Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Czy to choroba neonowa?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bomba91

PostWysłany: 26 Mar 2019 18:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy zakupie nowych ryb z jakiegokolwiek źródła, oprócz kwarantanny trzeba zwrócić szczególną uwagę na parametry wody w woreczku i docelowe.
Im bardziej się różnią, tym dłużej powinna przebiegać aklimatyzacja. Zdarzyło mi się kupić Cierniooczki z wodą o około 2000ms; twardości około 20 i pH około 8. Aklimatyzacja musiała trwać jakieś 5-6 godzin, metodą drop-to-drop bo w akwa pH 6,2, KH 3 i GH 4, przewodność nieco ponad 100 ms. Gdybym dolewala i odbierała wodę szklanką po kilkadziesiąt ml kilka razy i stop, byłby to i tak dla nich taki szok, że stracilabym je pewnie wszystkie.
Dzięki długim i wolnym aklimatyzacjom ryzyko wystąpienia przeróżnych patologii się zmniejsza.

Polecam miernik przewodnośći, ma też inne zalety oprócz wyżej opisanej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldi_

PostWysłany: 26 Mar 2019 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MarJan napisał:
....a otoski.....szlag je trafi

Masz rację - nie pomyślałem
Powrót do góry
gienq

PostWysłany: 26 Mar 2019 19:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po 7 godzinach nie zauważyłem pogorszenia, może nawet jest minimalnie lepiej, bo mała kolacja wzbudziła większe zainteresowanie. Będzie trudna, decydująca noc.
Powrót do góry
owlman

PostWysłany: 26 Mar 2019 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc . A oprocz hikari podajesz jakies mrozonki ?
Powrót do góry
gienq

PostWysłany: 27 Mar 2019 17:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie podaję. W sobotę zapytam w sklepach czy mają. Kupiłem też preparat witaminowy Fishtamin Sery, dodam go w najbliższym czasie do tej mrożonki (odmrożonej oczywiście).

A co do stanu zwierząt, to chyba to nie była choroba neonowa, tylko martwica płetw wywołana ogromnym stresem. Żadna sztuka nie padła, poprawia się apetyt. Kilka sztuk ma niewielkie ubytki w płetwach, ale może odrosną.

No i czeka mnie sprzątanie, trochę tego niezjedzonego pokarmu zostało na dnie.

Odezwę się za kilka dni.
Powrót do góry
bomba91

PostWysłany: 27 Mar 2019 19:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ketapang może pomóc na płetwy. Warto spróbować
Powrót do góry
gienq

PostWysłany: 28 Mar 2019 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, wczoraj wieczorem wyłowiłem jednego śniętego neona. I dzisiejszy dzień także zacząłem od wyłowienia zmarłej ryby. Łącznie kupiłem 17 sztuk, padło 4.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Choroby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: