Jak zrobić restart 112l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Jak zrobić restart 112l

Post autor: Peter »

Mam zamiar zrobić restart akwarium o pojemności 112l. Nie wiem jak to zrobić. Czy mogę wodę 2 tygodnie trzymać we wiadrach a potem rybki przełozyć do mniejszego (30l) na okres układania roślinek sypania żwirku itp (potrwa to ok 1 dzień)??
Z góry dzięki
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No niestety nie, woda we wiadrach nie bdzie Ci dojrzewała, dojrzewające akwarium to takie gdzie pracuje filtr, sa rosliny, pali sie odpowiednio swiatło, utrzymujesz odpowiednia temperature. W taki sposób nastepuje dojrzewania akwarium. Stojaca woda we wiadrze nadac sie moze jedynie do mycia podłogi niestety, do akwa nowego juz nie :(. Zatem musisz przeprowadzic gdzies rybki do innego akwa (dojrzałego) moze wykorzystaj wode z obecengo, założ nowe i po 2 tygodniach rybki na nowo do duzego baniaka. Taka ocpja chyba jarozsadniejsza, no chyba ze rybek masz zbyt wiele i w 30l baniaku nawet te 2 tygodnie to bedzie katorga, to w takim razie jest troche problem gdzie przechowac rybki.


Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

a gdybym podmieniał codziennie wodę??
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Gdzie chcesz te wode podmieniac w tym nowym akwa? To nie bedzie restart po pierwsze, a po drugie codzienna podmiana tak rozreguluje Ci stabilnosc biologiczną w akwa że potem juz w ogóle nie dojdziesz do ładu, zakładając że rybki to w ogóle przeżyją.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

jak ja restartowałęm swoją 112 to wyłowiłem rybki do 30l akwa(było ich mało), które ciągle działa na wszelki wypadek :D no i zabrałem się za czyszczenie ...było ciężko :lol: ale się udało :lol: rybki wpuściłem dopiero po 1,5 mies :wink:
ODPOWIEDZ