylko zauwazyc ze krewetki nie zrzucaja skóry tylko pancerz poniewaz ten on nie rosnie a ciało krewetek tak wiec co jhakis czas potrzeban jest jego "wymiana".
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Hej.
Mam jedno pytanko 8)
Z tego co czytałem krewetki zrzucają wylinkę tak ok 2x w roku młodsze trochę częściej. Ja mam krewecie od ok 1 miesiąca a moje dwie amano zrzuciły w tym czasie już 3x swoje pancerzyki :roll: Czy to normalne :?:
Jeszcze jedna sprawa. Moje amano bardzo dużo czasu spędzają za grzałką. Bardzo rzadko wychodzą z tamtąd. Może ma to jakąś przyczynę np niska temp w akwa?? Temp mam zawsze w granicach 25-27max
Pozdrawiam.
Obrazek
kleopatra2015
Posty: 26
Rejestracja: 08 sty 2005 19:18

Post autor: kleopatra2015 »

To raczej normalne, jak krewetka przechodzi wylinke staje sie "naga" i bezbronna i moze pasc ofiara wiekszego od siebie stworzonka, dlatego sie chowa.

Moje filtrujace krewetki przechodza wylinke przynajmniej raz w miesiacu.

NIe powinno sie wyciagac pancerzyka. Krewetka w czasie wylinki traci chityne (?) i inne jakies tam skladniki potrzebne do "budowy" nowego pancerzyka, dlatego stary powinna zjesc, aby sie wyrownalo wszystko.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ