POMOC W ZAKŁADNIU ZRBIORNIKA

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bartekjazz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2018 21:03

POMOC W ZAKŁADNIU ZRBIORNIKA

Post autor: bartekjazz »

Witam .
Planuję restart akwarium 30 l , mam grzałkę aqaela z termostatem ,filtr kaskadowy fzn 1 .Prosiłbym o doradzenie jakie podłoże roślinki oświetlenie i wkłady do filtra wybrać pod akwarium towarzyskie

2X płatki 3 x brzanki 1X kirysek karłowaty Y 2x krewetki

(cena nie gra roli )


dzięki za odp :)
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020 21:04 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Papniok
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2017 22:01
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Papniok »

Masz już filtr, który producent proponuje do zbiorników od 20 do 100l, ta górna granica mocno przesadzona, ale akwarium 54l (60x30x30) albo 63l (60x30x35) spokojnie pociągnie. Jeśli masz możliwość kup sobie taki zbiornik, a łatwiej bedzie Ci go prowadzić niż te 30l, do ktorych pewnie wejdzie nie wiecej jak 20-25l wody.
Jeśli chodzi o rośliny, to wybierasz je pod oswietlenie, ewentualnie dobierasz światło pod planowane gatunki roślin. Gdybyś kupował ten większy zbiornik mozesz od razu brać gotową pokrywę z oświetleniem, które będzie dosyć słabe i tym samym odpowiednie dla malo wymagajacych roślin (cryptocoryna, limnophila, żabienica, rogatek, moczarka, mech jawajski, itp.). Mozesz też urządzić akwarium otwarte, bez pokrywy, wtedy masz wiekszy wybór mozliwosci oświetlenia.
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

3 Brzanki nie stworzą ławicy, 1 kirysek też nie będzie się dobrze czuł. Pomyśl o innych rybach, bo na te niestety akwarium masz za małe.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Żadne ryby nie powinny w 30L pływać, bo tam nie ma miejsca do pływania.

W sklepie akwarystycznym oglądałem samce Gupikow (malutkie rybki prawda?) w klasycznej 240L (120x40x50h). Pływały wesoło i zwawo po całym baniaku. Nie wyglądało jakby miały za dużo miejsca.

Przemyśl sprawę.
W 30L możesz urządzić ładne akwarium roślinne z krewetkami i ozdobnymi slimakami.
bartekjazz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2018 21:03

Post autor: bartekjazz »

mi pasuje baniak 30 l bo mam go pod ręką na tym samym stoliku co monitor i zawsze mogę sobie zerkać a tak to miałbym większe po drugiej części pokoju i nie potrzebne mi coś takiego . Moglibyście polecić mi jakieś konkretne podłoże podobno amazonia jest dobre ale jest tego sporo rodzajów czy przy takim podłożu byłoby potrzebne dodatkowe nawożenie ? jakie oświetlenie byłoby najodpowiedniejsze,planuje akwarium otwarte podalibyście mi jakiegoś linka do taniego sklepu akwarystycznego cena nie gra roli ale tańsze zawsze mile widziane. Tej obsady nie chce na razie zmieniać bo nie mam co z tymi rybkami zrobić dziadek ma 25 l wiec to już wogóle odpada ale myślę przyszłościowo o biotopie azjatyckim pod bojownika a więc potrzebowałbym rośliny tego typu , chciałbym też założyć trawnik , te rybki w takim biotopie też myślę żeby się dobrze czuły (pomijając wielkość na którą niestety nie mam wpływu ) , ten filtr kaskadowy czytałem że jest dobry bo nie zajmuje miejsca a potencjometr mocy wpływu mam na minimum prosiłbym też o poradę jakie wkłady i czy przy zakładaniu zbiornika nie wymieniać wkładu bo są na nim bakterie ? i jeszcze pytanie czy opłaca się kupować baniak 30 l optiwhite ?
dzięki za odp
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2019 16:12 przez bartekjazz, łącznie zmieniany 1 raz.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020 21:02 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
bartekjazz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2018 21:03

Post autor: bartekjazz »

no dobra pomyliłem się u mnie w pokoju wogole nie ma miejsca na akwarium oprócz stolika obok monitora....a mógłbyś odpisać na te moje borykania...bo z tego linka nie wynika zbyt wiele
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020 21:01 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
bartekjazz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2018 21:03

Post autor: bartekjazz »

to co mam z nimi zrobić? pomoc jest mi bardzo potrzebna a chyba wyczerpująco się wypisałem
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

bartekjazz pisze:to co mam z nimi zrobić? pomoc jest mi bardzo potrzebna a chyba wyczerpująco się wypisałem
Oddaj te ryby lub załóż im akwarium o odpowiedniej wielkości. Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać.

30l to za mało na jakiekolwiek ryby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bartekjazz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2018 21:03

Post autor: bartekjazz »

to mam hodować same rośliny? przyszedłem tutaj z konkretnymi pytaniami aby uzupełnić wiedzę oraz to jak założyć akwarium o które mi chodzi czyli biotop Azja pod bojownika o ile wiem 30 l zupełnie wystarczy dla szczęśliwego żywota tejże rybki jeżeli będę mógł to oddam obecną obsadę nic złego by się nie stało jeżeli byś mi pomógł bądź ktokolwiek inny w kwestiach które opisałem powyżej dziękuję niezmiernie bardzo i czekam no na jakieś pozytywne reakcje o ileż takie są możliwe :)
Papniok
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2017 22:01
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Papniok »

Może zostanę tu zwyklinany, ale myślę, że jesli mądrze urządzisz i poprowadzisz zbiornik, to jestes w stanie stworzyć w miarę dobre waruki dla jednego bojownika. Nie mozesz jednak miec otwartego akwarium, gdyż bojownik jako ryba labiryntowata oddycha też powietrzem atmosferycznym i winno mieć ono temperaturę zbliżoną do tej w wodzie. No i wydajna filtracja, dużo roślin które pełnią rolę naturalnego filtra- np. rogatek, moczarka, limnophila, itp., pilnowanie regularnych podmian i odpowiedniej dla bojownika temperatury. Tylko oddaj te ryby co masz teraz, szkoda je męczyć...
bartekjazz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2018 21:03

Post autor: bartekjazz »

a te pytania apropo wybrania odpowiedniego podłoża i roślinek oświetlenia itd pod zbiornik Azja i jakąś tanią stronkę czy trzeba nawozić przy odpowiednim podłożu itd tam wszystko zawarłem we wcześniejszym poście
ODPOWIEDZ