Początkowe zamieszanie w nowym akwarium.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
neverlucky92
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019 15:05

Początkowe zamieszanie w nowym akwarium.

Post autor: neverlucky92 »

Witam wszystkich forumowiczów :)

Mam kilka problemów przy moim akwarium i chciałbym żeby bardziej doświadczeni koledzy mi pomogli w ich rozwiązaniu. Czym bardziej przeglądam internet tym mam większy mętlik w głowie a co doświadczenie to doświadczenie :)

Posiadam akwarium 30l. Niestety po fakcie dowiedziałem się, że małe zbiorniki ciężej jest prowadzić. Filterek mam w nim aquarel mini pro czy coś takiego, doradzono mi, że na moje potrzeby sprawdzi się idealnie gdyż jest on do 60l. I tutaj pojawia się pierwszy problem. Jest on cały zanurzony i przy jego dzianiu do wody dostają się bąbelki powietrza. Czy w takim wypadku muszę kupować deszczownicę? Chciałbym aby to pracowało w miarę rozsądnie ale nie chcę wydawać niepotrzebnie pieniędzy. No i w jaki sposób powinien być ustawiony wolot wody z filtra? standardowo (tak jak jest teraz), do góry (tak aby robić większy ruch wody) czy na bok aby w wodzie też było zamieszanie? Czy może ustawić filtr wyżej tak aby zastąpić wcześniej wspomnianą deszczownicę? tak aby woda z filtra z góry wpadała do wody? Chodzi mi o maksymalną wydajność i pracę wody bez bawienia się w napowietrzacze itp.

Drugi problem pojawił się przy wpuszczeniu rybek (8 neonów czerwonych, 4 molinezje, 3 kirysy złote i jakiś glonojad mały) woda po odstaniu 10 dni i ciągłej pracy filtra była w miarę spoko, natomiast po wpuszczeniu rybek po upływie doby stała się blado mętna, o ile tak można powiedzieć. Wiem, że dałem za dużo pokarmu, to był mój błąd. Ale co dalej? Kupić preparat jakiś, który sobie z tym poradzi? Czy zwyczajny odmulacz, który uprzątnie resztki pokarmu itp? Dodam jeszcze, że podmieniłem około 20% wody kiedy zauważyłem ten problem. Wody nie podmieniałem od początku startu akwarium więc chyba i tak dobrze zrobiłem.

Mam trochę roślinek w akwarium dlatego kompletnie nie wiem co robić. Czy na moje problemy potrzeba deszczownicy, napowietrzacza, bakterii w wodzie czy czasu?

Proszę o wyrozumiałość i pomoc. Pozdrawiam :)
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020 20:02 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Masz problem braku przygotowania do hobby, a poza tym:
1. niedojrzałego akwarium
2. przerybienia - w ilości katastrofalnej
3. niepoprawnie dobranych ryb z różnych środowisk i wymagań co do wody jak i żadna z nich nie nadaje się do Twojego akwarium - jeżeli chodzi o wielkość - oddaj je z powrotem do sklepu.

Mętna woda to oznaka, że coś drgnęło w twoim zbiorniku i masz atak pierwotniaków, który przejdzie sam po kilku dniach.
Filtr ma być w całości pod wodą, a jego wylot skierowany na taflę wody tak aby falowała powierzchnia. Filtr ma chodzić na okrągło. Światło ma pracowac około 10-12 godzin na dobę.
W takim zbiorniku możesz trzymać kilka krewetek, bojownika sztuk jeden.
Obrazek
[126L] Dżungla
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

W 30l akwarium nie powinno się trzymać żadnych rybek a jak już to jednego bojownika...
ODPOWIEDZ