[200L] - pierwsze akwarium po 14 latach przerwy.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jak dasz zasys z drugiej strony na lewo to będziesz miał ten ruch wody, przecież nie tylko wypływ rusza wodą...
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Ok, mam już finalne ułożenie sprzętu w akwarium:
Obrazek

Czyli wlot jest po lewej stronie około 3 cm nad podłożem. Wylot jest z deszczownicy po prawej stronie akwarium. Deszczownica jest jakieś 5 cm pod taflą wody. Grzałkę zamierzam zamontować również po prawej stronie obok wylotu filtra.

Jak pewnie każdy zauważył zielone kable nie wyglądają zbyt estetycznie, ale myśle, że po jakimś czasie wymienie je na czarne. Może uda się to jakoś fajnie pozakrywać roślinkami.

Na tył również planuje czarne tło.
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Witam,

Zamieszczam efekt swojej dzisiejszej pracy :). Dokładniejsze zdjęcia będą jutro.

Obrazek

Doświadczonym akwarystą nie jestem ale starałem się zrobić je najlepiej jak umiałem.

Nie wiem jaki przepływ ustawić w filtrze? Nie ustawiałem maksymalnego przepływu dałem trochę powyżej połowy.

edit:
Wie może ktoś gdzie najlepiej ustawić grzałkę? Myślałem nad prawym rogiem za moczarką kanadyjską ale boje się że ją usmażę.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Za korzeniem bo tam chyba nie ma roślin :).
Plus bardzo ładne akwarium :D.
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Plus bardzo ładne akwarium Very Happy.
Dzięki :)

A wiesz co może być powodem lekko zielonkawej wody? Liczyłem na to że woda na następny dzień się wyklaruje, ale dzisiaj wstaję i wodą jest taka jakby bardziej "bałtycka".

Tzn. ona jeszcze nie jest bardzo zielona, ale widzę że się taka staje.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jest to zbiornik na ziemi ogrodowej wiec na początku mogą się dziać różne dziwne rzeczy aż do stabilizacji zbiornika. Moim zdaniem, jak na zbiornik z ziemią w podłożu masz za mało obsadzoną powierzchnie dna roślinami. Jak rośliny nie przerobią związków które będą się uwalniać z ziemi skorzystają na tym glony.
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Jeszcze więcej roślinek? Mam wrażenie że w akwarium jest już zbyt dużo roślinek i jak na siłe upcham więcej to nie będzie to ładnie wyglądało...

Ale coż jak trzeba to może dokupię jeszcze dwie moczarki kanadyjskie?
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Zrób jak uważasz, ja Ci tylko zasugerowałem.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Możesz dać venditi brown (tam przy korzeniu),vallisnerie na 3-ci plan,no i jakiś trawniczek bym widział :).
Na moje jak na razie za mało roślin jest :P.
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

No dobra przekonaliście mnie, jade dzisiaj po nowe zielsko :).
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Koniecznie zrób zdjęcie jak zasadziłeś,bo jestem ciekawy co kupiłeś :D.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Czesc

Jesli pozwolisz to zasugeruje czerwone rosliny, Alternatery przeniesc bardziej pod swiatlo, tzn ku srodkowi jako drugi plan, kryptokoryny beda sie lepiej czuly po bokach gdzie jest mniej swiatla ze swietlówek, natomiast Bacope mozna wywalic w róg lewy/prawy, to inwayjna roslina i po adaptacji bedzie ''walic'' odrostami gdzie popadnie. Moczarka nie ma zbyt wiele pozytku z ziemi, natomiast bardziej polega na tym o w wodzie wiec moze byc nawet na korzeniu, pewnie zauwazyles ze system korzeniowy bardziej przypomina cos do zakotwiczenia sie niz pobierania jedzenia. Echinodorusy jak sie rozrosna zabiora caly srodek i beda centralnym punktem w akwarium.

Teraz trzeba to jakos zaaranzowac ladnie, w taki sposob aby rosliny nie kradly sobie swiatla oraz pomagajac sobie na wzajem tworzyly cien dla np. kryptokoryn itd.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

mark_farina,czy np. coś stało by się venditi brown,jeżeli rosłaby sama w akwarium i miała mocne światło?Bo nie jestem pewien,a nie chcę eksperymentować :P.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Czesc.

Znajac zycie nic by sie nie stalo, natomiast patrzac wg wymagan swietlnych i pokarmowych jest to roslina preferujaca slabe swiatlo/cien oraz bogate podloze, ktorym sie odzywia.

Uwazam ze tak samo jak o ryby powinnismy troszczyc sie o rosliny i dbac aby mialy warunki, czesto zapominamy o tym stawiajac rybki na pierwszym miejscu, a tu powinien byc znak równosci :)
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Sorki że tak późno odkopuję temat, ale dopiero teraz jest już co pokazać :).

Poniżej aktualny stan mojego akwarium. Miło byłoby mi za wszelkie oceny :).

Tak wiem wielki gąbczasty filtr wali po oczach, ale niestety filtr zewnętrzny IKOLA 450 nie sprawdził się jako filtr mechaniczny więc zrobiłem z niego biologa a jako mechanika wpakowałem aquael circulator 2000 z dużą gąbką i daje rade.

Obsada jest do korekty ponieważ niektóre rybki niestety dostałem w "prezencie". Chciałem tego uniknąć, ale się nie udało i muszę kombinować.

Obsada na ten moment wygląda tak:
- 5x młode skalary
- 15x młodych neonków czerwonych
- 5x gupik pawie oczko (same samce)
- 5x molinezja ostrousta
- parka pielęgniczki ramireza
- 2x gurami dwuplamisty, jeden zwykły drugi złoty
- 10x młode kiryski panda
- 4x młode zbrojniki pospolite w tym dwa w odmianie złotej

Teraz muszę z tego miszmaszu wyrzeźbić coś dobrego, jakieś rybki oddać jakieś dokupić....

[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/1d571ee6e6c9ab33]
https://images89.fotosik.pl/180/1d571ee6e6c9ab33.jpg

Usunęłam podgląd zdjęcia, bo było za duże i powodowało rozjeżdżanie się forum. MOD BARA
ODPOWIEDZ