[100l] niestandardowa obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

[100l] niestandardowa obsada

Post autor: AlisonLaurentis »

Witam, po kilkumiesiecznym zdobywaniu wiedzy teoretycznej postanowiłam założyć swoje pierwsze poważne akwarium, (dawniej były to mniejsze i mniej wymagające zbiorniki). Na początek byłoby to 100l. I tutaj pojawił się problem co do obsady.

Szukałam odpowiedzi już w gotowych tematach, różnych forach a nawet filmikach akwarystów i nie znalazłam satysfakcjonującej propozycji. Jestem w tym temacie dosyć wybredna ponieważ nie lubię rybek ławicowych. Neony i tego typu rybki niestety mnie nie pociągają. Nie chce klasycznych gatunków typu kirysek. Wolałabym kilka większych ryb niż stado maleństw. Myślałam o haremie ale tez srednio do tego podchodze pozatym zwykle do niego jako dodatek były właśnie rybki ławicowe co mi się nie podoba.

Czy do tak małego zbiornika mogłyby pasować jakieś rybki weloniaste?

Wszelkie parametry wody, temperaturę, podłoże jak i rośliny będę dobierać pod ustaloną już obsadę.

Bardzo proszę o wszelkie propozycje do tego akwarium. Obojętnie czy jednogatunkowe czy wielogatunkowe. Dziękuję za każdą odpowiedź!





:)
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Pielęgniczki mogły by być,podobają ci się?
Bo mi się w nim widzi (dorosły harem) 1 samiec inki i 2 samice :)
(Tylko że wtedy z kąsaczowatymi,czego po niekąd nie chcesz,no ale cóż :/. [według mojej książki lepiej się czują z nimi] :P)
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

Myślałam właśnie o Pielęgniczkach Ramireza tylko ciężko mi coś do nich by było dobrać.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Para złotych rybek (tylko daj se spokój z wyłupiastymi oczyma czy "mózgiem" na wierzchu), gurami lub para pielęgnic, np miodowe, sajica, meeka, zebra.... mogą być mniejsze pielęgniczki- wybór jest ogromny tak na prawdę, tylko niech długość zbiornika najlepiej przekracza metr.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Poszukaj wśród ryb labiryntowych. Tylko raczej tych mniejszych.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A jakie wymiary ma mieć planowane akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

BARA
Model który mnie interesuje to dokładnie 105l
75x35x40
ODPOWIEDZ