Szafka pod akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tomek2195
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2019 13:01
Lokalizacja: Ząbkowice

Szafka pod akwarium

Post autor: tomek2195 »

Witam Serdecznie.

Pytanie mam względem szafki na akwarium, ponieważ chcę zakupić o taka..

https://allegro.pl/oferta/szafka-pod-ak ... 4291fbf951

Postawie na niej akwarium tylko 112litrów a pytanie to czy napewno je utrzyma?
czy to faktycznie 600kilo utrzyma z płyty 18mm? bo taki ma opis

(wole zadać pytanie zanim zamówię) dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Utrzyma, wazne zeby miala cale plecy i dla tej dlugosci srodkowe podparcie.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

Ona nawet akwa do 200 l utrzyma.
redcloud
Posty: 42
Rejestracja: 01 lis 2017 17:11
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: redcloud »

112 litrów + wsad + szkło to razem będzie ok 200kg (+/-) poproś o fotkę po otwarciu szafki i zapytaj z czego są plecki. Jeżeli to jest szafka zbudowana z 4 płyt 18mm i na to blat 18mm i plecki z dykty to daruj sobie i NIE WIERZ w te zapewnienia o próbach wytrzymałościowych (nikt tego nie testuje długofalowo). Jeżeli są plecki z płyty 18mm i dodatkowo w środku półki, które będą rozpierały "nogi" to ma to szanse. Ja bym jednak robił na zamówienie. U mojego stolarza szafka 120x50x80 na podwójnej płycie 18mm (nogi i blat podwójny) zapłaciłem 500 zł (zobacz sobie mój post, tam masz link to zdjęć szafki). W razie czego służę pomocą :)
tomek2195
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2019 13:01
Lokalizacja: Ząbkowice

Post autor: tomek2195 »

dzięki za podpowiedź :) myślałem że szafka pod akwarium będzie typowo zaprojektowana pod t aby je na spokojnie utrzymała :) ale moje obawy o chwycie marketingowym i małej ilości zdjęć pewnie są słuszne :)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Hej, jakbyś miał lenia żeby się do tego zabierać łap mój projekt:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Samoróbka wyjdzie ci 20% ceny (a ile frajdy - jak masz narzędzia)

PS. nie jest na płasko, bo by ważyła więcej niż akwarium ;) Ale da sięzrobić jak ktoś nie jest leniem jak ja ;)
tomek2195
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2019 13:01
Lokalizacja: Ząbkowice

Post autor: tomek2195 »

Podpytałem o tą szafke z ogłoszenia i ma przegrode po środku ktora trzyma środek i pełną z plyty tylnią ścianke. Brak nóżek do złapania poziomu bo nir polecają :P to jak sobie wyrównać gdy podłoga u mnie bardzo równa nie jest
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Nie rozumiem Twoich watpliwosci . Skoro szafka jest dedykowana pod akwarium, to znaczy ze jest tak skonstruowana ,ze wytrzyma ...i tyle . Sam mam akwarium ,ktore wazy ponad 600 kg i stoi na szafce z plyt 16 mm ....wiec nie wiem o co chodzi ? Jakie masz problemy ?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

tomek2195 możesz postawić na jakiejś płycie MDF i wypoziomować

owlman większość szafek będzie OK pod mniejsze litraże. Niestety ufanie opisowi sprzedawcy (zwłaszcza na allegro czy OLX) to jak zakładanie, że urząd skarbowy w tym roku nie sprawdzi twojego rozliczenia... Widziałem szafki w opisie z plecami i na 18mm MDF, a okazywało się, że 18 stało się 12, plecy magicznie zniknęły i na 100cm nie było podparcia. Tak więc lepiej sprawdzić niż mieć kłopot.

Przy czym zasadniczo masz rację, to szafka pod akwarium, a nie moduł do rakiety Falcon.

:)
redcloud
Posty: 42
Rejestracja: 01 lis 2017 17:11
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: redcloud »

Tomek jak ma plecki i przegrodę to "bier", odnośnie poziomowania to potrzebujesz poziomicę oczywiście. U mnie pomogło wsadzenie panela na całej długości szafki z przodu. Acha - poziomuj PRZED postawieniem akwarium na szafce (lżejsza będzie, więc będzie łatwiej podnosić). Powodzenia!
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

Ja bym poziomował z akwa, ja mam szafke spawana z profili z blatem kuchennym i obudowana GK.I poziomowałem z akwa i wcale ciężkie to nie było a akwa ma 100 L i do tego mam pod tym akwarium mniejsze akwa 25 l wbudowane w ta szafkę.I co jeszcze idzie taka szafka wychodzi taniej tak jak napisał grzesi3k
https://images91.fotosik.pl/175/db51bbcb5d1e21d6med.jpg
redcloud
Posty: 42
Rejestracja: 01 lis 2017 17:11
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: redcloud »

jeżeli szafka stoi równo to z akwarium też będzie równo, nie? :)
tomek2195
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2019 13:01
Lokalizacja: Ząbkowice

Post autor: tomek2195 »

Szafka jest :P i jest ona stabilna cieńka płyta mdf wystarczyła wszyatko jest równo i stabilne cała komoda leży na podłodze. Teraz dylemat akwarium 112 litrów czy 200 :P lubie Danio molinezja i kiryski :P kwestia czy kupować 200litrów jako mało doswiadczony gdy mam teraz tylko 54litry :P <Kasa w tym wszystkim nie robi problemu>
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

Ja bym 200 bral ja sam planuje 250 l a mam teraz 100L wieksze mozliwosci i wieksze ryby.
redcloud
Posty: 42
Rejestracja: 01 lis 2017 17:11
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: redcloud »

zasada akwarysty nr 1 brzmi: Zawsze bierz jak NAAAAAJWIĘKSZY baniak :)
ODPOWIEDZ