[200L] - pierwsze akwarium po 14 latach przerwy.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Molinezje i gupiki to tak niekoniecznie pasują do reszty obsady zważając na to, że masz odpowiednią wodę pod skalary i neonki? :) kiryskom może być za ciepło. Obawiam się, że gurami zrobią porządek ze skalarami albo będziesz miał nieustający front wojenny jak jedno i drugie podrośnie...

Osobiście kłuje mnie w oczy ten termometr na przedniej ścianie, dałabym to gdzieś do tyłu:)
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Osobiście kłuje mnie w oczy ten termometr na przedniej ścianie, dałabym to gdzieś do tyłuSmile
To akurat nie problem, dam go gdzieś do tyłu :).. Bardziej zastanawiam się nad przynajmniej częściowym schowaniem pompy. Myślałem żeby dać ją do rogu i obsadzić moczarkami. Tylko nie wiem czy to nie sprawi że pogorszy się filtracja.
Molinezje i gupiki to tak niekoniecznie pasują do reszty obsady zważając na to, że masz odpowiednią wodę pod skalary i neonki?
pH obojętne, lecz niestety chyba średnio twarda. Testy wykonałem metodą paskową, które wiele nie mówią, ale w tym tygodniu zakupie test kropelkowe. Jeśli się okaże, że woda faktycznie nie jest miękka to albo będę ją zmiękczać chemią, albo zainwestuje w RO.
Obawiam się, że gurami zrobią porządek ze skalarami albo będziesz miał nieustający front wojenny jak jedno i drugie podrośnie...
Akwarium jest przejściowe i za rok po przeprowadzce do większego mieszkania planuję kupić akwarium 300L - 400L więc mam nadzieję, że w większym akwarium jakoś się podzielą rewirami.

Skalar w rok chyba nie osiągnie swoim pełnych rozmiarów?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Czemu trzymasz molinezje - ryby wód twardych, zasadowych, wręcz słonawych, z gatunkami ryb wymagającymi wody wybitnie kwaśnej i miękkiej (pielęgniczki ramireza i inne?).

Tego nie da się pogodzić!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Czemu trzymasz molinezje
Bo są prezentem tak jak pisałem wcześniej i pewnie będę je musiał komuś oddać bo mi do akwarium nie pasują.

Co do reszty obsady to będę starał się dostosować wodę z kranu do wymagań rybek.

Czy w akwariach macie filtry wewnętrzne? Czy pojedynczy zewnętrzny u was wystarcza jako mechanik i biolog?
ODPOWIEDZ