Powrót do akwarystyki po 12 latach przerwy.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Ok, akwarium już jest i stoi na stoliku :). Macie jakiś pomysł jak domyć akwarium? W górnej części szyba jest trochę pobrudzona od silikonu, ewentualnie jak nie uda się domyć to obrucę je drugą stroną.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020 21:11 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Filter IKOLA 450 już jest. Nie spodziewałem się że to będzie takie ogromne.

Dzisiaj zaatakuje OBI i kupię piasek i ziemię do kwiatków i jakoś ruszę już do przodu :).

Mam jescze jedno pytanie na przyszłośc o kiryski. Nie wiem jaka ilość kirysków będzie odpowiednia do akwarium 200L, ale zastanawiam się nad 10 sztukami.
I powiedzcie mi czy 10 kirysków różnego rodzaju to nadal stado? Czy stado jest wtedy gdy są tego samego rodzaju?

Druga sprawa to myślę, żeby jednak zrezygnować ze zbrojnika, widziałem filmiki i faktycznie ryją w piachu... Zastanawiam się czy nie zastąpić ich otoskami, są dużo mniejsze więc i więcej miejsca zostanie.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Moim zdaniem (Bara nie atakuj mnie,bo to jest jednak forum na którym można napisać swoje zdanie),i na tym na czym stoisz,otoski były by lepsze,+ są lepszymi "zjadaczami" glonów niż zbrojniki (zbrojniki do pewnego czasu jedzą glony,otoski ciągle,no i trzeba je karmić ale każdy o tym wie :)).
Nie wiem czy może być tak jak mówisz,że różnego rodzaju,ale mi się wydaje że jeden rodzaj,ale pewnie jest na odwrót,więc nie słuchaj się tego co napisałem,bo inni pewnie lepiej ci pomogą (z kiryskami i otoskami),bo ja nie wiem na ten temat za dużo,to co napisałem wcześniej to moje obserwacje, + gdybania które zazwyczaj mam złe :P.
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

@BettaManiac
Dzięki za opinie :). No właśnie coś czytałem ostatnio, że nazwa glonojad nie do końca pasuje do zbrojnika :). A otoski to są popularne ryby w Polsce i łatwo dostępne? Bo szczerze to się o nich dowiedziałem dopiero niedawno. Nigdy jakoś ich nie dostrzegłem w zoologicznym. Chyba te rybki trochę żyją w cieniu bardziej popularnych zbrojników. A czytałem o nich i wydają się bardzo ciekawe.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Otoski są prawie wszędzie,w mieście to już na pewno :)
Są ciekawe,ja mam je z bojownikiem,i nie przeszkadzają sobie,jedyne co wiem,to że są strachliwe (za szybko podejdę do akwarium to uciekają :P),więc potrzebują kryjówek,są dosyć małe max 3-4 cm :).
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Kiryski powinny być jednego "rodzaju".
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Niestety filtr przyszedł uszkodzony... ten główny zielony kosz do którego wkłada się filtry ma pęknięcie od góry około 4cm.

Nie wiem, możliwe że to będzie przeciekać, ale może czymś to zakleić?

Najpierw spróbuję oddać filtr, ale nie wiem czy mi go przyjmą bo żona odbierała paczkę, nie sprawdziła przy kurierze, więc nie ma protokołu szkody.... zobaczymy.

edit:
Po głębszych oględzinach okazuje się że uszkodzenia są poważniejsze... to pech. Ciekawe czy z winy kuriera czy taki "okaz" już przyszedł z magazynu.
ODPOWIEDZ